Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. FRAGET

1
Para świeczników plater cechowany (FRAGET/N/PLAQUE), wys. 32,5 cm;
Warszawa, 1915-39
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Argentor WERK (1902-1970)

2
Taca na środek stołu plater cechowany (Argentor); wys. 3,8 cm, szer. dł. 53 cm;
Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Societe Parisienne d’ORFEVRIERIE

3
Dzbanek do czekolady srebro próby 1 (950) cechowane (próba z głową Minerwy, znak wytwórni);
wys. 20,5 cm; waga 517 g. Paryż, 1910-1914
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

4
Cukiernica skrzynkowa plater nie cechowany; wys. 9 cm, szer. 12,5 cm;
Austria?, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Hans JENSEN? (czynny od ok. 1900)

5
Para kandelabrów pięcioświecowych, czteroramiennych plater cechowany ( D.D. 90 w prostokącie, znak firmy);
wys. 29 cm, szer. 24 cm, głęb. 24 cm; Dania, 3 ćw. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Franz Heinrich PORZELLAN (czynna 1901-1976) i Wu¨rttembergische Metalwarenfabrik (od 1853)

6
Serwis do kawy i herbaty porcelana platerowana cechowana (Heinrich/PORZELLAN oraz WMF);
Niemcy, Selb i Geislingen, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Orfevrerie Bruno WISKEMANN (czynny od ok. 1870)

7
Waza do zupy plater cechowany; wys. 27 cm, szer. 34,5 cm;
Bruksela, k. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 600 zł

8
Buliera plater na miedzi niecechowany; wys. 45 cm, szer. 37 cm;
Niemcy?, ok. poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

9
Komplet do kawy i herbaty art deco na tacy plater cechowany (znak wytwórcy z monogramem JG i nry modeli);
Paryż, lata 20.-40. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
Cena sprzedaży 3 800 zł

Argentor-Werke RUST & HETZEL (czynna 1902-ok. 1970)

10
Para świeczników dwuświecowych secesyjnych plater cechowany (ARGENTOR/orzeł dwugłowy/WIEN, A.S);
wys. 32,5 cm, szer. 11,7 cm, głęb. 11,7 cm
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

11
Komplet sztućców na 18 osób z łyżką wazową (razem 145 sztuk) plater niecechowany, stal cechowana;
Niemcy, 1 poł. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Norblin i Ska

12
Lustro toaletowe plater; wys. 29 cm, szer. 23 cm, głęb. 2,5 cm
Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

13
6 kieliszków do wódki na tacce plater; kieliszki - wys. 4 cm, tacka - dł. 20,2 cm, szer. 16,2 cm;
Niemcy?, ok poł. XX w.
estymacja: 400 - 600 zł

Walenty Pigułowski

14
Ramka do zdjęcia plater, kły dzika; wys. 21,7 cm, szer. 15,2 cm;
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

15
Waza na podstawie art deco plater nie cechowany; waza - wys. 17,3 cm;
Francja?, 2 ćw. XX w.
estymacja: 600 - 800 zł
Cena sprzedaży 500 zł

Bruno WISKEMANN (czynny od ok. 1870)

16
Komplet do kawy i herbaty z tacą plater; Bruksela, lata 30. XX w.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

FIRMA ARGIT

17
Komplet do kawy i herbaty z tacą plater cechowany; Paryż, lata 30. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

18
Surtout de table (środek stołu) plater niecechowany, lustro, drewno; wys. 4,1 cm, szer. 44 cm;
Europa Zach., 1 poł. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

19
Para świeczników trójświecowych plater niecechowany; wys. 32 cm;
Europa Zach., 2 poł. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

101
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 12 cechowane (12LOTH:SILBER), wys. 7,5 cm,
szer. 15 cm; waga 297 g. Niemcy, ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

102
Paterka dwuuszna srebro próby 12; wys. 4 cm, szer. 35 cm; waga 184 g.
Niemcy, ok. 1864
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Anders LONG (1819-1851)

103
Szczypce do cukru srebro próby 84 złocone cechowane;
dł. 14,5 cm, szer. 5 cm; Petersburg, 1843-1851
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 000 zł

104
Komplet sztućców na sześć osób srebro próby 3 cechowane; waga 1408 g. (z nożami);
Kraków, 1932-1939
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

105
Nożyczki do objaśniania świec srebro próby 13 cechowane; wys. 4,3 cm, szer, 16 cm, waga 91 g;
Wiedeń 1830.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Wilhelm WEINRACK (czynny od ok. 1890)

106
Herbatnica srebro próby 800 cechowane, szkło;
wys. 20 cm (bez uchwytu), średnica 14 cm; Hanau, ok. 1900
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

107
Mlecznik srebro próby 12 cechowane; wys. 11,5 cm; waga 213 g.;
Hannover, Anton Georg Eberhard Bahlsen, ok. 1840
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

108
Waza z uchwytami srebro próby 800 cechowane; wys. 22,4 cm, szer. 47 cm;
waga 904 g; Niemcy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

109
12 łyżeczek deserowych z łopatką srebro częściowo złocone próby 950 cechowane; waga 393 g.
Europa Zach., 3 ćw. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Stanisław WESTWALEWICZ (czynny 1821-1842)

110
Łyżka do cukru-pudru srebro próby 12 cechowane; waga 49 g.
Kraków, lata 20.-30. XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Cena oferowana 900 zł

111
Lichtarz srebro próby 3 cechowane; waga 364 g.
Warszawa, 1922-1932
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

112
Cukiernica srebro próby 12 cechowane; waga 567 g.
Kraków, lata 30. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Piot ŁĄTKOWSKI (czynny 1900-1944)

113
Taca srebro próby 3 cechowane; waga 2676 g.
Warszawa, 1932-1944
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

J. TOSTRUP (firma czynna od 1832)

114
Kubek emaliowany srebro próby sterling złocone cechowane;
waga 60 g. Oslo, XIX/XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

115
Chodak holenderski srebro próby I (min. 934) cechowane; waga 538 g.
Holandia, Schoonhoven, 1934
estymacja: 3 000 - 3 700 zł

Carl TENGSTEDT (czynny 1819-1862)

116
Dzbanek do kawy srebro cechowane; waga 977 g.
Geteborg, 1849
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Emile HUGO (czynny 1853-1880)

117
Misa dekoracyjna srebro próby cechowane; waga 967 g.
Paryż, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

118
Imbryk do herbaty srebro próby 12 cechowane; waga 506 g.
Drezno, ok. poł. XIX w.
estymacja: 3 300 - 4 400 zł

119
Kieliszek srebro cechowane; waga 127 g.
Lwów, 2 ćw. XIX w
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

120
Legumiera z herbem Junosza srebro próby 12 częściowo złocone cechowane; waga 1739 g.
Polska, lata 90. XVIII w.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

121
Para świeczników srebro próby 4 (repunca); wys. 32 cm; waga 490 g.
Niemcy?, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

122
Dzbanek do kawy srebro próby 3 cechowane; waga 612 g.
Wiedeń ?, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

123
Kielich mszalny neogotycki srebro złocone próby 3 cechowane; wys. 22 cm; waga 611 g.
Wiedeń, ok. 1889
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

KAESER & UHLMANN (czynni 1925-1934)

124
Dzbanek do kawy srebro próby 800 cechowane; wys. 23,5 cm; waga: 719 g.
Niemcy, Schwäbisch Gmu¨nd, 1925-1934
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

125
Miska z ozdobnym kołnierzem srebro próby 833 cechowane; wys. 4,5 cm, średnica 26 cm;
waga 449 g. Porto, 2 ćw. XX w. (po 1938)
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

126
Monstrancja srebro złocone próby 1 cechowane; waga 578 g.
Paryż, złotnik Alexis Renaud; ok. 1850
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

127
Cukierniczka i mlecznik na tacce - zestaw dla jednej osoby (solitaire) srebro próby 800; waga 313 g.
Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 400 zł

128
Świecznik srebro cechowane; wys. 22,6 cm,
średnica 15 cm; waga 302 g. Augsburg, 1773-1775
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

129
Kielich mszalny srebro częściowo złocone; waga 479 g.
Królewiec, XVIII w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł