Anton JÄNICKE (1867-1932)

233
Pejzaż górski olej, płótno, 70 x 93,5 cm; sygn. p. d.: AJänicke
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

234
Szałasy w Tatrach olej, tektura, 35 x 40 cm sygn. p. d.: M. Stańko
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

235
Rodzina w ogrodzie, 1909 olej, płótno, 60 x 72 cm; sygn. p.d.: WW
Cena wywoławcza. 32 000 zł

ANERI - Irena WEISS (1889 - 1981)

236
Goździki i frezje, ok. 1975 olej, tektura, 48,5 x 34,5 cm; sygn. l.d.: aneri
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Ewa ŁUNKIEWICZ (1895-1967)

237
Martwa natura, 1955 olej, płótno; 65 x 53,5 cm; sygn. p. d. M-EWA ŁUNKIEWICZ 1955;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Jerzy SROKOWSKI (1910-1975)

238
Martwa natura, 1933 olej, płótno, 49,5 x 61 cm; sygn. wzdłuż prawej krawędzi: J. SROKOWSKI/1933
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Virgi COKELBERGS (1893-1967)

239
Róże olej, płótno, 85 x 64 cm; sygn. p. d.: Virgi Cokelbergs
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Szymon MONDZAIN (1890-1979)

240
Kwiaty olej, tektura, 55,5 x 46,5 cm; sygn. l. d.: Mondzain
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Joachim WEINGART (1895-1942)

241
W porcie olej, papier naklejony na sklejkę, 24 x 30 cm; sygn. p. d.: Weingart
Cena wywoławcza. 15 500 zł

Aleksander BLONDER (BLONDEL) (1909-1949)

242
Barka na rzece olej, tektura, 22 x 26,5 cm; sygn. p. d.: Blondel
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Władysław JAHL (1886-1953)

243
Na łące olej, płótno naklejone na sklejkę, 16,7 x 26,5 cm; sygn. p. d.: JAHL
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

244
Pejzaż z południa Francji, ok. 1926 olej, płótno, 40,5 x 60 cm; sygn. l.d.: Ebiche
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Jan Nepomucen GŁOWACKI (1802-1847)

245
Portret mężczyzny, 1842 olej, płótno dublowane, obcięte na bokach, 24,5 x 20 cm; sygn. z prawej: N./ Głowacki 1842/ …(Geneva?)
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Jan STYKA (1858 - 1925)

246
Matka Boska olej, płótno, 63 x 50 cm; sygn. p.d.: JStyka / 1885
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Anna BILIŃSKA- BOHDANOWICZ (1857-1893)

247
Dziewczyna w chuście, 1888 olej, deska mahoniowa, 27,5 x 22 cm; sygn. p. d.: Anna Bilińska/ Paryż 1888
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852 - 1916) - ?

248
Portret hrabianki z mopsem olej, płótno dublowane, 80 x 160 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

249
Bitwa pod Stoczkiem, 1924 olej, płótno, 79 x 143 cm; sygn. p. d.: Wojciech Kossak / 1924
Cena wywoławcza. 85 000 zł

Herman KAUFMANN (1808-1889)

250
W zamieci zimowej, ok. 1835 olej, płótno, 39 x 53 cm; sygn. p. d.: Original Herm. Kaufman
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Juliusz SŁABIAK (1917-1973)

251
Wesele krakowskie olej, tektura, 35 x 49,5 cm; sygn. l. d.: Juliusz Słabiak
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

252
Św. Hubert, 1945 olej, tektura, 35 x 50 cm; sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1945;
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

253
Potyczka z bolszewikami olej, płótno, 139 x 190 cm; sygn. p.d.: Cz. Wasilewski
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

254
Na targu, 1942 olej, płótno, 50,5 x 70 cm; sygn. l. d. Z. Rozwadowski/ 1942
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Jan ROSEN (1854-1936)

255
Kirasjer na koniu olej, deska mahoniowa, 12,5 x 11 cm; sygn. p. d: J. Rosen
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

256
Ranny legionista, 1921 olej, płótno naklejone na tektuę, 53 x 42,5 cm; sygn. p. d.: Wojciech Kossak / 1921
Cena wywoławcza. 27 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

257
Motyw ludowy olej, płótno dublowane, 70,5 x 100,5 cm; sygn. l. d.: W. Wodzinowski
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Józef JAROSZYŃSKI (1835-1900)

258
Na saniach olej, płótno naklejone na płyte, 64 x 78,5 cm; sygn. p. d. Józef Jaroszyński/ - 89(?)
Cena wywoławcza. 4 700 zł

Malarz nieokreślony rosyjski, I poł XIX w.

259
Typy rosyjskie w manierze Aleksandra Orłowskiego; olej, blacha 27,3 x 22,5 cm
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

260
Fryne przed areopagiem olej, tektura, 24 x 62,5 cm; sygn. p. d.: WT.
Cena wywoławcza. 27 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

261
Przy płocie, 1916 olej, płótno, 152,5 x 53,5 cm; sygn. l. d.: Jacek Malczewski (wzdłuż krawędzi, słabo czytelne)
Cena wywoławcza. 85 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

262
Piotr Hubal Dobrzański ze studentem; Dialog; Alegoria doświadczenia i młodości, 1911 olej, tektura, 64,5 x 81 cm;
Cena wywoławcza. 450 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

263
Kwiaty w zielonym wazonie, 1934 olej, płótno, 65 x 50 cm; sygn. p. d.: W.de Terlikowski/ 1934
Cena wywoławcza. 22 000 zł

264
Motyw paryski olej, płótno, 73 x 54 cm; sygn. p. d.: Terlikowski
Cena wywoławcza. 29 000 zł

265
Widok Marsylii z bazyliką Notre Dame de la Garde, 1934 olej, płótno, 54 x 73 cm;
Cena wywoławcza. 38 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

266
Dziewczynka w kapelusiku olej, płótno, 73,5 x 50 cm; sygn. p. d.: Tadé / Makowski
Cena wywoławcza. 460 000 zł

Malarz nieokreślony,polski,cechowy,XVIII/XIXw

267
Madonna ze śpiącym Dzieciątkiem olej, płótno naklejone na sklejkę, 85,5 x 66 cm
Cena wywoławcza. 4 700 zł

August KRAUS (1852 - 1917)

268
Scena historyczna - epizod z wojny chłopskiej w Niemczech; olej, płótno, 68,5 x 91 cm;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII/XIX w.

269
Ecce Homo olej, płótno, 70 x 46 cm
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

270
Św. Marek Ewangelista olej, płótno, 79 x 96 cm
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

271
Madonna z Dzieciątkiem olej, płótno naklejone na deskę, 96 x 67 cm
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Edward COMBES (1839-1895)

272
W klasztornym zaciszu olej, płótno, 51 x 110,5 cm; sygn. l.d.: E. Combes
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Ernst LÜCKE (1885-1950)

273
Pejzaż nadmorski olej, płótno, 81 x 120,5 cm; sygn. l. d.: E. LÜCKE
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Malarz nieokreślony, pocz. XX w.

274
Wnętrze kościoła barokowego olej, płótno, 96,5 x 73 cm
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Luis Felipe USABAL Y HERNÁNDES(1876-1937)

275
Toast, 1910 olej, płótno, 118 x 90 cm, sygn. l. d.: L-USABAL/ [19]10
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Felice FICHERELLI IL RIPOSO(1605-1660)-przyp.

276
Św. Katarzyna Aleksandryjska, ok.1650 olej, płótno, 67,8 x 51 cm; Na odwrocie nalepka z numerami
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Malarz nieokreślony niemiecki (XVI w.)

277
Cierniem Koronowanie, 1554 olej, deska, 120 x 76 cm; dat. u góry: 1554
Cena wywoławcza. 90 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

278
Portret Ignacego Krasickiego, 1826 Gaspare LANDI (1756-1830) - według olej, płótno, 68,5 x 56 cm;
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

279
Portret mężczyzny, ok. 1820 olej, karton naklejony na tekturę, 18 x 15,5 cm
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

280
Portret kobiety olej, płótno, 52 x 41 cm;
Cena wywoławcza. 6 300 zł