Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

102
Kościół akwarela, papier; 29,5 x 21 cm;
u dołu napis: PIEANLCAMIASTOWILLAKRAKOWSKI.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

103
Dom w Krynicy akwarela, papier; 20,5 x 15 cm;
u dołu napis: KRYNICAWSIWILLASEŁO;
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 2 300 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

104
Hucuł z Tatarowa, 1922 akwarela, papier; 32 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: KAROL KOSSAK / TATARÓW 1922.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

105
Myśliwy gwasz, karton; 30 x 40 cm;
sygn. l. d.: St. Gibiński.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

106
Malwy przed chatą akwarela, papier naklejony na tekturę; 34 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: Teod. Grott.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)

107
Wyjazd na targ, 1908 akwarela, papier; 32,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana l. d.: Juliusz Holzmuller / 1908 / Wiedeń;
estymacja: 6 600 - 8 800 zł

Adam SETKOWICZ (1875-1945)

108
Odpoczynek akwarela, papier; 15,2 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

109
U wodopoju akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier brązowy;
64 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jacob CATS (1741-1799)

110
Scena rodzajowa - Zimowe zabawy, 1782 akwarela, ołówek, papier; 20,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Cats 1782.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

111
Portret kobiety pastel, płótno, 135 x 85 cm;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Wandalin STRZAŁECKI (1855-1917)

112
Procesja, 1882 akwarela, papier; 23,5 x 32 cm (w świetle opraw);
sygn. i dat. p. d.: W. Strzałecki / 1882.
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

113
Handlarka jabłkami, 1923 pastel, tektura; 56,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JÓZEF RAPACKI 1923.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

114
W izbie pastel, karton; 60 x 88,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Apoloniusz KĘDZIERSKI (1861-1939)

115
Żniwiarz, ok. 1916 akwarela, papier; 66 x 50 cm;
sygn. p. d.: A Kędzierski
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Mela MUTER (1876-1967)

116
Panorama miasta Collioure na południu Francji akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Muter;
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

117
Portret skrzypka, 1911 akwarela, papier; 74 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Jul Fałat / Abbazia 1911.
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

118
Powstanie, ok. 1930 gwasz, tempera, papier; 85 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

119
Dziewczynka i owoce - Portret córki artysty, 1907 akwarela, papier; 66,5 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jul / Fałat / 907.
estymacja: 42 000 - 55 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

120
na odwrocie naklejona kartka z numerem: 19.
estymacja: 42 000 120 - 55 000 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

121
Wyjazd młodego Paska na wojnę, przed którą odbiera błogosławieństwo ojcowskie, 1856 akwarela, papier; 40 x 52 cm (w świetle zaoblonej na narożach oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Oryginalnie / narysował / Józef Brandt / 1856;
estymacja: 75 000 - 95 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

122
Martwa natura z samowarem olej, płótno; 60 x 71 cm;
sygn. l. d.: E. Erb.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

123
Róże, 1934 olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. przy prawej krawędzi: A. Karpiński;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

124
Żółte kwiaty w wazonie, lata 20. XX w. olej, deska, 36,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Hayden;
estymacja: 21 000 - 28 000 zł

Jean PESKÉ (1870-1949)

125
Lektura olej, płyta; 55,5 x 45 cm;
sygn. p. d.: Peske.
estymacja: 26 000 - 35 000 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

126
Autoportret olej, płótno; 46,5 x 37,5 cm;
sygn. p. g.: Rzepiński.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

127
Portret żony artysty olej, płótno naklejone na tekturę;
65 x 48 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

128
Pożegnanie - szkic kompozycji olej, tektura; 27,5 x 25,5 cm.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

129
Hermes - Przewodnik, 1947 olej, tektura; 24,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1947;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

130
Graecia rediviva - tryptyk, 1929 olej, deska; 31,5 x 24 cm (kwatery boczne) oraz: 44 x 23 cm (kwatera środkowa);
sygn. na każdym obrazie: Wlastimil Hofman, prawa kwatera datowana 1929;
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Marian ZAREMBSKI (1860-1918)

131
Motyw z Drzewicy, 1892 olej, płótno; 60 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: M. Zarembski / Drzewica / 1892.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Roman KOCHANOWSKI (1857-1945)

132
Pejzaż ze sztafażem olej, tektura; 13,5 x 18 cm;
sygn. p. d.: R. Kochanowski;
estymacja: 13 000 - 17 000 zł

133
W pałacowym parku olej, płótno; 65 x 61 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

134
Pinie olej, płótno; 65 x 77 cm;
sygn. p. d.: Pankiewicz
estymacja: 180 000 - 240 000 zł

Bencion RABINOWICZ [BENN] (1905-1989)

135
Aktorzy teatru - para obrazów 1. Dziewczyna w czerwonej sukience
olej, płótno; 81,5 x 54 cm;
2. Dwie kobiety; olej, płótno; 81 x 54 cm;
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Spiro BOCARIÉ - Spiro BOCARIC (1878-1941)

136
Kobiety w chustach olej, płótno; 114 x 72,5 cm;
na blejtramie napis: Bocarić Spiro.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Teresa ROSZKOWSKA (1904-1992)

137
Drzewka - Schadzka, 1938 tempera, płótno naklejone na sklejkę; 86 x 100 cm;
sygn. i dat.: [oznaczenie w formie strzałki] TERESA / ROSZKOWSKA / 1938;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok.1875-1946/47)

138
Po polowaniu olej, płótno; 76,5 x 124,5 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski.
estymacja: 20 000 - 27 000 zł
Cena sprzedaży 33 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

139
Wyjazd na polowanie olej, płótno; 55 x 75,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

140
Wesoła jazda olej, płótno; 69,5 x 99 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

141
Amazonka olej, tektura; 38 x 52 cm;
sygn. l. d.: Z. Rozwadowski.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (ok.1875-1946/1947)

142
Wyjazd do miasta olej, płótno dublowane; 68,5 x 114 cm;
sygn. p. d.: Zygmuntowicz.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

J. KONARSKI, XIX/XX w.

143
Wyjazd na jarmark olej, tektura; 19 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Konarski;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Antoni PIOTROWSKI (1853-1924)

144
Scena przed polowaniem olej, płótno dublowane; 65 x 100 cm;
sygn. l. d.: A. PIOTROWSKI.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Antoni PIOTROWSKI (1853-1924)

145
Dziewczyna z koniem, 1885 olej, płótno; 52 x 42,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: A.Piotrowski. 1885 / Cracoviae.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

146
Powrót saniami o zmierzchu olej, płótno naklejone na tekturę; 48,5 x 96 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Włodzimierz ŁOŚ (1849-1888)

147
Odpoczynek oficerów olej, płótno; 32,5 x 65 cm;
sygn. l. d.: Loss.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Wojciech KOSSAK (1857-1942)

148
sygn. p. d.: Wojciech Kossak/ 1924
estymacja: 190 000 - 240 000 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

149
Pozująca, ok. 1976 olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. l. g.: Rzepiński;
estymacja: 7 500 - 9 500 zł