18 grudnia 2018

18 grudnia 2018 r., godz. 18.00

Dział Sprzedaży

Mariusz Szewczyk

m.szewczyk@rempex.pl

tel.: 605 325 918

Zygmunt RYTKA (1947-2018)

301
Helmut Nadolski fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 16,7 x 10,6 cm;
na odwrocie stempel autorski.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan WESELIK (1923-2005)

302
Co się tam dzieje? fotografia czarno-biała, brom, papier; 40 x 30 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: Jan Weselik / Warszawa 10
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

Jan WESELIK (1923-2005)

303
Tytoń, 1960 fotografia czarno biała, brom, papier; 41 x 29,5 cm;
na odwrocie pieczątka autorska i data: JAN WESELIK /
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

Paweł PIERŚCIŃSKI (1938-2017)

304
Krajobraz suwalski, 1986 fotografia czarno-biała, brom, papier; 27 x 38 cm;
na odwrocie pieczątka autorska: Fot. Paweł Pierściński-
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

305
Bez tytułu, l. 90 XX w. fotografia barwna, grafizacja, papier matowy (Kodak Professional);
50,4 x 60,9 cm (odbitka)
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 4 300 zł

Grupa ŁÓDŹ KALISKA (rok powstania: 1979)

306
Sklep nocny, 2003 plakat w formie próbnego wydruku na papierze fotograficznym, papier; 70 x 100 cm;
sygn, i opisany l. d.: Łódź Kaliska [podpisy członków grupy], egz. 56/60.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

Jacek MALICKI (ur. 1946)

307
Pozdrowienia z Pleksiglasu, 1982 fotografia czarno-biała, brom, papier; ingerencja autorska w pozytyw;
56 x 42 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jerzy TRUSZKOWSKI (ur. 1961)

308
Abstraction on a body, 1984 fotografia czarno-biała, brom, papier; 60 x 40 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: JERZY TRUSZKOWSKI
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Jerzy TRUSZKOWSKI (ur. 1961)

309
Abstrakcja na ciele, 1984 fotografia czarno-biała, brom, papier; 60 x 40 cm;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

310
Architektoniczna hibernacja akwaforta, akwarela, tusz, papier;
36,5 x 26,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

311
Nostalgia in slow motion, 2002 druk artystyczny (litografia), papier; 66 x 46 cm (wymiar kompozycji),
80 x 60 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

312
Zestaw 5 linorytów - z cyklu: Amen, 2006 linoryty, karton, format odbitki zbliżony do wymiaru: 65 x 50 cm,
format kartonu zbliżony do wymiaru 89 x 66 cm;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

313
Głowy grafika komputerowa, papier;
59 x 79 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

314
Pejzaż fantastyczny grafika komputerowa, papier;
59 x 78 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

315
On grafika komputerowa, papier;
79 x 59 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

316
Kobiety i obelisk, 1985 litografia barwna, papier; 50 x 32 cm (wymiar kompozycji),
70 x 50 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

317
Foubourg St. Denis, 1994 litografia barwna, papier; 40,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: E.A. Lebenstein 1994 (ołówkiem);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

318
Pierścienie powinny zniknąć z naszych nosów, 1974 litografia barwna, papier; 70 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: 40/100 Lebenstein 74 (ołówkiem);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Leszek RÓZGA (1924-2015)

319
Pejzaż wiosenny,1976 akwaforta barwna, papier;
31 x 24 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Leszek RÓZGA (1924-2015)

320
Obcinanie brody, 1986 suchoryt, papier; 41,5 x 42 cm (wymiar kompozycji),
69 x 50 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Kacper BOŻEK (ur. 1974)

321
Dziwo Morskie, 2000 akwaforta, papier; 49,5 x 64 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: KACPER BOŻEK 2000 (ołówkiem);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

322
Talmud polski I, 1988 linoryt, papier; 51 x 38 cm (wymiar kompozycji);
73 x 50 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

