J.D.Schleissner SOHNE (firma czynna od 1816) i Lasarus Posen (sprzedawca)

130
Puchar - ananas srebro próby 800 cechowane; waga 415 g.
Hanau, k. XIX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Adolf MEYER

131
Kosz ażurowy srebro próby 800 cechowane; waga 936 g.
Frankfurt n/Menem, k. XIX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

132
Żardiniera secesyjna srebro próby 900; wys.13,4 cm, szer. 47,5 cm;
Niemcy?, pocz. XX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

BRUCKMANN & SOHNE (czynny 1805-1973)

133
Kufelek myśliwski srebro próby 800 cechowane, kość zwierzęca;
wys. 12,7 cm; waga 356 g. Heibronn, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Karl SOHNLEIN & SOHNE (czynny 1888-1956)

134
Misa dekoracyjna srebro próby 800 cechowane; wys. 5,6 cm,
średnica 33 cm; waga 780 g. Hanau, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 600 zł

135
Wazka neorokokowa srebro cechowane; wys. 7,1 cm, szer. 15 cm,
waga 136g. Hanau, k. XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

136
Para świeczników srebro cechowane, wys. 31 cm; waga 863 g.
Berlin, lata 20.-30 XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Wolfers FRERES (czynna od 1850)

137
12 widelczyków do ostryg w etui srebro próby 800 cechowane; waga 342 g
Belgia, XIX/XX w. (po 1897 r.)
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Emile PUIFORCAT (czynny 1857-1927, spadkobierca firmy założonej w 1820)

138
Komplet sztućców do owoców morza w etui srebro złocone cechowane; waga z nożami 567 g.
Paryż, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 400 zł

139
Dzbanek do kawy w typie empirowym srebro próby 84 cechowane; waga 640 g.
Petersburg, 1887
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Delheid FRERES (firma czynna 1828-pocz. lat 80.XX w.)

140
Taca z drewnianym lustrem drewno fornirowane mahoniem?, srebro; wys. 6,3 cm, szer. 52 cm, głęb. 35,5 cm;
Bruksela, k. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

141
Paterka-koszyczek srebro próby 875, wys. 7,8 cm, waga 320 g.
Łotwa, 1920-1930
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

142
Filiżanka ze spodkiem srebro próby 84 cechowane, waga 145 g.
Moskwa, 1875
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 300 zł

143
Mlecznik srebro próby 84 cechowane, waga 119 g.
Moskwa, 1877
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Cena oferowana 900 zł

Karol Filip MALCZ (1797-1867, czynny od 1828)

144
Para świeczników srebro próby 84 cechowane, waga 534 g.
Warszawa, 1856
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Karol Filip MALCZ (1797-1967, czynny od 1828)

145
Cukiernica skrzynkowa z kluczykiem srebro próby 12 cechowane; wys. 8,5 cm,
waga 448 g. Warszawa, 1828
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

147
Naczynie na lód srebro próby 800; waga 682 g.
Włochy, Florencja, ok. poł. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Joseph ANGELL II (firma od 1811-1884)

148
Kufel z nakrywą srebro cechowane; waga 1207 g.
Londyn, 1849
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

149
Cukiernica w formie wazki srebro częściowo złocone próby 1 (950) cechowane;
waga 485 g. Francja, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Charles BARRIER (czynny 1905-1923)

150
Para karafek szklanych okutych w srebro szkło, srebro próby 1 (950) cechowane;
wys. 27, cm, srednica 10,7 cm; Paryż, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

151
Komplet do kawy i herbaty srebro częściowo złocone próby 800 cechowane;
waga 2014 g.; Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

152
Filiżanka ze spodkiem srebro cechowane; waga 227 g.
Paryż, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

153
Ecuelle na podstawce srebro próby 1( 950) cechowane;
waga 502 g. Paryż, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

154
Konew dekoracyjna srebro próby 800 cechowane, mosiądz i plater; wys. 83,5 cm, średn. 30 cm;
Niemcy, k. XIX/pocz. XX w.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

