1
Certyfikat szlachectwa pergamin, bifolio, rękopis kolorowany gwaszem i akwarelą;
złocenia; pieczęć tuszowa, znaczek opłaty skarbowej; 35,6 x 23,4 cm. Lwów, 7 maja 1889.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena wywoławcza 2 700 zł

Elwiro ANDRIOLLI (1836-1893), Ignacy CHODŹKO (1794-1861)

2
Pamiętniki kwestarza Warszawa, Gebethner i Wolf, 1881;
12 ilustracji autorstwa E. Andriollego.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Cena wywoławcza 1 500 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1867-1907)

3
Dzieła malarskie Bydgoszcz 1925; tekst: Stanisław Przybyszewski,
Tadeusz Żuk-Skarszewski, nakład 2500 egz.; 36 x 29 cm;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena wywoławcza 2 400 zł

Jan N. LEWICKI (1795-1891), Leon ZIENKOWICZ (1808-1870)

4
Les costumes du peuple polonais [Stroje ludowe Polaków] Paris-Strasbourg-Leipzig, 1841; 39 całostronicowych litografii
ręcznie - w epoce - kolorowanych akwarelą, 29 x 23 cm;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza 6 000 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1895-1944), Artur OPPMAN (1861-1931)

5
Pieśń o Rynku i Zaułkach Nowy cykl o Starem Mieście. Osiemnaście akwafort Tadeusza Cieślewskiego syna.
Warszawa 1931, Wyd. J. Mortkowicza, 31 x 25 cm;
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Cena wywoławcza 6 000 zł

Feliks TOPOLSKI (1907-1989)

6
Motyw miejski litografia barwna, papier; 62,5 x 41 cm;
sygn. p. d. z dedykacją
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena wywoławcza 1 300 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

7
Akt litografia dwubarwna, papier, 61 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. na płycie pod kompozycją: H. BERLEWI. 1922;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 600 zł

Louis MARCOUSSIS (1878-1941)

8
Martwa natura serigrafia? podmalowana gwaszem, papier; 15,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
l. d. opisana w obszarze kompozycji (druk)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 600 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)

9
sygn. na kamieniu p. d.: A. Orlowski St. Petersbourg 1826;
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Cena wywoławcza 2 000 zł

Francisco GOYA Y LUCIENTES (1746-1828)

10
Sopla - Tchnienie, z cyklu Caprichos 1799, wydanie III akwaforta, akwatinta, sucha igła, papier;
20,9 x 14,6 cm (odcisk płyty); sygn. l. d.: Goya (na płycie)
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena wywoławcza 3 200 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

11
Chłopiec w berecie litografia, papier; 59,5 x 45 cm (wymiar kompozycji),
w kompozycji l. d.: Kisling / Sanary / 1948
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

12
Głowa kobiety ołówek, papier; 29,5 x 19,5 cm;
sygnowany l. d.: T. Axent;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena wywoławcza 4 500 zł