323
Piękny prawdomówny, 1973 linoryt, papier; 42 x 31 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S. Fijałkowski 73 (ołówkiem);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jan ZIEMSKI (1920-1988)

324
Kompozycja - Obszar monotypia, papier; 67 x 47 cm (w świetle oprawy);
Grafika przed konserwacją.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

325
Kompozycja - Tryptyk serigrafia, papier; 15 x 14 cm (wymiar każdej kompozycji );
sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski (każdy, ołówkiem);
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

326
Bez tytułu serigrafia barwna, papier; 50,5 x 51 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i opisana u dołu: 174/250 Vasarely (ołówkiem);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

327
Togonne, 1987 serigrafia barwna, papier; 96,5 x 71,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem), numer l. d. 38/300 (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)

328
Spóźnione zaloty, 1980 akwaforta, akwatinta barwna; papier;
64,5 x 48,5 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)

329
Kiełbie we łbie, 1971 akwaforta, akwatinta barwna; papier;
64 x 48,5 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)

330
Kuglarz II, 1980 akwaforta, akwatinta barwna, papier;
62 x 44,5 cm (odcisk płyty);
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

Krzysztof SKÓRCZEWSKI (ur. 1947)

331
Ultima Thule miedzioryt, papier; 27 x 43 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Skórczewski (ołówkiem),
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Tadeusz JACKOWSKI (ur. 1936)

332
Katedry hiszpańskie IV, 1993 akwatinta, papier; 64 x 49 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: T. Jackowski 1993. (ołówkiem); l. d.: 19/50
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

Henryk OŻÓG (ur. 1956)

333
Alter Ego, 2003 akwaforta, akwatinta barwna, papier;
76 x 56 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

334
Widziałem go, 1987 akwaforta, papier; 64,5 x 49 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: E. Dwurnik / 87 (ołówkiem),
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Eugeniusz GET-STANKIEWICZ (1942-2011)

335
Autoportret jako Wilhelm Tell, ok. 1985 miedzioryt kolorowany, papier; 28,5 x 20 cm (w świetle passe-partout);
dedykacja p. d.: na / pamiątkę / od / Geta / 18.VI. 85 / Wrocław (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

336
Akt męski litografia, papier kremowy; 66 x 51 cm;
sygn. i opisana p. d.: Mitor / 16/50 (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

337
Sytuacje I, 1959 gipsoryt, papier żeberkowy; 42 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

338
Głowy, 1971 długopis, papier; 26 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Lebenstein 71.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 200 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

339
Karpacz, 1998 tusz, piórko, papier; 20,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 18.08.98 E.D.; napis pośrodku, u dołu: Karpacz -.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

340
Dziewczyna, 1982 sangwina, papier; 64 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Marian / Konarski / I. 82.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Zbylut GRZYWACZ (1939-2004)

341
Akt, 1997 węgiel, ołówek, papier; 49 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Zbylut '97.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Adam MYJAK (ur. 1947)

342
Bez tytułu węgiel, papier; 50 x 41 cm;
sygn. p. d: AMyjak (ołówkiem).
estymacja: 3 200 - 4 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

343
Erotyk, 1969 ołówek, papier; 28,2 x 20,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: SZ 69 (długopisem).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

344
Erotyk, 1955 ołówek, papier; 18 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Z.S. / 55.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

345
Głowa, 1975 akwarela, ołówek, papier; 30,5 x 22 cm;
sygn. i dat. śr. d.: FStarowiejski 1675;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

346
Szkicownik Franciszka Starowieyskiego zawierający 39 kart
ołówek, długopis, akwarela, technika mieszana, papier;
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

347
Figura, ok. 1956 tusz, pędzel, papier milimetrowy;
59 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Tadeusz BRZOZOWSKI (1918-1987)

348
sygn. i dat. p. d.: T. Brzozow / ski / Octob. 1967.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł