Z. HORBOWY (ur. 1934), Huta Szkła SUDETY

516
Zestaw szkieł dekoracyjnych rubinowych, czerwonych i oranżowych szkło przeźroczyste, barwione w masie, dmuchane w formie
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

proj. Edmund Ruszczyński (1929-1997) z 1957 r

517
Serwis obiadowy Julita z dekoracją geometryczną porcelana, farby naszkliwne;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Wit PŁAŻEWSKI (ur. 1932) - projekt

518
Popielnica, 1957 fajans ręcznie malowany, szkliwiony; 6,5 x 22 x 10 cm;
sygn. na spodzie zielenią chromu: WŁOCŁAWEK
estymacja: 500 - 700 zł

Jan Mieczysław SOWIŃSKI (1911-1990) - projekt

519
Dzban - Pingwin, 1957 fajans i kobalt, szkliwiony; 32 x 14 x 11 cm;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Spółdzielnia ORNO (czynna 1949-1989)

521
Ołówek automatyczny, koń. 1949 srebro pr. 3, elementy metalowe wewnątrz, waga całkowita: 20 g., dł. 12 cm,
cechowany: próba srebra oraz OR/NO [w prostokącie].
estymacja: 600 - 800 zł

522
Nożyk do papieru z warszawską Syrenką, lata 50. XX w srebro pr. 3; waga 15 g., dł. 14 cm;
cechowany: cecha srebra i cecha OR/NO [w prostokącie].
estymacja: 500 - 600 zł

R. ROCHACKI (1904-1961), Spółdzielnia ORNO

523
Puderniczka, koniec lat 40. XX w. srebro pr. 3 waga całkowita 107 g, średnica 7,5 cm,
wewnątrz cechy: próba srebra, ORNO [w prostokącie] oraz cecha projektanta: RR (antytetycznie).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

524
Łyżeczka z warszawską Syrenką, koniec lat 40. XX w. srebro pr. 3, waga: 19 g., dł. 14 cm.;
cechowana: próba srebra, ORNO [w prostokącie], RR (antytetycznie), słabo czytelnie.
estymacja: 500 - 600 zł

O. SZLEKYS, Spółdzielnia Artystów ŁAD

528
Sekretarzyk, projekt 1955 jesion; 141,2 x 99,5 x 45 cm;
Polska, lata 50./60. XX w. Olgierd Jan SZLEKYS (1908-1980) - projekt, Spółdzielnia Artystów ŁAD;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

MAYGO - Małgorzata TRUSZKOWSKA (ur. 1984)

531
Komoda dedykowana styliście Roberto Capucci MDF, system BLOOM, włoskie lakiery IVE, wysoki połysk z czerwonymi wnętrzami szuflad;
100 x 60 x 46 cm; unikat.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł