Janina SÜSSLE-MUSZKIETOWA (1903-1956)

150
Ploteczki olej, papier;
30,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

151
Martwa natura z kwiatami, 1958 olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. p. g.: j. hrynkowski / 958.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Edward MATUSZCZAK (1906-1965)

152
Martwa natura z bananem, 1939 olej, płótno; 40 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: Matuszczak / 1939.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

153
Wieś o zachodzie [Wieś nocą], 1897 olej, płótno na tekturze; 34 x 27,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie naklejka z TPSP w Krakowie, z grudnia 1937 r. z Wystawy Pośmiertnej F. Ruszczyca
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

154
Zimny poranek, ok. 1915 olej, płótno dublowane; 73,5 x 103 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski;
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

155
Para portretów 1. Friedrich KEIL (1813-1975) Portret mężczyzny, 1868
2. Monogramista HP (XIX w.) Portret kobiety, 1870
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Tadeusz POPIEL (1863-1913)

156
Chłopiec stajenny, 1883 olej, płótno; 84,5 x 68,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: T. Popiel .883. / Kraków;
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Marek SZWARC (1892-1958)

157
Święta Weronika ocierająca twarz Jezusowi relief na blasze; 66 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MAREK / SZWARC / PARIS XXVIII.
estymacja: 40 000 157 - 50 000 zł

Antoni GRAMATYKA (1841-1922)

158
Procesja olej, płótno; 45 x 104,5 cm;
sygn. l. d.: A. Gramatyka.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Juliusz ZUBER (1861-1910)

159
W huculskiej chacie, 1891 olej, płótno; 78 x 56,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1891. MCHN. JULIUSZ ZUBER.
estymacja: 45 000 - 60 000 zł

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

160
Scena historyczna - Zabieranie Polaka na 25 lat służby w armii carskiej olej, płótno; 71 x 100 cm;
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Malarz nieokreślony, włoski, zapewne 1 poł. XVIII w.

161
Sąd Parysa olej, płótno dublowane; 93 x 115,5 cm (wymiar owalu w świetle oprawy)
95 x 116,5 cm (wymiar prostokątnego krosna);
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Ferdinand DUPONT (1660-1712) ?

162
Potyczka olej, deska; 27,5 x 38 cm;
sygn. p. d. Du pon (? - słabo czytelna).
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Jan Chrzciciel LAMPI Młodszy (1775-1837) - przypisywany

163
Portret Ferdynanda Higersbergera z żoną Anną z Masłowskich olej, płótno dublowane;
175,5 x 137 cm.
estymacja: 110 000 - 150 000 zł

Malarz nieokreślony, flamandzki, XVII/XVIII w.

164
Obóz wojskowy olej, płótno dublowane; 43 x 50,5 cm.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

165
Napad na dyliżans olej, płótno dublowane; 38 x 59 cm.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

166
Martwa natura z kwiatami olej, płótno dublowane; 79 x 56 cm.
obraz po konserwacji.
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Antonio GRECO ?, XVIII w.

167
Kaprys architektoniczny olej, płótno; 120,5 x 170 cm;
sygn. u dołu po środku, na drewnianych belkach: All sig' ANTONIO / ROMA.

David (I)VINCKBOONS (1576-1629)

168
Frywolna zabawa w parku olej, płótno dublowane;
66 x 101 cm.

Malarz nieokreślony, środkowoeuropejski, XVIII w.

169
Nauczanie Marii olej, płótno dublowane; 85 x 51 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 60 000 - 80 000 zł

Leonello SPADA (1576-1622)

170
Salome z głową Jana Chrzciciela olej, płótno; 120 x 163 cm.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Malarz nieokreślony, polski (?), XIX w.

171
Portret dziecka jako kupidyna olej, płótno dublowane; 61 x 47 cm (wymiar w świetle owalnej oprawy),
66 x 52 cm (wymiar prostokątnego płótna);

Krąg Cornelisa CORTA (1533-1578) i Denisa CALVAERTA (1540-1619), XVI/XVII w.

172
Para obrazów Sceny z życia Marii: Prezentacja Marii oraz Ofiarowanie Jezusa w świątyni
olej, blacha miedziana; 41,5 x 30,5 cm;

Cornelisz Joost DROOCHSLOOT (1586-1666)

173
Przypowieść o uczcie królewskiej, 1639 obraz olejny na płótnie, dublowany; 94,5 x 139 cm;
sygn. i dat. l.d.: JC (wiązane) Drooch Sloot. 1639
estymacja: 300 000 - 350 000 zł

174
Uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego, 1644 obraz olejny na płótnie, dublaż woskowy; 102,5 x 152 cm;
sygn. i dat. u dołu (na dnie beczki): Drooch / Sloot / 164(6 ?)

Stefan GAŁKOWSKI (1912-1984)

1101
Pejzaż akwarela, papier; 71,5 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stefan Gałkowski.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

1102
Król Indii tańczy ze świątynną tancerką, ok. 1975 akwarela, papier; 36 x 26 cm;
l. d. napis: majaberezowska / Król Indii / tańczy / ze / świątynną / tancerką;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

1103
Odpoczynek myśliwych akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: S. Gibiński.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Maciej NEHRING (1901-1977)

1104
Mgła akwarela, papier; 31,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Maciej Nehring.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Adam SETKOWICZ (1875-1945)

1105
Postój w lesie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17 x 30 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

1106
Kościół św. Kazimierza we Lwowie, 1925 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 14,5 x 20 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kossak / I/V 1925. (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Kajetan STEFANOWICZ (1876-1920)

1107
Ilustracja do bajki Królewna Śnieżka ołówek, akwarela, papier; 41,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d: Stefanowicz Kaj.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)

1108
Górale akwarela, papier; 33 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Juliusz Holzmuller.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1109
Jadą sanie akwarela, papier; 38,5 x 56 cm (w świetle oprawy);
akwarela przed konserwacją.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Józef PUACZ (1863-1927)

1110
Kobieta w kapeluszu pastel, tektura; 39 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie fragment nalepki z nazwiskiem artysty: Puacz (piórem)
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

1111
Góralka pastel, papier; 71 x 51,5 cm;
sygn. z prawej: S. Górski
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Wiktor ZIN (1925-2007)

1112
Wakacje z blondynką tusz, akryl, płótno; 30 x 60 cm;
sygn. l. d.: WiktorZin.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Joseph PRESSMANE (1904-1967)

1113
Para tusz, olej; papier naklejony na deskę; 29 x 14 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

1114
Nokturn zimowy, ok. 1970 olej, płótno, 61 x 91,5 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

1115
Studia astrów i ćmy, 1897 olej, papier, 30 x 22 cm;
napis autorski z prawej strony: 31 / Sierpień - 97
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

1116
Ojcowska Dolina olej, tektura; 49,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: MJabłoński;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Leonard STROYNOWSKI (1858-1935)

1117
Pejzaż podgórski olej, tektura; 25,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: L Stroynowski.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Andrzej GRABOWSKI (1833-1886)

1118
Portret mężczyzny, 1884 olej, płótno dublowane; 116 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Grabowski / 1884.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Malarz nieokreślony zachodnioeuropejski, flamadzki (?), XVIII w.

1119
Bachantka i satyr olej, płótno dublowane;
90 x 79 cm.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Malarz nieokreślony XIX/XX w.

1120
Róże, 1898 olej, płótno; 53 x 38 cm;
sygn. p. d.: E. Lastelein? / 1898 (?).
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1121
Hortensje w donicy olej, tektura; 54,5 x 40,5 cm;
Forma przywodzi na myśl obrazy szkoły wileńskiej.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Basile POUSTOCHKINE (1893-1973)

1122
Pejzaż zimowy olej, tektura; 10 x 15 cm;
sygn. l. d.: B. Poustochkine.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Michel ADLEN (1898-1980)

1123
Pejzaż z Sekwaną, 1954 olej, płótno; 22,5 x 46 cm;
sygn. l. d.: adlen.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł