Wojciech FANGOR (1922-2015)

1
Projekt Plakatu na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości wydruk komputerowy; 100 x 70 cm;
sygn. p.g. w druku: Fangor; sygn. p.d.: Fangor13
estymacja: 50 000 - 70 000 zł

Rzeźbiarz nierozpoznany, polski, XX w.

2
Głowa męska - Portret Tadeusza Gronowskiego brąz, odlew patynowany; wys. 28 cm, szer. 20 cm; klocek sosnowy,
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990) - projekt i wyk

3
Cztery kinkiety dwuświecowe, elektryczne drewno, gipsatura, srebrzenie, tafle lustrzane; 58,5 x 25,8 x 11 cm.
Polska, lata 50.-60. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990) - projekt

4
Lampa na biurko, elektryczna drewno malowane białą farbą; wys. 35 cm;
Polska, lata 50-60. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

5
Szafeczka drewno, 39,5 x 34 x 28 cm;
Warszawa, 30. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

6
Biurko w stylu klasycyzującym fornirowane orzechem i buczyną; 78,4 x 129 x 52 cm;
Warszawa, 40./50. XX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

7
Stolik art déco rozkładany, fornirowany wzorzystym orzechem;
69,8 x 75 x 74 cm, Polska, 40./50. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

8
Para krzeseł klasycyzujących z ażurowymi oparciami i tapicerowanymi siedzeniami;
95,5 x 48,5 x 50,5 cm; Warszawa, 40./50. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

9
Szafka pomocnicza półokrągła w stylu art déco fornirowana i intarsjowana różą i palisandrem; 94 x 68,2 x 34 cm;
Warszawa, 30. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

10
Szafka pomocnicza - barek w stylu klasycystycznym fornirowany i intarsjowany orzechem i brzozą oraz innymi gatunkami;
178 x śr. 69 cm; Warszawa, 30. XX w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

103
Kompozycja alegoryczna - studium malowidła sklepienia (?) akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 51,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: J. Malczewski (ołówkiem);
estymacja: 26 000 - 33 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

106
sygn. p. d.: Juliusz Kossak
estymacja: 35 000 - 45 000 zł