Jan MATEJKO (1838-1893)

1006
Ludwik I, Król Węgierski i Polski rytował Jan STYFI (1841-1921)
drzeworyt, papier; 41 x 33 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

1007
Pieśń, 1887 r. rytował Walenty Ciechomski w drzeworytni Bronisława Puca
drzeworyt, papier; 31 x 26 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Stanisław EJSMOND (1894-1939)

101
Irysy akwarela, ołówek, karton; 48 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. EJSMOND;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Malarz nieokreślony, francuski (?), XVIII w.

102
Scenka rodzajowa. 1780 akwarela, papier; 10,5 x 7 cm;
sygn. i dat. p. d.: Follés la / Bastille 1780 (słabo czytelna)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

103
Kompozycja alegoryczna - studium malowidła sklepienia (?) akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 51,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: J. Malczewski (ołówkiem);
estymacja: 26 000 - 33 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

104
Ułan na koniu, 1977 akwarela, ołówek, papier; 49 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: E. Geppert 1977 (?).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

105
Na saniach, przed 1950 akwarela, tektura; 10 x 15,5 cm;
sygn. p. d.: KKossak;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

106
Posłaniec wiejski, ok. 1895 akwarela, papier; 29,5 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Juliusz Kossak
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)

107
Popiersie kobiety, ok. 1910 sangwina, papier żeberkowy; 46 x 62,5 cm;
sygn. przy prawej krawędzi: P.STACHIEWICZ.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Marian JAESCHKE (1904-1980)

108
Czytająca, 1946 piórko, tusz, papier; 25,5 x 39,2 cm;
sygn. p. d.: MJaeschke / z / Warszawy / Bamberg 1946
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

109
Portret młodej kobiety pastel, papier; 65,5 x 46 cm (w świetle passe-partout);
sygn. z prawej, po środku: T Axentowicz;
estymacja: 40 000 - 65 000 zł

Jerzy Rene GROSZANG (1929-2004)

110
Mauzoleum Izraela Poznańskiego na Nowym Cmentarzu Żydowskim w Łodzi akwarela, papier; 58 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Groszang
estymacja: 4 500 - 6 000 zł