Wojciech FANGOR (1922-2015)

1
Projekt Plakatu na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości wydruk komputerowy; 100 x 70 cm;
sygn. p.g. w druku: Fangor; sygn. p.d.: Fangor13
estymacja: 50 000 - 70 000 zł

Rzeźbiarz nierozpoznany, polski, XX w.

2
Głowa męska - Portret Tadeusza Gronowskiego brąz, odlew patynowany; wys. 28 cm, szer. 20 cm; klocek sosnowy,
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990) - projekt i wyk

3
Cztery kinkiety dwuświecowe, elektryczne drewno, gipsatura, srebrzenie, tafle lustrzane; 58,5 x 25,8 x 11 cm.
Polska, lata 50.-60. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990) - projekt

4
Lampa na biurko, elektryczna drewno malowane białą farbą; wys. 35 cm;
Polska, lata 50-60. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

5
Szafeczka drewno, 39,5 x 34 x 28 cm;
Warszawa, 30. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

6
Biurko w stylu klasycyzującym fornirowane orzechem i buczyną; 78,4 x 129 x 52 cm;
Warszawa, 40./50. XX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

7
Stolik art déco rozkładany, fornirowany wzorzystym orzechem;
69,8 x 75 x 74 cm, Polska, 40./50. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

8
Para krzeseł klasycyzujących z ażurowymi oparciami i tapicerowanymi siedzeniami;
95,5 x 48,5 x 50,5 cm; Warszawa, 40./50. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

9
Szafka pomocnicza półokrągła w stylu art déco fornirowana i intarsjowana różą i palisandrem; 94 x 68,2 x 34 cm;
Warszawa, 30. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

10
Szafka pomocnicza - barek w stylu klasycystycznym fornirowany i intarsjowany orzechem i brzozą oraz innymi gatunkami;
178 x śr. 69 cm; Warszawa, 30. XX w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

103
Kompozycja alegoryczna - studium malowidła sklepienia (?) akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 51,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: J. Malczewski (ołówkiem);
estymacja: 26 000 - 33 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

106
sygn. p. d.: Juliusz Kossak
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

109
Portret młodej kobiety pastel, papier; 65,5 x 46 cm (w świetle passe-partout);
sygn. z prawej, po środku: T Axentowicz;
estymacja: 40 000 - 65 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

112
Przed domem - szkic z cyklu „Powrót”, 1900 akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę; 42 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J Malczewski 1900;
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Stanisław BATOWSKI-KACZOR (1866-1946)

115
Potyczka z bolszewikami, ok. 1925 olej, płótno; 75,5 x 115 cm;
sygn. p. d.: K. Batowski.
estymacja: 45 000 - 65 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

116
Huzar napoleoński na wielbłądzie, 1912 olej, płótno naklejone na tekturę; 31 x 21,5 cm;
sygn. l. d.: WKossak (monogram wiązany).
estymacja: 18 000 116 - 24 000 zł

Henryk PILLATI (1832-1894)

117
Epizod z wojny krymskiej, 1855 olej, płótno; 48 x 58 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. Pillati 55
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

120
Głowa konia olej, płótno; 85,5 x 72,5 cm;
sygn. p. g.: J Malczewski;
estymacja: 150 000 - 200 000 zł

January SUCHODOLSKI (Grodno 1797 - Boimie k.

121
Wjazd gen. Henryka Dąbrowskiego na czele legionów do Rzymu, 1866 olej, płótno; 75 x 61 cm;
sygn. i dat. l. d.: January Suchodolski / 1866
estymacja: 120 000 - 150 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

122
Portret kobiety - Margit Tillowa, 1929 olej, płótno; 129 x 100 cm;
sygn. p. d.: FPautsch / 929 / Kraków;
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

123
Dziewczynki grające na multankach, 1917 olej, płótno; 42,5 x 52 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman 1917;
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

124
Akt kobiety w fotelu - portret żony artysty olej, tektura; 101 x 71 cm;
sygn. l. d.: a karpiński.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

127
sygn. i dat. u dołu po środku: FPautsch 30;
estymacja: 40 000 - 60 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

130
Kwitnące drzewo olej, tektura; 13,5 x 17,5 cm;
sygn. p. d.: JAN STANISŁAWSKI.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Joachim WEINGART (1895-1942)

133
Martwa natura z kwiatami olej, płótno; 69 x 54 cm;
sygn. l. d.: Weingart;
estymacja: 30 000 - 45 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

136
Portret kobiety - Ada Hammerova, 1918 olej, tektura; 35 x 30,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: WLASTIMIL / HOFMANN / Praga 1917-KRAKÓW 1918;
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Władysław ROGUSKI (1890-1940)

139
Zwiastowanie olej, tempera, tektura; 48 x 68,5 cm;
sygn. p. d.: WRoguski (inicjał wiązany);
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

142
Jastrzębia Góra, 1903 olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: MG. Wywiórski 1903
estymacja: 50 000 - 65 000 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

143
Odpoczynek pastuszka olej, deska; 21,5 x 28,8 cm (w świetle oprawy);
sygnowany l. d.: Zygmunt Ajdukiewicz.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Jan Zdzisław KONOPACKI (1856-1894)

144
Powrót żniwiarzy, 1880 olej, płótno; 49,5 x 87 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: J Konopacki Paris 80;
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Jerzy JARNUSZKIEWICZ (1919-2005)

208
Mały Powstaniec gips patynowany, polichromowany; wys. 30 cm, szer. 12 cm;
Warszawa, proj. 1946, odlew autorski z lat 50.-60. XX w.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Józef Mojżesz GABOWICZ (1862-1939)

211
Dziewczynka z kurczątkiem brąz, odlew patynowany; wys. 29 cm, szer. 31,7 cm;
Polska, Firma brązownicza BRACIA ŁOPIEŃSCY (zał. 1862) lata 20-30. XX w.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Julia KEILOWA (1902-1943) - projekt

704
Cukiernica art déco plater nie cechowany (srebrzenie wtórne); wys. 14 cm, średn. 14 cm.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 5 500 - 7 200 zł

805
Pierścionek z diamentem w centrum kompozycji diament w starym szlifie brylantowym;
białe złoto pr. 14 K, masa całkowita 4.060 g.
estymacja: 29 000 - 39 000 zł

812
Bransoletka z brylantami białe złoto pr. 0.750, masa całkowita 40.150 g.
estymacja: 21 000 - 27 000 zł

825
Para gobelinów z motywem kwiatowym wełna, barwniki naturalne, podszycie z szarej satyny; 227,5 x 144,5 cm.
Francja, Aubusson, 2 poł. XIX w.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Pierre II GILLE v. GILLE L’AINÉ (1723-1784)

837
Zegar ścienny typu cartel, o tematyce myśliwskiej brąz złocony, mosiądz, szkło, emalia; wys. 62 cm, szer. 41,5 cm;
Francja, ok. 1765-1770
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

907
Kwietnik zakopiański jesion; 107 x 80,2 x 75 cm;
Podhale, ok.1900.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

908
Komoda w stylu Ludwika XVI fornirowana i intarsjowana [z grupy palisandrowców];
korpus: 80 x 120,8 x 54 cm; Francja (?), ok. 1780.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł