1210
Popiersie antycznego wojownika marmur biały i szary; wys. 89 cm, szer. ca 59 cm;
Włochy, XX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

ARSALL - VEREINIGTE LAUSITZER GLASWERKE AG

601
Wazon z gałązkami hortensji szkło bezbarwne, powlekane, trawione, matowane, szlifowane,
polerowane; barwniki proszkowe; wys. 40,8 cm; Niemcy, Weisswasser, 1918-1929
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

602
Wazon dekoracyjny szkło warstwowe, powlekane, typu millefiori; wys. 44 cm;
Włochy, Murano, 3 tercja XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Emile GALLÉ (1846-1904)

603
Wazon ze srebrnym okuciem szkło warstwowe, powlekane, trawione, matowane, polerowane; barwnik proszkowy;
srebro pr. 2; wys. 25 cm; Francja, Nancy, pocz. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Wytwórnia LE VERRE FRANÇAIS - zał. CHARLES SCHNEIDER - CHARDER (1881-1953)

604
Para dzbanów szkło warstwowe, powlekane, trawione, szlifowane, polerowane, barwione pudrami
szklanymi; wys. 32,2 cm i 31 cm; Francja, lata 20-30. XX w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Królewska Manufaktura Porcelany (KPM) w Berlinie

605
Kroczący niedźwiedź (Bär schreitend) porcelana biała; wys. 14,5 cm; Berlin, Königliche Porzellan Manufaktur (KPM),
model z 1955; Heinrich Ernst Weisser (daty życia nieznane), 3 ćw. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Wytwórnia Rosenthal, Kunstabteilung w Selb

606
Akt pijącej z dłoni (Trinkendes Mädchen) Niemcy, wytwórnia Rosenthal, Kunstabteilung Selb, model z 1924;
Ernst Wenck (1865-1929), okres międzywojenny.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

607
Bażant Niemcy, Turyngia - Unterweissbach, Artystyczne Warsztaty
Porcelany pod kierunkiem Maxa-Adolfa Pfeiffera, 1908-1940.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Die Vereinigten Ateliers fu¨r Kunst und Keramik, Marcell Goldscheider (1928-1938)

608
Tańcząca para (w kostiumach owadów) Austria, Wiedeń , DieVereinigten Ateliers fu¨r Kunst
und Keramik von Marcell Goldscheider (1928-1938), lata 30. XX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

609
Wazon dekoracyjny z pokrywą, w stylu Satsuma Chiny, wyrób w stylistyce japońskiej
ceramiki Satsuma, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Imperial Amphora, Turn (Teplitz)

610
Wazonik - koszyk wiklinowy, z puttem i kwiatami Austria, Imperial Amphora (Riessner & Kessel), Turn -Teplitz,
pocz. XX w. (lata ok. 1903-1918).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Manufaktura Państwowa w Sévres

611
Wazon kobaltowy z dekoracją złoconą „gwiezdnymi mgławicami” porcelana twarde (pâte dure), kobalt (bleu roi), złocenia; wys. 43 cm;
Francja, Państwowa Manufaktura Porcelany w Sévres, 1954.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

612
Lustro w ramie porcelanowej z dwoma lichtarzykami i konsolą Niemcy, Drezno - VEB Sächsische Porzellanmanufaktur Dresden (?) XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Manufaktura Porcelany w Miśni

613
Zespół naczyń obiadowych z reliefem Neubrandenstein, dekoracją kwiatową i drobnymi owadami porcelana, farby naszkliwne, złocenia; lekko przetarte złocenia;
Miśnia, Królewska Manufaktura Porcelany, 2 poł. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Królewska Manufaktura Porcelany w Miśni, model: Johann Joachim Kaendler (1706-1775)

614
Talerz płytki, z Serwisu Łabędziego porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, 1738-39 (model Johanna Joachima Kaendlera z 1736 r.)
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

1601
Wazonik - pamiątka z Powszechnej Wystawy Krajowej szkło bezbarwne, powlekane, cyna miedziowana, galwanizowana;
wys. 10,6 cm; Poznań, 1929
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

1602
Puchar w typie biedermeier szkło fasetowane, rżnięte, otrawiane, bezbarwne, lazurowane rubinowo,
złocenie, zielona farba emaliowa; wys. 21 cm; Niemcy, 1840-60
Niemc
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

1603
Dwa szkła artystyczne, włoskie: 1. Patera błękitno-biała;
2. Dzbanek karminowo-czerwony
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

HUTA „NIEMEN”, JULIUSZ STOLLE

1604
Komplet deserowy na 6 osób szkło prasowane, przeźroczyste, błękitne, barwione w masie;
Polska - Litwa, lata 30. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

VERRERIE D’ART, DAVID GUERAN DEGUE (czynna od 1926)

1605
Wazon żółto-czekoladowy szkło bezbarwne, dmuchane w formie, warstwowe, powlekane; wys. 21 cm;
Francja, Paryż, Boulevard Malesherbes, po 1926
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Wytwórnia Rosenthal w Selb - Studio Linie, proj. Raymond Peynet (1908 - 1999)

