Adolf EBERLE (1843-1914)

147
Jamniki - scena rodzajowa we wnętrzu olej, płótno, 43,5 x 51 cm;
sygn. i opisany l. d.: Adolf Eberle Mu¨nchen.
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

August KRAUS (1852-1917)

148
Scena historyczna - epizod z wojny chłopskiej w Niemczech olej, płótno, 68,5 x 91 cm;
sygn. u dołu: A. Kraus
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Autor Nieokreślony

1101
Odpoczynek pod drzewem - miniatura gwasz, kość; średnica 9 cm.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

1102
Konie w stajni, 1929 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 23 x 36,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: KAROL KOSSAK / 1929;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Malarz Nieokreślony

1103
Studium portretu olej, płótno; 13,5 x 16,5 cm.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Leon KOWALSKI (1870-1937)

1104
Ku wieczorowi olej, tektura; 23 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. LKowalski;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Leon KOWALSKI (1870-1937)

1105
Wenecja we mgle olej, tektura; 21 x 31 cm (w świetle passe-partout);
napis. p. d.: LKowalski (napis poprawiany flamastrem);
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Malarz Nieokreślony, XX w.

1106
Pejzaż zimowy olej, tektura; 48 x 63,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: R.Fra Najman (?) 1927 … (słabo czytelna, ryte w farbie).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Bolesław BARBACKI (1891-1941)

1107
Rozmowa w sadzie - Schadzka olej, płótno; 37 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: Barbacki Bol, p. d. nr: 86;
estymacja: 2 400 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Ludwik KWIATKOWSKI (1880-1953)

1108
Pejzaż olej, tektura; 18 x 23,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kwiatkowski;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1109
Jastrzębia góra olej, tektura; 18 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: L(?)Kwiatkowski / Jastrzębia Góra;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1110
Snopki olej, tektura; 18 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kwiatkowski.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

1111
Pejzaż olej, płótno fabrycznie naklejone na tekturę; 30,5 x 51 cm;
sygn. l. d.: S. H... (zatarta).
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Marian JÓZEFCZYK

1112
Pejzaż olej, tektura; 66 x 57 cm;
sygn. l. d.: M. J. / 925;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Hermann KERN (1839-1912)

1113
Lichwiarz olej, płótno; 47 x 32 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: Kern H.
estymacja: 7 200 - 9 600 zł

201
Krucyfiks drewno złocone; wys. 133,5 cm, szer. 70 cm, głęb. 19 cm.
Europa Zachodnia, Niemcy?; XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

202
Madonna z Dzieciątkiem drewno lipowe, polichromowane; wys. 31,8 cm, szer. 12,2 cm;
Polska, XVI/XVII w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Alexandre Auguste CARON ? (1857-1932)

203
Twarz kobiety marmur; wys. 32,5 cm, szer. 29 cm, głęb. 16,5 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

CAMPOLINI (?)

204
Popiersie kobiety z kwiatem alabaster; wys. 35,5 cm, szer. 24,6 cm, głęb. 15 cm.
Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Richard AURILI (1834-1914)

205
Popiersie kobiety uczesanej w kok alabaster, marmur; wys. 24 cm, szer. 21,5 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Aristide de RANIERI (1865-1929)

206
Diana terakota polichromowana; wys. 32,7 cm, szer. 19,3 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Konstanty LASZCZKA (1865-1956)

207
Magiczny krąg ceramika wypalana, polichromowana; wys. ca 11 cm;
Kraków, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Jerzy JARNUSZKIEWICZ (1919-2005)

208
Mały Powstaniec gips patynowany, polichromowany; wys. 30 cm, szer. 12 cm;
Warszawa, proj. 1946, odlew autorski z lat 50.-60. XX w.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Emmanuel VILLANIS (1858-1914)

209
“Prise de Corsaire” - Zdobycz korsarzy brąz patynowany; wys. 85 cm; Francja, Paryż,
SOCIÉTÉ DES BRONZES DE PARIS (odlewnia czynna 1875-1930), XIX/XX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Victor SZCZEBLEWSKI (XIX/XX w.)

210
Gwiżdżący chłopiec okrętowy brąz patynowany; wys. 42 cm, szer. 14 cm;
Francja, 1889, odlew XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Józef Mojżesz GABOWICZ (1862-1939)

211
Dziewczynka z kurczątkiem brąz, odlew patynowany; wys. 29 cm, szer. 31,7 cm;
Polska, Firma brązownicza BRACIA ŁOPIEŃSCY (zał. 1862) lata 20-30. XX w.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Arthur KAAN (1867-1940)

212
Gladiator niosący ranną towarzyszkę brąz patynowany; granit polerowany; wys. 62 cm (rzeźba 49 cm);
Austria, Wiedeń, 2. dekada XX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

1201
Główka aniołka drewno lipowe, polichromowane; wys. 20,5 cm, szer. 23,2 cm;
Polska, XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1202
Krucyfiks drewno lipowe, dębowe; 81,7 x 43 x 12 cm.
Polska, XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 300 zł

1203
Akt kobiety - Wenus alabaster; wys. 33 cm, głęb. 13,5 cm, szer. 11,5 cm.
Europa Zachodnia, Włochy?; XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

HENRI DÉSIRÉ GAUQUIÉ (1858-1927)

1204
Salus Patriae Suprema Lex brąz patynowany, wys. 54,5 cm, szer. 25,5 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

ARTUR HOFFMAN (1874-1960)

1205
Laponka na reniferze brąz patynowany; wys. 13,7 cm, szer. 27,7 cm;
Niemcy, Berlin, pocz. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

ARTYSTA NIEROZPOZNANY

1206
Portret konia brąz, zielona patyna; marmur; wys. 20,5 cm, szer. 17,7 cm;
Europa Środkowa, Polska?; 2 poł. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

601
Misa kobaltowa szkło dmuchane, przeźroczyste, kobaltowe, barwione w masie,
od wewnątrz opalizujące; wys. 14 cm; Włochy?; 2. tercja XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Huta Szkła ORREFORS

602
Wazon z postacią kobiecą i ptakiem szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane, otrawiane; wys. 17 cm;
Szwecja, Orrefors, lata 50.-60. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Huta Szkła SKRUF

603
Wazon z tańczącą dziewczyną szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane, otrawiane; wys. 19,3 cm;
Szwecja, Skruf, lata 50.-60. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Huta Szkła Johann LOETZ Aktiengesellschaft

604
Patera szkło przeźroczyste, powlekane, iryzujące, matowane, fakturowane; wys. ca 7 cm;
Czechy, Klostermu¨hle (Klastersky Mlyn); lata 20-30. XX w. (?)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

605
Wazon owoidalny szkło iryzujące, barwione proszkami, zdobione naciekową dekoracją aplikowaną;
wys. 18,8 cm; Austro-Węgry?, w typie Loetz-Witwe, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

606
Wazon w formie pucharu szkło dmuchane, opalizujące, miodowe, barwione proszkami; wys. 25 cm;
Austro-Węgry?, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Charles LEMANCEAU (1905-1980) - model z 1925 r.

607
Gazele (jeleń i łania) fajans, szkliwo ołowiowe - błękitne; wys. 30 cm;
Francja, Manufacture de Faiences d’Art de Saint Clément, okres międzywojenny.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

608
Trzy lwy ceramika spieczona (fajans?), szkliwo półmatowe - pudrowo-różowe;
Nieustalona wytwórnia lub atelier ceramiczne, Francja?, Belgia?, okres międzywojenny?
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Niels NIELSEN (1872-1921) - model

609
Niedźwiedź polarny Dania, Kopenhaga, fabryka porcelany J. Bing & F. Gröndahl (zał.1853)?,
XX w.- okres międzywojenny?
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Karl TUTTER (1883-1969), model z ok. 1930 rok

610
Leżący łoś Niemcy, nieustalona wytwórnia porcelany, wg modelu
dla Kunstabteilung wytwórni Lorenza Hutschenreuthera w Selb, 2 ćw. XX w. ?
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Manufaktura Porcelany Royal Dux Bohemia

611
Patera - muszla z klęczącą dziewczyną porcelana, szkliwo matowe kremowe, farby naszkliwne matowe i połyskliwe- złotawe,
wys. 26; Czechy, Duchcov (Dux), 1 - 2 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

612
Madonna z Dzieciątkiem biskwit porcelany, wys. 35,5 cm, nie sygnowana, od spodu ryte: 5
Nieokreślona wytwórnia europejska (francuska?), około połowy XIX w.?
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Amphora - Werke k.k. priv. Keramische Werke Riessner Stellmacher & Kessel (zał. 1892)

613
Patera dekoracyjna z grupą: Psiarczyk z dwoma psami fajans delikatny, szkliwo ołowiowo-boraksowe z krakelurą, farby naszkliwne matowe, złocenia;
Austria (Czechy), Turn (Teplitz), lata 1899-1905.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

614
Wazon dekoracyjny z gałązką leszczyny z orzechami glinka terakotowa ze szkliwem czarnym- patynowanym, wys. 43,5 cm;
Nieustalona wytwórnia lub atelier autorskie - Austria?, Niemcy?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Frankenthal (Palatynat), Książęca Manufaktura Porcelany

615
Talerz serwisowy z dekoracją kwiatową porcelana (o kremowo-szarawym odcieniu), farby naszkliwne; wys.3,2 cm;
Niemcy, okres księcia Carla Teodora, 1762 -1795
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

model: Karl BAYREUTHER (1891-1953)

616
Zespół naczyń z serwisu obiadowego Regina Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal & Co.,
model z lat 30. XX wieku, 1938 rok.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Manufaktura Porcelany w Miśni

617
Chłopiec i dziewczyna - Zaloty porcelana, farby naszkliwne, złocenia, wys. 13 cm;
model z ok. 1889 roku, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Porzellanfabrik Gebru¨der Bauscher, Weiden (zał. 1881)

618
Para amfor turkusowych z miniaturami wojskowymi porcelana, biskwit, farby naszkliwne nakładane ręcznie i z natrysku, złocenia;
Niemcy, 1 ćw. XX w. (?).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Firma Lladro (zał. 1953)

1601
Pierrot ze stokrotką porcelana, farby podszkliwne; wys. 31,5 cm;
Hiszpania, Valencia, 1990
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1602
Młodzieniec z lirą i trzy lwice fajans delikatny (odlew), szkliwo ołowiowo-boraksowe z lekką krakelurą,
wys 48 cm, Czechy, wytwórnia nieustalona (Amphora?), 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

1603
Waza dalekowschodnia z jaszczurkami porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 45 cm, szer. 32,5 cm;
Chiny, XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

1604
Waza wschodnia, dwuuszna, Satsuma porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 60 cm;
Chiny, XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1605
Zestaw dekoracyjny Satsuma waza dwuuszna z pokrywą, para lichtarzy i para ozdobnych jaj.
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; Chiny, XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Argentor-Werke Rust & Hetzel (czynna 1902- ok. 1970)

701
Kabaret na przystawki plater cechowany (ARGENTOR bite w głąb), szkło;
wys. 22,5 cm, szer. 30 cm, głęb. 30 cm. Wiedeń, lata 30.-40. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget (firma czynna 1824-1944)

702
Para lichtarzy plater cechowany; wys. 29 cm, szer. 13 cm;
Warszawa, 4 ćw. XIX w. (przed 1896)
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Julia KEILOWA (1902-1943) - projekt

704
Cukiernica art déco plater nie cechowany (srebrzenie wtórne); wys. 14 cm, średn. 14 cm.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 5 500 - 7 200 zł

Wu¨rttembergische Metallwarenfabrik (czynna od 1880 r.)

705
Cukiernica secesyjna plater cechowany, wys. 11 cm, szer. 18 cm;
Geislingen, ok. 1900
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

706
Sztućce do ryb dla 6 osób oraz nóż i widelec środka stołu w etui srebro próby 3 cechowane, mosiądz złocony; waga 1045 g.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

707
Kropielniczka domowa srebro próby 13, masa perłowa; wys. 14 cm, szer. 6 cm.
Niemcy?, k. XVIII w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

A. Michelsen (firma czynna od 1841)

708
Pucharek emaliowany srebro cechowane, waga 115 g.
Kopenhaga, 3 ćw. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Karol Filip Malcz (1797-1867)

709
Zestaw 6 łyżek i 6 widelców obiadowych srebro próby 84 cechowane; waga 910 g.
Warszawa, 1858
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

710
Krzyż greckokatolicki w etui srebro próby 84 cechowane; waga 202 g.
Moskwa, 1865
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Delheid Freres (czynna ok. 1828-ok.1980)

711
Puzderko z wizerunkiem Marii Skłodowskiej-Curie srebro próby 800 cechowane częściowo złocone, waga 122 g.
Bruksela, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

712
Świecznik srebro cechowane (na podstawie cecha gwarancyjna), kość;
wys. 20,3 cm, szer.15.5 cm; Paryż, 1819-1838 i XX w.?
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

713
Koszyk secesyjny srebro próby 3 cechowane; waga 254 g.
Wiedeń, ok. 1900
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

714
Krzyż łaciński brąz złocony, srebro próby 2 cechowane; wys. 75,5 cm;
Francja, 1798-1809 (elementy srebrne); ok. 1800 (elementy z brązu)
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

715
Pas tzw. kaukaski srebro niecechowane niellowane, monety srebrne, metal, skóra;
dł. ok. 84 cm, szer. 7 cm; Kaukaz, Azerbejdżan?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Wytwórnia Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget

1701
Taca plater na miedzi cechowany ; wys. 2,2 cm, szer. 37 cm;
Warszawa, lata 50. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

1702
Patera plater; wys. 25,5 cm, średn. 18,5 cm
Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł