V. PRAGER, XX w.

1106
Pejzaż akwarela, papier; 32 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: V. PRAGER.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Wiktor ZIN (1925-2007)

1107
Brama pałacowa, 1983 akwarela, tusz, papier; 30 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: WiktorZin 83.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Wiktor ZIN (1925-2007)

1108
Pejzaż pastel, papier; 48 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WiktorZin / ...?
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Wiktor ZIN (1925-2007)

1109
Portret młodej kobiety, 1981 pastel, papier; 68 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wiktor Zin / 81.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Stanisław ŻARNECKI (1877-1956)

1110
Aleja w parku, 1927 pastel, papier; 27,5 x 26,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: St. Żarnecki 1927.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Zygmunt SZPINGIER (1901-1960)

1111
Rumieniec ołówek, kredka, papier; 31 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. Szpingier.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

1112
Pejzaż z drzewami akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 37,5 x 45 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Epstein (ołówkiem);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

1113
Ogier Oran, 1944 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
25,5 x 32,5 cm;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Autor nieokreślony, XX w.

1114
Dama z mufką - Miniatura gwasz, kość?; 8,5 x 6,5 cm (wymiar owalu w świetle oprawy);
sygn. l. d.: LeBrun;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Apolinary SPERSKI [Ary] (1902-1943?)

1115
Portret Tadeusza Pawłowskiego, 1932 olej, płótno; 102 x 72 cm;
sygn.. i dat. p. d. : A Sperski / 1932;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Isaac ANTCHER (1899-1992)

1116
Pejzaż olej, płótno; 27,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: Antcher.
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

Jakub Michał KASPROWICZ (1905-1975)

1117
Groźne oblicze Bałtyku olej, płótno; 64,5 x 90 cm;
sygn. i opisany p. d.: J.M. Kasprowicz / "Groźne oblicze Bałtyku"
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Abram Icek SKÓRNIK (1907-1943)

1118
Wieczorny odpoczynek przy herbacie, 1923 olej, płótno; 68 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: A Skórnik 1923;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Stanisław STRASZKIEWICZ (1870-1925)

1119
Pejzaż o zachodzie słońca olej, tektura fakturowana; 27 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: St Straszkiewicz.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

W. HELGER, XX w.

1120
Droga o zmierzchu, 1912 olej, płótno; 25,5 x 32 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Helger 1912.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Edward MATUSZCZAK (1906-1965)

1121
Kobieta na plaży olej, tektura; 10,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E Matuszczak. (inicjał imienia zatarty).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Leon LEWKOWICZ (1890-1950)

1122
Portret mężczyzn - Dozorcy olej, płótno; 48 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: L. Lewkowicz;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

1123
Kwiaty olej, tektura; 31,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: I. NOWAKOWSKA /-ACEDAŃSKA.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Rafał HADZIEWICZ (1803-1886)

1124
Zestaw czterech prac - sceny alegoryczne zestaw czterech prac ujętych pierwotnie na 1 kartonie;
olej, papier; przed konserwacją
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

1125
Cmentarz muzułmański w Smyrnie, 1931 olej, tektura; 24 x 34 cm;
sygn., dat. i opis. p. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA. 1931/ SMYRNA.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Krystyna WRÓBLEWSKA (1904-1994)

1126
Portret kobiety, 1942 olej, płyta, 70 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kr. Wróblewska 1942
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Sigmund LITWIN (1867-?)

1127
Portret mężczyzny, 1892 olej, płótno dublowane, 48 x 32,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: S Litwin / 92.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

Zygmunt GĄSIOROWSKI (1903-?)

1128
Portret kobiety olej, płótno; 61 x 46 cm;
sygn. p. d.: Z. Gąsiorowski / 47.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVIII w.

1129
Małżeńska intryga olej, płótno dublowane;
102,5 x 90 cm (po konserwacji).
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, FLAMANDZKI, XVII W.

1130
Zdjęcie z krzyża, ok. poł. XVII w. olej, deska dębowa; 64 x 49,2 cm;
Obraz w typie Jana Boeckhorsta (ok. 1604-1668 Antwerpia)
lub Thomasa Willeboirtsa Bosschaerta (1613/14-1654 Antwerpia).
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

201
Chrystus Ukrzyżowany drewno dębowe, czernione; wys. 161 cm, szer. 143 cm;
Europa Środkowa, XVII w.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

202
Figura anioła drewno polichromowane; wys.86 cm, szer. 47,5 cm;
Europa Środkowa, Polska?; XVIII w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

203
Chrystus Zmartwychwstały drewno polichromowane; wys. 84 cm, szer. 27 cm;
Małopolska?, XVI/XVII w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

204
Św. Jan Nepomucen drewno polichromowane; wys. 89 cm, szer. 47 cm;.
Polska Południowa? Czechy?; XVIII w.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

205
Maria - figura spod krzyża drewno lipowe, złocone; wys. 49 cm, szer. 18,5 cm;
Polska Południowo-Wschodnia?; XVIII w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

206
Św. Jan - figura spod krzyża drewno lipowe, złocone, srebrzone; wys. 48 cm, szer. 21 cm;
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

SZKOŁA ANTONIEGO KENARA

207
Wioślarka drewno sosnowe, czernione; wys. 50,5 cm, szer. 35 cm, głęb. 17,5 cm
Zakopane, lata 50/60. XX w.
estymacja: 27 000 - 35 000 zł

Artysta nieokreślony włoski, 2 poł. XIX w.

208
Para marmur kararyjski, wys.109 cm;
napis na cokole: A. De. Cori - Galarie Barnancelli Florence (ubytki)
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

209
Popiersie kobiety w zawoju marmur (trzy gatunki - biały, różowo-fioletowy, czarny);
wys. 45 cm, szer. 43 cm, głęb. 27 cm. Włochy?, XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Emilio FIASCHI (1858-1941)

210
Zaloty przy zdroju marmur biały i szarozielony; wys. 81,5 cm, szer. 40 cm;
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Eugen MARIOTON (1854-1933)

211
Zwycięzca brąz, wys. 60 cm; wym. podstawy: 18 x 18 cm;
na podst. inskrypcja: DE VOIR CIVIQUE
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Jerzy LESKI (1906-1969)

212
Praca [Elektrorobotnik] brąz patynowany, drewno czernione, tworzywo sztuczne;
wys. 25,7 cm, Warszawa, lata 30. XX w., odlew lata 60. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Magdalena GROSS (1891-1948)

213
Kuropatwa brąz, odlew patynowany; wys. 8,8 cm; Warszawa,
Pracownia wyrobów artystycznych Wiktor GONTARCZYK, lata 30. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

JEF - JOSEF LAMBEAUX (1852-1908)

214
Zaloty brąz, odlew patynowany; wys. 69 cm, szer. 47,5 cm;
Belgia, XIX/XX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Bohumił KAFKA (1878-1942)

1201
Postać męska w antykizowanej szacie drewno polichromowane (biała farba);wys. 58 cm, szer. 19,5 cm;
Czechosłowacja, Praga, lata 20-30. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY

1202
Dziewczynka z chartem kompozycja metali, marmur; wys. 26 cm, podstawa 28 x 12 cm.
Niemcy?; lata 30. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

PIERRE-JULES MÉNE (1810-1879)

1203
Koń wyścigowy Dżin brąz patynowany, drewno czernione, mosiądz, żelazo; wys. 36 cm;
Francja, oryginał 1846; odlew XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

AUTOR NIEROZPOZNANY

1204
Macierzyństwo terakota; wys. 17 cm, szer. 7,5 cm, głęb. 11 cm;
Polska, lata 50-60. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Marian KONIECZNY (1930-2017)

1205
Nike gips zbrojony (drut, płótno); wys. 60,5 cm, dł. 45 cm, szer. 19 cm.
Kraków, lata 50/60. XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Edward PIWOWARSKI (1910-1974)

1206
Macierzyństwo [Rodzina] gips brązowiony, wys. 32 cm, szer. 17 cm, głęb. 13 cm.
Bielsko-Biała, 1946
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY

1207
Figura - akt kobiety marmur różowo-fioletowy, z białymi i szarymi żyłkami; wys. 13,2 cm;
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1208
Głowa Laokoona biały marmur; wys. 47 cm, szer. 31 cm, głęb. 32 cm.
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1209
Laokoon, trojański kapłan Apollina biały marmur; wys. 77 cm, szer. 52 cm, głęb. 37 cm.
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł