1
Certyfikat szlachectwa pergamin, bifolio, rękopis kolorowany gwaszem i akwarelą;
złocenia; pieczęć tuszowa, znaczek opłaty skarbowej; 35,6 x 23,4 cm. Lwów, 7 maja 1889.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Elwiro ANDRIOLLI (1836-1893), Ignacy CHODŹKO (1794-1861)

2
Pamiętniki kwestarza Warszawa, Gebethner i Wolf, 1881;
12 ilustracji autorstwa E. Andriollego.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1867-1907)

3
Dzieła malarskie Bydgoszcz 1925; tekst: Stanisław Przybyszewski,
Tadeusz Żuk-Skarszewski, nakład 2500 egz.; 36 x 29 cm;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Jan N. LEWICKI (1795-1891), Leon ZIENKOWICZ (1808-1870)

4
Les costumes du peuple polonais [Stroje ludowe Polaków] Paris-Strasbourg-Leipzig, 1841; 39 całostronicowych litografii
ręcznie - w epoce - kolorowanych akwarelą, 29 x 23 cm;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1895-1944), Artur OPPMAN (1861-1931)

5
Pieśń o Rynku i Zaułkach Nowy cykl o Starem Mieście. Osiemnaście akwafort Tadeusza Cieślewskiego syna.
Warszawa 1931, Wyd. J. Mortkowicza, 31 x 25 cm;
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Feliks TOPOLSKI (1907-1989)

6
Motyw miejski litografia barwna, papier; 62,5 x 41 cm;
sygn. p. d. z dedykacją
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

7
Akt litografia dwubarwna, papier, 61 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. na płycie pod kompozycją: H. BERLEWI. 1922;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Louis MARCOUSSIS (1878-1941)

8
Martwa natura serigrafia? podmalowana gwaszem, papier; 15,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
l. d. opisana w obszarze kompozycji (druk)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)

9
sygn. na kamieniu p. d.: A. Orlowski St. Petersbourg 1826;
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Francisco GOYA Y LUCIENTES (1746-1828)

10
Sopla - Tchnienie, z cyklu Caprichos 1799, wydanie III akwaforta, akwatinta, sucha igła, papier;
20,9 x 14,6 cm (odcisk płyty); sygn. l. d.: Goya (na płycie)
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

11
Chłopiec w berecie litografia, papier; 59,5 x 45 cm (wymiar kompozycji),
w kompozycji l. d.: Kisling / Sanary / 1948
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

12
Głowa kobiety ołówek, papier; 29,5 x 19,5 cm;
sygnowany l. d.: T. Axent;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

13
sygn. l. d.: maja
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

14
Akt - Czytająca modelka, ok. 1920 piórko, tusz lawowany, papier; 39,5 x 28,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Jean PÉSKE (1870-1949)

15
Mój dom gwasz, ołówek, papier szary; 29 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: Peske / gouache / ma maison.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Jan Piotr NORBLIN de la GOURDAINE (1745-1830) - przypisywany

16
Głowa dziewczyny kredka, papier; 33 x 25 cm (owal);
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

17
Portret z profilu ołówek, kredka, papier szary; 28 x 22 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie opisy: ołówek / T. Axentowicz (ołówkiem)
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Zofia NASIEROWSKA (1938-2011)

1001
Para fotografii 1. Portret Haliny Łukomskiej
2. Portret Jerzy Połomski, lata 50.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

1002
Zestaw fotografii portretowych 1. Portret dyrygenta - Andrzeja Cwojdzińskiego
2. Portret Jana Danka
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)

1003
Zofia Janukowicz i Lidia Kozubek - para fotografii 1. Portret Zofii Janukowicz
2. Portret Lidii Kozubek
estymacja: 900 - 1 200 zł

1004
Para fotografii portretowych 1. Portret Stefana Beliny Skupiewskiego
2. Portret Aleksandra Michałowskiego herbu Jelita
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Alix B.WILLIAMSON (1916-2001)

1005
Portret Grace Bumbry fotografia czarno-biała, papier fotograficzny, 20,9 x 15 cm;
na odwrocie stempel autorski i opis fotografii.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

1006
Heroldya Królestwa Polskiego, 1852 r. rękopiśmienny, kaligrafowany dokument potwierdzający dziedziczne
prawo do tytułu szlacheckiego dla Lekczynski Waleryan Piotr syn Piotra Macieja herbu Nałęcz
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1007
ALBUM Malarstwa Polskiego Album de l`art Polonais. Wydawnictwo M. Arcta. Paris b. r. [1900],
50 barwnych tablic przedstawiających znakomite malarstwo polskie,
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI syn (1895-1944), Maria BECHCZYC RUDNICKA

1008
Malerza Raweńskiego Owieczek Dwanaście Dom Książki Polskiej, Warszawa, 1937,
„Le Dodici Pecorelle del Pittore de Ravenna”; 34 x 25 cm;
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899), Wincenty POL (1807-1872)

1009
Mohort. Rapsod rycerski z podania … z 24 illustracyami Juliusza KOSSAKA;
Lwów [1883]. 37 x 28 cm.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

1010
Album 15 obrazów Nakładca Franciszek Bondy, Wiedeń 1893, oryginalna, ozdobna oprawa wydawnicza,
tłoczona, złocona, sygn. F. Gogl. Wiedeń, czerwone płótno 51 x 36 cm
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Artur GROTTGER (1837-1867)

1011
Kompletny zestaw grafik z cyklu: Lituania 6 plansz: 1. Puszcza, 2. Znak, 3. Przysięga,
4. Bój, 5. Duch, 6. Widzenie
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Jan GUMOWSKI (1883-1946)

1012
Krynica, 1931 teka 10 plansz barwnych, Zakład Litografii Artystycznej,
W.Główczewski, Warszawa, 1931, 40 x 31 cm
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Fryderyk Włodzimierz KONIECZNY (1886-1916)

1013
Teka graficzna, 1909 7 akwafort, 5 litografii na papierze, 40 x 32 cm, (wymiary arkuszy),
akwaforty sygnowane ołówkiem, litografie sygnowane na płycie.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Jan MATEJKO (1838-1893) Jan STYFI (1839-1821)

1014
Wnętrze grobu Kazimierza Wielkiego po odkryciu drzeworyt, papier; 30 x 51 cm (wymiary kompozycji);
sygn. i dat. na klocku p. d.: JM1869 l. d.: J.STYFI.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 600 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1864)

1015
Scena na tarasie drzeworyt barwny, papier; 37 x 25,5 cm;
sygn. na klocku l. d.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Toyohara KUNICHIKA (1835-1900)

1016
Otome, z serii: Genji Goju-yo Jo, 1884 drzeworyt barwny, papier; 34,7 x 23 cm.
sygn. na klocku l. śr.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

1017
Martwa natura z rybami litografia, papier; 45 x 57 cm (wymiar kompozycji);
l. d. numer: 27/150 (ołówkiem),
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Rytował - J. R. MACKRELL XIX w.

1018
Arystokrata w powozie mezzotinta barwna, papier; 48 x 61,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
poniżej grafiki drukowane opisy l. d.: Painted by W. J. Shayer
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Mojżesz KISLING (1891 - 1953)

1019
Macierzyństwo, 1952 Litografia barwna, papier , 28 x 22 cm (w świetle oprawy),
sygnowany na kamieniu, l.d. „Kisling 1952”
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

1020
Impresja miejska z Kazimierza drzeworyt, papier; 17,5 x 14 cm (wymiar kompozycji),
18 x 15 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

1021
Pejzaż wiejski akwaforta, sucha igła, papier; 13 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Pankiewicz 1899 (? - zatarte).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

1022
Widok w Henfleur akwaforta, sucha igła, papier;
19 x 27 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout).
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

1023
Akt litografia, papier;
18 x 32 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Władysław BIELECKI (1896-1943)

1024
Zestaw 3 drzeworytów z motywami Krakowa 1. Tyniec - Opatówka
2. Tyniec - wnętrze główne wejścia
3. Wawel
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Max KLINGER (1857-1920)

1025
Niedźwiedź i elf (Bar und Elfe) z cyklu: Intermezzi, opus VI, wydanie I, 1881
akwaforta, akwatinta, papier; 42 x 29 cm (odcisk płyty)
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Max KLINGER (1857-1920)

1026
Osuwisko (Bergsturz) z cyklu: Intermezzi, opus VI, wydanie I, 1881
akwaforta, akwatinta, papier; 42,7 x 29,7 cm (odcisk płyty)
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Max KLINGER (1857-1920)

1027
Światło księżyca (Mundnacht) z cyklu: Intermezzi, opus VI, wydanie I, 1881
akwaforta, akwatinta, papier; 41,5 x 29,5 cm (odcisk płyty)
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1028
Podarunek dla mistrza, Obsequnio a el Maestro; z cyklu: Caprichos 1799, wydanie III
akwaforta, akwatinta, papier; 21,3 x 14,8 cm (odcisk płyty)
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

1029
Wszyscy kiedyś upadną, Todos Caeran z cyklu Caprichos 1799, wydanie IV
akwaforta, akwatinta, papier; 21,7 x 14,5 cm (odcisk płyty)
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Antoni WASILEWSKI (1905-1975)

1030
Para rysunków 1. Lew Obori
2. Pianistka
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Józef CITAK (1921-2001)

101
Nikifor Krynicki drewno lipowe, polichromowane;
wys. 29,2 cm, szer. 10 cm; Krynica, lata 60. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł