Tadeusz CIEŚLEWSKI syn (1895-1944), Maria BECHCZYC RUDNICKA

1008
Malerza Raweńskiego Owieczek Dwanaście Dom Książki Polskiej, Warszawa, 1937,
„Le Dodici Pecorelle del Pittore de Ravenna”; 34 x 25 cm;
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899), Wincenty POL (1807-1872)

1009
Mohort. Rapsod rycerski z podania … z 24 illustracyami Juliusza KOSSAKA;
Lwów [1883]. 37 x 28 cm.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

1010
Album 15 obrazów Nakładca Franciszek Bondy, Wiedeń 1893, oryginalna, ozdobna oprawa wydawnicza,
tłoczona, złocona, sygn. F. Gogl. Wiedeń, czerwone płótno 51 x 36 cm
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Artur GROTTGER (1837-1867)

1011
Kompletny zestaw grafik z cyklu: Lituania 6 plansz: 1. Puszcza, 2. Znak, 3. Przysięga,
4. Bój, 5. Duch, 6. Widzenie
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Jan GUMOWSKI (1883-1946)

1012
Krynica, 1931 teka 10 plansz barwnych, Zakład Litografii Artystycznej,
W.Główczewski, Warszawa, 1931, 40 x 31 cm
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Fryderyk Włodzimierz KONIECZNY (1886-1916)

1013
Teka graficzna, 1909 7 akwafort, 5 litografii na papierze, 40 x 32 cm, (wymiary arkuszy),
akwaforty sygnowane ołówkiem, litografie sygnowane na płycie.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Jan MATEJKO (1838-1893) Jan STYFI (1839-1821)

1014
Wnętrze grobu Kazimierza Wielkiego po odkryciu drzeworyt, papier; 30 x 51 cm (wymiary kompozycji);
sygn. i dat. na klocku p. d.: JM1869 l. d.: J.STYFI.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 600 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1864)

1015
Scena na tarasie drzeworyt barwny, papier; 37 x 25,5 cm;
sygn. na klocku l. d.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Toyohara KUNICHIKA (1835-1900)

1016
Otome, z serii: Genji Goju-yo Jo, 1884 drzeworyt barwny, papier; 34,7 x 23 cm.
sygn. na klocku l. śr.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

1017
Martwa natura z rybami litografia, papier; 45 x 57 cm (wymiar kompozycji);
l. d. numer: 27/150 (ołówkiem),
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Rytował - J. R. MACKRELL XIX w.

1018
Arystokrata w powozie mezzotinta barwna, papier; 48 x 61,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
poniżej grafiki drukowane opisy l. d.: Painted by W. J. Shayer
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Mojżesz KISLING (1891 - 1953)

1019
Macierzyństwo, 1952 Litografia barwna, papier , 28 x 22 cm (w świetle oprawy),
sygnowany na kamieniu, l.d. „Kisling 1952”
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 000 zł