1606
Zakochani Niemcy, Rosenthal AG, Selb, Studio Linie, lata 60. XX w.,
model Raymonda Peyneta z lat 50. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

1607
Kawaler z sercem ( Kavalier mit Herz ) Niemcy, Rosenthal AG, Selb, Studio Linie, lata 60. XX w.,
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

1608
Wazon dekoracyjny w stylu Satsuma, z pokrywą i uchwytami - głowami słoni Chiny, wyrób w stylu japońskiej ceramiki Satsuma,
XIX/XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1609
Alegoria Mądrości porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 45,5 cm;
Miśnia, ok. poł. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

NORBLIN i Ska (czynna 1819-1939)

701
Lustro toaletowe secesyjne stop verit cechowany, tafla lustrzana;
wys. 46 cm, szer. 31,5 cm. Warszawa, ok. 1910
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. FRAGET (firma czynna 1824-1944)

702
Cukiernica skrzynkowa plater częściowo złocony cechowany, wys. 10,5 cm, szer. 21,5 cm;
Warszawa, 1846.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

703
Patera modernistyczna stop verit cechowany, wys. 22,5 cm, szer. 33,5 cm;
Warszawa, ok. 1915.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Roman PLEWKIEWICZ i Ska (firma czynna 1886-1935)

704
Buliera na stojaku z palnikiem spirytusowym mosiądz srebrzony (srebrzenie zachowane szczątkowo) cechowany;
wys. 36 cm; Warszawa, koniec XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Wytwórnia AZETA (czynna w latach 30. XX w.)

705
Cukiernica art déco srebro próby 3 cechowane; waga 360 g.
Lwów, lata 30. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Karol Filip MALCZ (1797-1867)

706
Lichtarz srebro próby 12 cechowane; waga 382 g.
Warszawa, lata 40. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Artystycznego „Imago Artis” (czynna 1947-1998)

707
Cukiernica srebro próby 3 cechowane; waga 248 g.
Kraków, lata 60. XX w. (po 1963)
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Ludwik NAST i Antoni RIEDEL

708
Sztućce obiadowe na 6 osób srebro próby 84 i 12 cechowane; waga całkowita 1625 g.
Warszawa, 1869 i 1882 oraz 1885
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Teodor WERNER i Ska (spadkobierca Malcza, firma czynna do 1939)

709
Cukiernica srebro częściowo złocone próby 84 cechowane; waga 386 g.
Warszawa, 1896-1908
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Ermindo i Franco PAMPALONI (czynni 1940-1971)

710
Balsaminka srebro próby 800 cechowane, waga 113 g.
Florencja, 1944-1968
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Warszawska Wytwórnia Sreber (lata 50.-60. XX w.)

711
Cukiernica w stylu art déco srebro próby 3 cechowane; waga 251 g.
Warszawa, lata 50.XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

712
Pudełko na cygara z herbem Jastrzębiec srebro próby 925 cechowane, drewno; wys. 3 cm, szer. 16 cm;
Finlandia?, 2 ćw. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

713
Papierośnica męska srebro próby 3 cechowane, waga 139 g
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

Freres SAGLIER (firma od lat 70. XIX w. do ok. 1947)

714
Garnitur do kawy i herbaty art déco srebro próby 1 (950) cechowane; waga 1870 g.
Paryż, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

715
Dzban ze szkła iryzowanego ze srebrnym okuciem szkło barwione, iryzowane, srebro częściowo złocone cechowane (głowa Minerwy z próbą);
wys. 29,5 cm, szer. 16 cm; Francja, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Vincenz Czokally (czynny 1864-1890, firma czynna do 1910, od 1896 jako Wu¨rbel & Czokally)

716
Patera owalna srebro próby 3 cechowane; waga 736 g.
Wiedeń, lata 70. - 80. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

717
Krucyfiks filigranowy srebro próby ok. 920 i ok. 950 nie cechowane, filigran srebrny, imitacja pereł, drewno;
wys. 32 cm, waga 421 g. Bałkany?, Rosja?, XIX w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

1701
Para półmisków 1/ Guldmedsaktiebolaget (firma zał. 1867)
2/ Reed & Barton (czynna 1824-2015)
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

1702
Puchar szklany szkło prasowane, srebro cechowane próby 1 (950); wys. 24,8 cm;
Francja, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1703
Trybularz koptyjski srebro cechowane; dł. ok. 54 cm, średnica 16 cm; waga 298 g.
Egipt, ok. 1948
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

1704
Patera z talerzem szklanym srebro próby 1(950); szkło; wys. 18,5 cm; waga srebra 258 g.
Francja, k. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Christian Olsen Moller (czynny 1831-1840)

1705
Para solniczek srebro cechowane; waga 106 g.
Kopenhaga, 1834
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

M.H.Wilkens & Söhne (firma czynna od 1810)

1706
Talerz półmiskowy okrągły srebro próby 800 cechowane; waga 910g.
Brema-Hemelingen, lata 30. XX w. (przed 1935)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1707
Patera srebro próby 800 cechowane (próba i znak wytwórcy); waga 582 g.
Niemcy?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł