04 grudnia 2018

Szanowni Państwo,

Dziękuję za zainteresowanie naszą spontaniczną akcją Artysta w potrzebie. Bezpośrednim powodem jej powstania była dramatyczna sytuacja naszego przyjaciela, profesora i rektora Wojciecha Müllera. Niestety nie zdążyliśmy, Wojtka nie ma już wśród nas, ale sprawa jest wciąż aktualna.

Wraz Prof. Krzysztofem Truszem chciałbym Państwa zaprosić do wzięcia udziału we wspólnym stworzeniu funduszu solidarnościowego, wspierającego artystów pracujących w uczelniach artystycznych naszego kraju. Ideę Artysta w potrzebie adresujemy do osób, których sytuacja rodzinna, zdrowotna i finansowa nie pozwala na godne życie. Do osób, które dzisiaj potrzebują stałej opieki, a byli i są członkami społeczności artystycznej. Fundusz – stworzony wspólnie przez artystów pracujących w uczelniach wyższych – opierałby się na środkach gromadzonych systematycznie co roku, a pochodzących z imprez charytatywnych (aukcje, koncerty, spektakle). Fundusz byłby zarządzany przez Konferencję Rektorów Uczelni Artystycznych, którzy z urzędu mają pełną wiedzę o losach swoich pracowników oraz emerytach w potrzebie. Jednocześnie zarządzają też funduszami socjalnymi własnych uczelni i wiedzą, gdzie pomoc nie jest wystarczająca.

Ideę Artysta w potrzebie chcemy rozpocząć od aukcji pod tym samym hasłem, organizowanej w Warszawie wspólnie z Domem Aukcyjnym Rempex, który zgodził się być naszym partnerem w tej społecznej inicjatywie. Ten solidarnościowy gest wsparli dotychczas rektorzy i środowiska uczelni plastycznych z całego kraju, za co chciałbym bardzo serdecznie podziękować.

Proszę o Państwa pomoc w rozpropagowaniu tej idei i wzięcie w niej czynnego udziału. Prace artystyczne wystawione na sprzedaż mają potrójną wartość: artystyczną, finansową, ale przede wszystkim emocjonalną, gdyż są darem dla innych.

Prof. Wiktor Jędrzejec,

Prorektor Akademii Sztuk Pięknych

w Warszawie

 ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

DZIAŁ SPRZEDAŻY:
Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel. 605 325 918

Jan MIODUSZEWSKI (ur. 1974)

25
Egipt pod Halą Mirowską, z cyklu: Maski i twarze, 2018 olej, akryl, sklejka, listwy, płyta hdf, płótno; 46 x 33 cm;
Cena sprzedaży 1 300 zł

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955)

26
Krynica, 2012 ołówek, papier; 21 x 29,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Krynica / Modzelewski 2012;
Cena sprzedaży 2 000 zł

Adam MYJAK (ur. 1947)

27
Mazury, 2004 węgiel, czarny tusz, papier; 70 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Adam / Myjak / Mazury / 2004.
Cena sprzedaży 2 700 zł

Paweł NOWAK (ur. 1956)

28
Chory obieg, 2008 technika mieszana, papier; 60 x 80 cm;
sygn., dat. i opisana u dołu: "Chory obieg" Nowak' 08 (ołówkiem, na kartonie);
Cena sprzedaży 2 000 zł

Grzegorz NOWICKI (ur. 1951)

29
Rama, 2012 offset, papier; 70 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: e/a OFFSET "RAMA" GNOWICKI 2012 (ołówkiem);
Cena sprzedaży 500 zł

Grzegorz NOWICKI (ur. 1951)

30
Szwajcaria, 2010 offset, papier; 70 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: e/a OFFSET "SZWAJCARIA" GNOWICKI 2010 (ołówkiem);
Cena sprzedaży 500 zł

Grzegorz NOWICKI (ur. 1951)

31
Dwie struktury drewniane, 2009 offset, papier; 70 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: e/a OFFSET "DWIE STRUKTURY DREWNIANE" GNOWICKI 2009 (ołówkiem);
Cena sprzedaży 500 zł

Marian OSLISLO (ur. 1955)

32
Nowe otwarcie Stadionu Śląskiego, 2017 plakat; 70,5 x 49 cm.
Cena sprzedaży 200 zł

Błażej OSTOJA-LNISKI (ur. 1974)

33
24 SIE. 2018, 2018 gwasz, papier; 22 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: Błażej / Ostoja / Lniski / 24 SIE. 2018 (stempel);

Janusz PASTWA (ur. 1944)

34
Z cyklu: Ciała, 1996 pastel, papier; 86,5 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: Pastwa 96.
Cena sprzedaży 400 zł

Jacek STASZEWSKI

35
Dziewięć widoków wyspy Wolin, 2018 akryl, płótno; 81 x 65 cm;
na odwrocie nalepka autorska z opisem: GÓRA /

Jacek SZEWCZYK

36
Udrycze 1, 2016 akwaforta, papier; 70 x 100 cm;
Cena sprzedaży 1 000 zł