Jan BUKOWSKI (1873-1943)

1
Prace graficzne Zebrał i opracował Przecław Smolik, Nakładem
Towarzystwa Bibljofilów w Łodzi, 1930 r.
estymacja: 2 800 - 3 600 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899), Kajetan SUFFCZYŃSKI (1807-1873), Wincenty POL (1807-1872)

2
Zawsze oni Obrazy historyczne i obyczajowe z czasów Kościuszki i Legionów.
Z ilustracyami J. Kossaka i epigramatami W. Pola, Poznań 1875.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

3
Album Warszawa 1873-1876, nakład i druk Salomona Lewentala.
60 x 43 cm; oprawa współczesna, płótno.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1864)

4
Nad rzeką drzeworyt barwny, papier; 35,5 x 25,5 cm;
sygn. przy lewej krawędzi
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Konstanty BRANDEL (1880-1970)

5
Érotique - Grand (Erotyk duży) - stan II, 1921 akwaforta, akwatinta, ruletka, papier;
32 x 28,9 cm (odcisk płyty); sygn. p. d.: Brandel (ołówkiem)
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

6
Stańczyk litografia, papier; 33 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie u dołu: JM rp. 1881.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

7
Portret kobiety węgiel, papier; 65 x 51 cm;
sygn. p. d.: Józef Mehoffer;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Wacław BOROWSKI (1885-1954)

8
Rysunek satyryczny ołówek, papier jasnobrązowy;
32 x 40,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Stanisław BOHUSZ-SIESTRZEŃCEWICZ (1869-1927)

9
Pędzący zaprzęg, 1903 tusz, piórko, papier; 19 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Siestrzeńcewicz 903.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

10
Portret doktora Adama Rydla, przed 1913 węgiel, papier; 57 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Józef Mehoffer;
estymacja: 13 500 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Hermine DAVID (1886-1970), Jean GIRAUDOUX (1882-1944)

1001
Bella Paris, 1928. Książka w języku francuskim. 29 x 20 cm;
oprawa późniejsza, skóra, ozdobne wyklejki, grzbiet 6-cio polowy
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1002
Wojsko Polskie Kościuszki w 1794 16 tablic obejmujących 105 figur z natury rysowanych przez Michała Stachowicza,
malarza krakowskiego, który żył za czasów Kościuszki.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł