Adam SETKOWICZ (1875-1945)

116
Kobieta w polu olej, płótno naklejone na tekturę, 36,5 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stanisław KOSZELIŃSKI (1876-1968)

117
Żniwiarka, 1919 olej, tektura; 52 x 92,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: St. Koszeliński 1919.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

118
W letnim słońcu tempera, tektura; 49 x 71 cm;
sygn. p. d.: StKamocki;
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

119
Pejzaż, ok. 1915 olej, tektura; 32 x 47,5 cm;
sygn. l. d.: St Kamocki;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

120
Pejzaż zimowy o zachodzie słońca olej, płótno; 60 x 100 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

121
Pejzaż z drzewami olej, deska; 15 x 11,5 cm;
sygn. p.d.: JAN STANISŁAWSKI.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Alfred TERLECKI (1883-1973)

122
Wiosna nad Morskim Okiem, 1964 olej, płótno, 50 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: ALFRED TERLECKI 1964.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Adam MALICKI (1897-1949)

123
Morskie Oko, 1932 olej, tektura; 69,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: Adam Malicki 1932
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

124
Lido jesienią, przed 1932 olej sklejka; 22 x 32 cm;
sygn. i opisany l. d.: ... / … grzywalski (zatarta);
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Julian PANKIEWICZ [PAŃKEWYCZ] (1863-1933)

125
Wspomnienie z Toskanii olej, płótno; 70 x 54 cm;
sygn. l. d.: Pankiewicz
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

126
Wioska na Podhalu - Tatary olej, tektura; 21,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Krcha (ołówkiem);
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

127
Wieś o zachodzie [Wieś nocą], 1897 olej, płótno na tekturze;
34 x 27,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Jean PESKÉ (1870-1949)

128
Odpoczynek w parku olej, płótno; 55 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: Peské.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Wilhelm WACHTEL (1875-1942)

129
Kuba, 1939 olej, tektura; 38,5 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: WILL / WACHTEL / CUBA 1939;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

130
Pejzaż z wodnym jazem olej, płótno; 54 x 65 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein.
estymacja: 45 000 - 55 000 zł
Cena oferowana 40 000 zł

Mela MUTER (1876-1967)

131
Martwa natura z dzbanem i wiśniami olej, sklejka naklejona na deskę;
51 x 61,5 cm.
estymacja: 120 000 - 160 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

132
Z Ukrainy olej, tektura; 34,7 x 49,2 cm;
sygn. l. d.: JAN STANISŁAWSKI
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

133
Widok na Twierdzę Pietropawłowską w St Petersburgu zimą, 1897 olej, płótno naklejone na tekturę;
23 x 36,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
Cena oferowana 28 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

134
Kaczeńce, 1922 olej, tektura; 43 x 57 cm.
sygn. i dat. po lewej: a. Karpiński / 922 r.
estymacja: 26 000 - 32 000 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)

135
Martwa natura ze skrzypcami olej, płótno; 69,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: T. Cybulski.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

136
Astry olej, tektura; 60,5 x 43 cm;
sygn. l. d.: WW (inicjały wiązane);
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

137
Pinie na zboczu - Saint-Tropez, 1921 olej, płótno, 59 x 73 cm;
sygn. l.d.: Pankiewicz
estymacja: 200 000 - 270 000 zł

Maurycy TRĘBACZ (1861-1941)

138
Kwiaciarka, ok. 1924 olej, płótno; 97,5 x 66 cm;
sygn. l. d.: Maurycy Trębacz.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

139
Portret damy w sukni balowej, 1953 olej, płótno; 183,5 x 138 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Jerzy Potrzebowski / 1953 / KRAKÓW;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Kazimierz ALCHIMOWICZ (1840-1916)

140
Milda, bogini piękna i miłości [Wenus Litewska] - studium, ok. 1890 olej, płótno; 77 x 75,5 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
Cena oferowana 25 000 zł

Irena WEISS ANERI (1888-1981)

141
Droga do obserwatorium na Woli Justowskiej olej, tektura; 29,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Mieczysław ORACKI SERWIN (1912-1977)

142
W poświacie jesiennego słońca olej, karton; 19 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: m. oracki serwin (słabo czytelnie).
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

143
Przed odlotem olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman;
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
Cena sprzedaży 15 500 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

144
Powrót saniami o zmierzchu olej, płótno naklejone na tekturę; 48,5 x 96 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)

145
Łemzak - studium konia, 1924 olej, tektura; 34 x 25 cm;
napis autorski wraz z datą i sygnaturą z lewej u dołu
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

146
Święty Hubert olej, tektura; 34,5 x 48 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1948;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Antoni PIOTROWSKI (1853-1924)

147
Dziewczyna z koniem, 1885 olej, płótno; 52 x 42,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: A.Piotrowski. 1885 / Cracoviae.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Edmund ADLER [RODE] (1876-1965)

148
Chłopiec z czereśniami olej, płótno; 26,5 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: Edmund A. Rode;
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Zofia SIENIAWSKA-MAJEWSKA (1879-1930)

149
Melancholia, 1903 olej, płótno; 100,5 x 85,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Z. Sieniawska 1903 / Kraków.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Malarz nieokreślony, flamandzki XVII w.

150
Dziecko z sarenką olej, deska; 122 x 73 cm;
p. d. liczba: 44.
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVIII w.

151
Opium olej, płótno dublowane;
103 x 75,5 cm (po konserwacji)
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Andrzej GRABOWSKI (1833-1886)

152
Portret mężczyzny, 1884 olej, płótno dublowane; 116 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Grabowski / 1884.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

153
Święty Hieronim olej, deska parkietowana; 85 x 63 cm.

Malarz nieokreślony, włoski, k. XVII w.

154
Martwa natura z puttami olej, płótno dublowane; 65 x 166 cm.
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Malarz nieokreślony, flamandzki, XVII w.

155
Martwa natura olej, płótno; 94 x 145,5 cm.

Ferdinand DUPONT (1660-1712) ?

156
Potyczka olej, deska; 27,5 x 38 cm;
sygn. p. d. Du pon (? - słabo czytelna).
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Malarz nieokreślony, włoski, zapewne 1 poł. XVIII w.

157
Sąd Parysa olej, płótno dublowane;
93 x 115,5 cm (wymiar owalu w świetle oprawy)
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Marek SZWARC (1892-1958)

158
Święta Weronika ocierająca twarz Jezusowi relief na blasze; 66 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MAREK / SZWARC / PARIS XXVIII.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1101
Portret mężczyzny w białej koszuli pastel, papier; 50 x 39 cm;
sygn.. i dat. po środku z prawej: JM. 1827;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Władysław STACHOWICZ (1911-1979)

1102
Wnętrze pałacu w Wilanowie akwarela, ołówek, gwasz, papier naklejony na tekturę; 47 x 33 cm;
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

1103
Król Indii tańczy ze świątynną tancerką, ok. 1975 akwarela, papier; 36 x 26 cm;
l. d. napis
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

1104
Para obrazów 1. Matka Boska
2. Święty
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1870-1956)

1105
Pałac Czapskich w Warszawie, 1910 akwarela, ołówek, papier; 9,5 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: T. Cieślewski 1910 (ołówkiem);
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 800 zł