Sebastian PIETKIEWICZ

510
Lampa Second Life szkło kryształowe, bezbarwne, stal;
wys. całkowita ok. 160 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Bartłomiej PNIEWSKI i Tomasz RUTKIEWICZ - pro

511
Lampa biurkowa, lata 80. XX w. metal lakierowany w kolorze czarnym; wys. całkowita około 46 cm;
projekt sygn. ART PNIEWSKI RUTKIEWICZ.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

513
Barek w stylu art déco z serii tzw. mebli kolorowych, buczyna; 71,2 x 65 x 40,5 cm;
Warszawa, ok. 1930.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

514
Ława modernistyczna ze szklanym blatem na metalowej podstawie imitującej kwiatostan; 41,8 x 120 x 75 cm;
Europa Zachodnia, 2 poł. 70. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

515
Stół art déco okrągły, rozsuwany; palisander;
77 x śr. 120 cm; Francja ok. 1930.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002) - projektant

1501
Dzbanek i wazonik szkło bordowe, przeźroczyste; wys. dzbanka: 18 cm, wys. wazonika: 17 cm.
Huta Szkła Tarnowiec.
estymacja: 300 - 400 zł

1503
Figurka szermierza porcelit; 21 x 19 x 7 cm.
Pruszków (?)
estymacja: 500 - 600 zł

ZAKŁADY PORCELANY STOŁOWEJ W ĆMIELOWIE

1504
Serwis dla lalek, lata 60. XX w. w składzie: taca 20,3 x 12,3 cm; 4 filiżanki wys. 2,5 cm, dzbanek z pokrywką wys. 8 cm;
cukiernica wys. z pokrywką 5,3 cm; mlecznik wys. 4,5 cm;
estymacja: 700 - 800 zł

Wiesława GOŁAJEWSKA (1928-2015) - projektant

1505
Ikebana, lata 60. XX w. porcelit, szkliwo zbiegające; wys. 9 cm;
sygn. na sodzie: PRUSZKÓW / MADE / IN POLAND;
estymacja: 700 - 800 zł

ZAKŁADY PORCELITU STOŁOWEGO W PRUSZKOWIE

1506
Wazonik, l. 60. XX w. porcelit, szkliwo zbiegające; wys. 17 cm;
sygn. na sodzie: PRUSZKÓW / MADE / IN POLAND.
estymacja: 500 - 600 zł

1507
Ikebana - Zakłady Porcelitu Stołowego w Pruszkowie, lata 60. XX w. porcelit, szkliwo zbiegające; wys. 13,5 cm;
estymacja: 550 - 650 zł

Ludwik FIEDOROWICZ (ur. 1948) - projektant

1508
Koszyk, lata 70. XX w. szkło w kolorze rubinowym, wys. 26 cm.
estymacja: 300 - 400 zł