Wojciech FANGOR (1922-2015)

1
Projekt Plakatu na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości wydruk komputerowy; 100 x 70 cm;
sygn. p.g. w druku: Fangor; sygn. p.d.: Fangor13
estymacja: 50 000 - 70 000 zł

Rzeźbiarz nierozpoznany, polski, XX w.

2
Głowa męska - Portret Tadeusza Gronowskiego brąz, odlew patynowany; wys. 28 cm, szer. 20 cm; klocek sosnowy,
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990) - projekt i wykonanie

3
Cztery kinkiety dwuświecowe, elektryczne drewno, gipsatura, srebrzenie, tafle lustrzane; 58,5 x 25,8 x 11 cm.
Polska, lata 50.-60. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990) - projekt

4
Lampa na biurko, elektryczna drewno malowane białą farbą; wys. 35 cm;
Polska, lata 50-60. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

5
Szafeczka drewno, 39,5 x 34 x 28 cm;
Warszawa, 30. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

6
Biurko w stylu klasycyzującym fornirowane orzechem i buczyną; 78,4 x 129 x 52 cm;
Warszawa, 40./50. XX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

7
Stolik art déco rozkładany, fornirowany wzorzystym orzechem;
69,8 x 75 x 74 cm, Polska, 40./50. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

8
Para krzeseł klasycyzujących z ażurowymi oparciami i tapicerowanymi siedzeniami;
95,5 x 48,5 x 50,5 cm; Warszawa, 40./50. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

9
Szafka pomocnicza półokrągła w stylu art déco fornirowana i intarsjowana różą i palisandrem; 94 x 68,2 x 34 cm;
Warszawa, 30. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

10
Szafka pomocnicza - barek w stylu klasycystycznym fornirowany i intarsjowany orzechem i brzozą oraz innymi gatunkami;
178 x śr. 69 cm; Warszawa, 30. XX w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

11
Polska - jej dzieje i kultura od czasów najdawniejszych do chwili obecnej Warszawa [1928-1932]. Tomy 1-3, Nakł. Księg. Trzaski, Everta i Michalskiego.
33 x 25 cm, oprawa wydawnicza z głębokimi tłoczeniami i złoceniami
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

12
Galerya Drezdeńska Warszawa 1850, zbiór rycin na stali z najcelniejszych obrazów
tej geleryi z tekstem Konstantego Pathie. 27 x 23 cm, oprawa półskórek.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

13
Dzieła Z przedmową Stanisława Witkiewicza i tekstem Lucyana Rydla,
Kraków 1907 - 1910. Nakł. Salonu Malarzy Polskich.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Jan CHEŁMIŃSKI (1851-1925), Alphonse-Marie MALIBRAN

14
Armia Księstwa Warszawskiego [L’Armee du Duche de Varsovie], Paryż 1913. Paryż 1913. Bibliofilska edycja z 48 barwnymi planszami Jana Chełmińskiego,
s. 314; 39 x 28 x 8 cm
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Jan ROSEN (1854-1936)

15
Przegląd kawaleryi przed W. Ks. Konstantym na Placu Saskim w Warszawie r. 1824, 1889 chromolitografia barwna, papier; 39,5 x 78 cm (wymiar kompozycji),
47 x 80 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Jan Kanty GUMOWSKI (1883-1946)

16
Widoki Krakowa - teka 12 litografii, 1926 litografia, papier kremowy; 43 x 28,8 cm;
oryginalna teka; Wydane staraniem Muzeum Narodowego w Krakowie;
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

17
Siedzący chłopiec ołówek, papier; 35 x 27 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: Rys. mego męża / Anna z Kasprow[iczów] Jarocka
estymacja: 900 - 1 200 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

18
Pejzaż, 1969 węgiel, papier; 22 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Podsadecki, dat. l. d. 15.9.969.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

19
Kościół, ok. 1966 ołówek, papier jasnobrązowy; 23,8 x 13,5 cm;
poniżej napis: SŁ TNOWAWIES POLSEŁO;
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Fotograf Nieokreślony

1001
Portret grupowy - Związek Legionistów Polskich wśród sportretowanych osób Walery Sławek;
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny;
16 x 22,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Roman AFTANAZY (1914-2004)

1002
Dzieje rezydencji na dawnych kresach T. 1 - 11 (komplet). Wrocław - Warszawa - Kraków 1991 - 1996.
Ossolineum. 20 x 21 cm;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Antoni GAWIŃSKI (1876-1954), Adolf DYGASIŃSKI (1839-1902)

1003
Gody życia Warszawa 1910, wydawnictwo M. Arcta, 22 x 17 cm,
oprawa płótno z tłoczoną złotem tytulaturą w ozdobnej secesyjnej bordiurze
estymacja: 900 - 1 200 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934), Stanisław WASYLEWSKI (1885-1953)

1004
Klasztor i kobieta. Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu.
Lwów - Poznań 1923. 29 x 21 cm, oprawa płótno z epoki
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Stanisław JAKUBOWSKI (1885-1964)

1005
Bogowie Słowian Kraków 1933, nakład 3000 egz. 36 x 29 cm;
oprawa broszurowa, 21 tablic z drzeworytami oraz 111 drzeworytów w tekście.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

1006
Ludwik I, Król Węgierski i Polski rytował Jan STYFI (1841-1921)
drzeworyt, papier; 41 x 33 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

1007
Pieśń, 1887 r. rytował Walenty Ciechomski w drzeworytni Bronisława Puca
drzeworyt, papier; 31 x 26 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Stanisław EJSMOND (1894-1939)

101
Irysy akwarela, ołówek, karton; 48 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. EJSMOND;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Malarz nieokreślony, francuski (?), XVIII w.

102
Scenka rodzajowa. 1780 akwarela, papier; 10,5 x 7 cm;
sygn. i dat. p. d.: Follés la / Bastille 1780 (słabo czytelna)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

103
Kompozycja alegoryczna - studium malowidła sklepienia (?) akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 51,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: J. Malczewski (ołówkiem);
estymacja: 26 000 - 33 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

104
Ułan na koniu, 1977 akwarela, ołówek, papier; 49 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: E. Geppert 1977 (?).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

105
Na saniach, przed 1950 akwarela, tektura; 10 x 15,5 cm;
sygn. p. d.: KKossak;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

106
sygn. p. d.: Juliusz Kossak
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)

107
Popiersie kobiety, ok. 1910 sangwina, papier żeberkowy; 46 x 62,5 cm;
sygn. przy prawej krawędzi: P.STACHIEWICZ.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Marian JAESCHKE (1904-1980)

108
Czytająca, 1946 piórko, tusz, papier; 25,5 x 39,2 cm;
sygn. p. d.: MJaeschke / z / Warszawy / Bamberg 1946
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

109
Portret młodej kobiety pastel, papier; 65,5 x 46 cm (w świetle passe-partout);
sygn. z prawej, po środku: T Axentowicz;
estymacja: 40 000 - 65 000 zł

Jerzy Rene GROSZANG (1929-2004)

110
Mauzoleum Izraela Poznańskiego na Nowym Cmentarzu Żydowskim w Łodzi akwarela, papier; 58 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Groszang
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

111
Wenecja - Przystań na Canal Grande I akwarela, papier; 21 x 24 cm;
sygn. i dat. l. d.: WW / 1913 (ołówkiem);
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Cena sprzedaży 2 300 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

112
Przed domem - szkic z cyklu „Powrót”, 1900 akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę; 42 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J Malczewski 1900;
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Franciszek ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

113
Pod chatą, ok. 1920 olej, płótno; 26,5 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: F (?).Zygmuntwoicz;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Marceli Nałęcz DOBROWOLSKI (1876-1959)

114
W stajni, 1906 olej, płótno; 51 x 70,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Marceli Nałęcz Dobrowolski 1906;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław BATOWSKI-KACZOR (1866-1946)

115
Potyczka z bolszewikami, ok. 1925 olej, płótno; 75,5 x 115 cm;
sygn. p. d.: K. Batowski.
estymacja: 45 000 - 65 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

116
Huzar napoleoński na wielbłądzie, 1912 olej, płótno naklejone na tekturę; 31 x 21,5 cm;
sygn. l. d.: WKossak (monogram wiązany).
estymacja: 18 000 116 - 24 000 zł

Henryk PILLATI (1832-1894)

117
Epizod z wojny krymskiej, 1855 olej, płótno; 48 x 58 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. Pillati 55
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Władysław SZERNER (1836-1915)

118
Gęsi na łące olej, tektura; 18,5 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: Władysław Szerner.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

119
Motyw holenderski olej, płótno; 83 x 58 cm.
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

120
Głowa konia olej, płótno; 85,5 x 72,5 cm;
sygn. p. g.: J Malczewski;
estymacja: 150 000 - 200 000 zł
Cena oferowana 130 000 zł

January SUCHODOLSKI (Grodno 1797 - Boimie k. Siedlec 1875)

121
Wjazd gen. Henryka Dąbrowskiego na czele legionów do Rzymu, 1866 olej, płótno; 75 x 61 cm;
sygn. i dat. l. d.: January Suchodolski / 1866
estymacja: 120 000 - 150 000 zł
Cena oferowana 100 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

122
Portret kobiety - Margit Tillowa, 1929 olej, płótno; 129 x 100 cm;
sygn. p. d.: FPautsch / 929 / Kraków;
estymacja: 17 000 - 22 000 zł