M. H. WILKENS & SOHNE - tacka

155
Komplet do herbaty z tacką srebro próby 830 (taca) cechowane; waga 996 g.
Sztokholm, 1857 i Brema-Hemelingen, pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Paweł ŁĄTKOWSKI (czynny 1900-1944)

156
Laska ze srebrną rączką srebro próby 3 cechowane, drewno czernione, mosiądz;
dł. 87 cm, szer. rączki 13 cm; Warszawa, 1932-1939
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

157
Kabaret do przypraw srebro cechowane, szkło nieoryginalne szlifowane;
waga srebra 994 g. Kopenhaga, 1848, probierz Peter R. Hinnerup.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

158
Kosz neorokokowy srebro próby 800; waga 554 g.
Hanau, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

159
Cukiernica z kluczykiem srebro częściowo złocone próby 3 cechowane; waga 368 g.
Austro-Węgry, Wiedeń ?, 4ćw. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

BRUCKMANN & SOHNE (czynna 1805-1973)

160
Buliera z podgrzewaczem srebro próby 800 cechowane, waga 2242 g.
Niemcy, Heilbron, k. XIX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

161
Podstawka na listy srebro próby 84 cechowane, onyks; wys. 19,5 cm, szer. 10,5cm;
Moskwa, ok. 1913
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

162
Papierośnica srebro próby 84; dł. 9,5 cm, szer. 6 cm; waga 144 g.
Petersburg, k. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł

163
Patera z pałąkiem srebro cechowane, waga 1064 g.
Moskwa, złotnik Jakow Wiberg (czynny 1829-1853), 1840
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Władysław GLIXELLI ( 1831-1895)

164
Bużuarek srebro próby 3 cechowane; waga 151 g.
Kraków, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Tomasz KLIMASZEWSKI (czynny pocz. XIX w. - do ok. 1832)

165
Lichtarzyk srebro próby 12 cechowane; waga 285 g.
Warszawa,lata 20.-30. XIX
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Władysław GLIXELLI (1831-1895)

166
Para koszyczków srebro próby 3 cechowane, waga 311 g.
Kraków, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Eduard FIEDLER (1801-1865, czynny od 1828)

167
Puzdro srebro częściowo złocone cechowane, waga 315 g
Poznań, lata 30.-40. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 600 zł

Adam ZAMOJSKI (czynny 1824-1842)

168
Lichtarz srebro próby 12 cechowane; waga 247 g.;
Kraków, 1824-1842
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

169
Paterka art deco srebro próby 3 cechowane, waga 247 g.
Kraków, lata 30. XX w.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Jan Kanty BOJANOWSKI (1800-1874)

170
Cukiernica skrzynkowa z kluczykiem srebro próby 12 cechowane, waga 380 g.
Kraków, lata 30.XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

M.H. WILKENS & SOHNE (zał. 1810), STRUBE & SOHN - sprzedawca

171
Patera muszlowa srebro próby 800 cechowane, waga 538 g.
Brema-Hemelingen, k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

172
Świecznik trójświecowy art deco srebro niecechowane próby 875; waga 629 g.
Niemcy ?, lata 30.-40 XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Gabriel HERMELING (1830-1904)

173
Buliera z podgrzewaczem elektrycznym srebro próby 800 cechowane, plater cechowany (WMF); wys. 36 cm;
Kolonia, k. XIX w. (po 1886)
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Paweł OWCZYNNIKOW (firma czynna 1853-1917)

174
Solniczka kolista srebro próby 84 cechowane; waga 92 g.
Moskwa, 1867
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

175
Solniczka srebro próby 84 cechowane, waga 76 g.
Moskwa, 1846
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Cena oferowana 900 zł

176
Solniczka srebro próby 84 cechowane, niello; wys. 4,2 cm,
średnica 8 cm; waga 74 g. Moskwa, 1870
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

177
Koszyk z pałąkiem srebro próby 84 cechowane, waga 661 g.
Petersburg, lata 30. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

KOCH & BERGFELD (czynni od 1859); E. WEITZ - sprzedawca

178
Rondel z rączką srebro próby 800 cechowane, waga 610 g.
Brema, 1 ćw. XX w.; Głogów
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 700 zł