DOM AUKCYJNYWarszawa • Kraków

Aukcja

04 grudnia 2018

Szanowni Państwo,

Dziękuję za zainteresowanie naszą spontaniczną akcją Artysta w potrzebie. Bezpośrednim powodem jej powstania była dramatyczna sytuacja naszego przyjaciela, profesora i rektora Wojciecha Müllera. Niestety nie zdążyliśmy, Wojtka nie ma już wśród nas, ale sprawa jest wciąż aktualna.

Wraz Prof. Krzysztofem Truszem chciałbym Państwa zaprosić do wzięcia udziału we wspólnym stworzeniu funduszu solidarnościowego, wspierającego artystów pracujących w uczelniach artystycznych naszego kraju. Ideę Artysta w potrzebie adresujemy do osób, których sytuacja rodzinna, zdrowotna i finansowa nie pozwala na godne życie. Do osób, które dzisiaj potrzebują stałej opieki, a byli i są członkami społeczności artystycznej. Fundusz – stworzony wspólnie przez artystów pracujących w uczelniach wyższych – opierałby się na środkach gromadzonych systematycznie co roku, a pochodzących z imprez charytatywnych (aukcje, koncerty, spektakle). Fundusz byłby zarządzany przez Konferencję Rektorów Uczelni Artystycznych, którzy z urzędu mają pełną wiedzę o losach swoich pracowników oraz emerytach w potrzebie. Jednocześnie zarządzają też funduszami socjalnymi własnych uczelni i wiedzą, gdzie pomoc nie jest wystarczająca.

Ideę Artysta w potrzebie chcemy rozpocząć od aukcji pod tym samym hasłem, organizowanej w Warszawie wspólnie z Domem Aukcyjnym Rempex, który zgodził się być naszym partnerem w tej społecznej inicjatywie. Ten solidarnościowy gest wsparli dotychczas rektorzy i środowiska uczelni plastycznych z całego kraju, za co chciałbym bardzo serdecznie podziękować.

Proszę o Państwa pomoc w rozpropagowaniu tej idei i wzięcie w niej czynnego udziału. Prace artystyczne wystawione na sprzedaż mają potrójną wartość: artystyczną, finansową, ale przede wszystkim emocjonalną, gdyż są darem dla innych.

 

Prof. Wiktor Jędrzejec,

Prorektor Akademii Sztuk Pięknych

w Warszawie

 ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI
 
DZIAŁ SPRZEDAŻY:
Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel. 605 325 918

Stanisław BAJ (ur. 1953) 

Nr katalogowy
1
Rzeka Bug, 2018 olej, płótno; 40 x 100 cm;
sygn. l. d.: S. Baj;
Cena sprzedaży 8 000 zł

Andrzej BANACHOWICZ 

Nr katalogowy
2
Balans, 2017 druk cyfrowy, dibond; 40 x 30 cm;
sygn. śr. d.: [stempel autorski];

Elżbieta BANECKA (ur. 1965) 

Nr katalogowy
3
Fragment ogrodu z Ryonaji z Kyoto, 2018 olej, akryl, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: 18 / Elżbieta Banecka;

Jan BERDYSZAK (1934-2014) 

Nr katalogowy
4
Apres passe-partout, 2004 akryl, papier; 77,5 x 77 cm.
Cena sprzedaży 11 000 zł

Marcin BERDYSZAK (ur. 1964) 

Nr katalogowy
5
Z cyklu: Złudzenie optyczne jako zniewolenie, 2017 technika własna (metal, plastik); 92 x 90 x10 cm.
Cena sprzedaży 6 000 zł

Agnieszka CIEŚLIŃSKA-KAWECKA (ur. 1964) 

Nr katalogowy
6
Hipolita, 2017 kolaż, akwaforta, akwatinta, szablon, karton; 100 x 70 cm.

Antoni CYGAN (ur. 1964) 

Nr katalogowy
7
Pejzaż, 2018 akryl, deska; 40 x 50 cm.
Cena sprzedaży 1 300 zł

Mateusz DĄBROWSKI (ur. 1980) 

Nr katalogowy
8
Bujka, 2017 olej, technika własna, płótno; 50,5 x 33 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: MATEUSZ DĄBROWSKI / "BUJKA" 2017.
Cena sprzedaży 1 300 zł

Mirosław DUCHOWSKI (ur. 1948) 

Nr katalogowy
9
Sen (2), z cyklu: Sny, 1998/99 akryl, polioctan vinylu, kolaż, karton;
70,5 x 51 cm (w świetle oprawy);

Jacek DYRZYŃSKI (ur. 1946) 

Nr katalogowy
10
Refleksy, z serii: Interferencje, 2017 akryl, listwa, płyta, bambus; 50 x 50 x 4 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie:
Cena sprzedaży 10 000 zł

Joanna GOŁASZEWSKA (ur. 1961) 

Nr katalogowy
11
Akt, z cyklu: Postacie, sylwetki, akty, 2011 monotypia, papier;
84,5 x 65 cm (w świetle oprawy);

Aleksandra JANIK (ur. 1971) 

Nr katalogowy
12
Imperfect Beauty, 2016 DigitalPrint, papier archiwalny; 70 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie:

Prot JARNUSZKIEWICZ (ur. 1977) 

Nr katalogowy
13
Z cyklu: Perfectly Happy People, 2010 fotografia barwna, papier fotograficzny, dibond, plexi; 53 x 80 cm.

Michał JĘDRCZAK (ur. 1955) 

Nr katalogowy
14
Pejzaż XX, 2012 tempera, karton; 50 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: XX 2012 [umieszczony w kole napis]

Wiktor JĘDRZEJEC (ur. 1961) 

Nr katalogowy
15
Upadek, 2018 czarny tusz, pędzel, papier; 52 x 100,5 cm (w świetle oprawy).
Cena sprzedaży 500 zł

Wiktor JĘDRZEJEC (ur. 1961) 

Nr katalogowy
16
Bieg, 2018 czarny tusz, pędzel, papier; 100,5 x 51,5 cm (w świetle oprawy).
Cena sprzedaży 500 zł

Ryszard KAJZER (ur. 1973) 

Nr katalogowy
17
Lovely new year, 2017 sitodruk, papier; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: KAJ / ZER.
Cena sprzedaży 100 zł

Roman KALARUS (ur. 1951) 

Nr katalogowy
18
Gry, 2017 kolaż, papier; 31 x 43 cm.
Cena sprzedaży 800 zł

Roman KALARUS (ur. 1951) 

Nr katalogowy
19
SKY CITY, 2017 kolaż, rysunek, akryl, papier; 31 x 43 cm;
sygn. p. d.: RKalarus®
Cena sprzedaży 1 000 zł

Michał KLIŚ (ur. 1945) 

Nr katalogowy
20
Klimczok, 2014 linoryt, papier; 44 x 38,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: "Klimczok" linoryt 5/15 parafka autorska / 2014 (ołówkiem).

Michał KLIŚ (ur. 1945) 

Nr katalogowy
21
Szepczący do ucha, 1993 linoryt, papier; 50,5 x 60,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: "Szepczący do ucha" linoryt 5/15 Michał Kliś '93 (ołówkiem).

Rafał KOCHAŃSKI (ur. 1973) 

Nr katalogowy
22
Iluminacja, z cyklu: Orfeusz i Euredyka, 2015 DigitalPrint, papier; 97 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany na odwrocie oprawy:
Cena sprzedaży 600 zł

Anna KODŹ (ur. 1987) 

Nr katalogowy
23
Ptaki III, 2014 serigrafia, papier; 70 x 50 cm;
sygn., dat. i opisana u dołu: "PTAKI III" A. KODŹ

Ryszard ŁUGOWSKI (ur. 1955) 

Nr katalogowy
24
Dziennik 27 - 31 IX.95, z cyklu: Dziennik, 1995
tusz, papier; 100 x 70 cm;
Cena sprzedaży 1 200 zł

Jan MIODUSZEWSKI (ur. 1974) 

Nr katalogowy
25
Egipt pod Halą Mirowską, z cyklu: Maski i twarze, 2018 olej, akryl, sklejka, listwy, płyta hdf, płótno; 46 x 33 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: maj 2018 / Mioduszewski / EGIPT
Cena sprzedaży 1 300 zł

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955) 

Nr katalogowy
26
Krynica, 2012 ołówek, papier; 21 x 29,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Krynica / Modzelewski 2012;
Cena sprzedaży 2 000 zł

Adam MYJAK (ur. 1947) 

Nr katalogowy
27
Mazury, 2004 węgiel, czarny tusz, papier; 70 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Adam / Myjak / Mazury / 2004.
Cena sprzedaży 2 700 zł

Paweł NOWAK (ur. 1956) 

Nr katalogowy
28
Chory obieg, 2008 technika mieszana, papier; 60 x 80 cm;
sygn., dat. i opisana u dołu: "Chory obieg" Nowak' 08 (ołówkiem, na kartonie);
Cena sprzedaży 2 000 zł

Grzegorz NOWICKI (ur. 1951) 

Nr katalogowy
29
Rama, 2012 offset, papier; 70 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: e/a OFFSET "RAMA" GNOWICKI 2012 (ołówkiem);
Cena sprzedaży 500 zł

Grzegorz NOWICKI (ur. 1951) 

Nr katalogowy
30
Szwajcaria, 2010 offset, papier; 70 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: e/a OFFSET "SZWAJCARIA" GNOWICKI 2010 (ołówkiem);
Cena sprzedaży 500 zł

Grzegorz NOWICKI (ur. 1951) 

Nr katalogowy
31
Dwie struktury drewniane, 2009 offset, papier; 70 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: e/a OFFSET "DWIE STRUKTURY DREWNIANE" GNOWICKI 2009 (ołówkiem);
Cena sprzedaży 500 zł

Marian OSLISLO (ur. 1955) 

Nr katalogowy
32
Nowe otwarcie Stadionu Śląskiego, 2017 plakat; 70,5 x 49 cm.
Cena sprzedaży 200 zł

Błażej OSTOJA-LNISKI (ur. 1974) 

Nr katalogowy
33
24 SIE. 2018, 2018 gwasz, papier; 22 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: Błażej / Ostoja / Lniski / 24 SIE. 2018 (stempel);

Janusz PASTWA (ur. 1944) 

Nr katalogowy
34
Z cyklu: Ciała, 1996 pastel, papier; 86,5 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: Pastwa 96.
Cena sprzedaży 400 zł

Jacek STASZEWSKI 

Nr katalogowy
35
Dziewięć widoków wyspy Wolin, 2018 akryl, płótno; 81 x 65 cm;
na odwrocie nalepka autorska z opisem: GÓRA /

Jacek SZEWCZYK 

Nr katalogowy
36
Udrycze 1, 2016 akwaforta, papier; 70 x 100 cm;
sygn., dat. i opisana u dołu: "UDRYCZE 1" AKWAFORTA 15/50 J. Szewczyk 2016 (ołówkiem);
Cena sprzedaży 1 000 zł

Zbigniew SZOT (ur. 1962) 

Nr katalogowy
37
54°09’’20,83’N 15°21’’36,56’E, 2017 druk cyfrowy, dibond; 40 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie:

Krzysztof TRUSZ 

Nr katalogowy
38
Transkrypcja XVII, z cyklu: Księga milczących kamieni, 2011
akwarela, tusz biały, papier;
Cena sprzedaży 500 zł

Małgorzata ET BER WARLIKOWSKA (ur. 1970) 

Nr katalogowy
39
DOLLSYSTEM - BOY, 2008 serigrafia, papier; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie:
Cena sprzedaży 1 000 zł

Piotr WELK 

Nr katalogowy
40
Raster L1, 2018 DigitalPrint, papier błyszczący; 100 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: 2018 raster L1 Welk (flamastrem).

Piotr WELK 

Nr katalogowy
41
Figura S1, 2013 DigitalPrint, papier błyszczący; 100 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: 2013 figura S1 Welk (flamastrem).
Cena sprzedaży 300 zł

Andrzej WĘCŁAWSKI (ur. 1962) 

Nr katalogowy
42
Z cyklu: The note III, 2018 serigrafia, papier; 140 x 100 cm (wymiar całości, praca składa się z dwóch arkuszy);
sygn. i opisana na odwrocie: Andrzej Węcławski / z cyklu "THE NOTE III".
Cena sprzedaży 500 zł

Stanisław WIECZOREK (ur. 1943) 

Nr katalogowy
43
Zauroczenie, z cyklu: Ślady mojej pamięci, 1996 offset, serigrafia, papier; 89,5 x 66,5 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu:
Cena sprzedaży 200 zł

Stanisław WIECZOREK (ur. 1943) 

Nr katalogowy
44
Błyskawica, Z cyklu: Ślady mojej pamięci, 1996 offset, serigrafia, papier; 89,5 x 66,5 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu:
Cena sprzedaży 200 zł

Stanisław WIECZOREK (ur. 1943) 

Nr katalogowy
45
Refleksy, z cyklu: Ślady mojej pamięci, 1996 offset, serigrafia, papier; 89,5 x 66,5 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: Z cyklu " [Ślady] mojej pamięci",
Cena sprzedaży 200 zł

Artur WINIARSKI (ur. 1960) 

Nr katalogowy
46
Defilada, 2017 akryl, płótno; 33 x 46 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie:
Cena sprzedaży 2 000 zł

Wojciech ZUBALA (ur. 1964) 

Nr katalogowy
47
Bez tytułu, 2018 olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. na odwrocie:
Cena sprzedaży 2 000 zł

Andrzej ZWIERZCHOWSKI (ur. 1954) 

Nr katalogowy
48
Obraz prawie niemożliwy, (metafizyka, czyli niepełna symetria urazów), 2013 akryl, kolaż, płótno; 100,5 x 50 cm;
poniżej opisany: OBRAZ PRAWIE NIEMOŻLIWY / (DŁUGOŚĆ WIĘZI PĘDZLI B. KRÓTKA /
Cena sprzedaży 1 500 zł