1830
Kobierzec zejchur wełna; 159 x 270 cm.
Kaukaz wschodni, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1831
Kilim dekoracyjny wełna, len; 187,5 x 307 cm.
Polska, 2 tercja XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1832
Kufer podróżny drewno, sklejka, mosiądz; farby olejne; tafelka lustrzana;
wys. 42 cm, szer. 74 cm, głęb. 37,5 cm. Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Albert-Ernest CARRIER-BELLEUSE - rzeźbiarz (1824-1887)

1833
Zegar podłogowy w formie figury kobiecej kompozycja metali brązowiona, marmur, mosiądz, szkło, stal; wys. 203 cm;
Francja (rzeźba), Anglia, Liverpool (mechanizm); Elkington&Co Ltd., 4 ćw. XIX w.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

901
Stolik pomocniczy w stylu art déco z okrągłym, obrotowym blatem, fornirowany orzechem; 73 x śr 81 cm;
Europa Środkowa, (Polska?), 30. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

902
Para szafek - postumentów neobiedermeierowskich brzoza z czernionymi elementami; 89,5 x śr. 55 cm;
Europa Środkowa, 1 ćw. XX wieku.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

903
Szafka w stylu art déco fornirowana wzorzystą okleiną orzechową; 76,5 x 89,5 x 45 cm;
Polska, l. 30. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 200 zł

904
Serwantka art déco fornirowana platanem; 152 x 100,5 x 43 cm;
Europa Środkowa, lata. 30. XX w.
estymacja: 6 600 - 8 800 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990) - projekt

905
Biurko w stylu klasycyzującym fornirowane orzechem i buczyną; 78,4 x 129 x 52 cm;
Warszawa, 40./50. XX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

906
Szafka pomocnicza - barek w stylu klasycystycznym fornirowany i intarsjowany orzechem i brzozą oraz innymi gatunkami;
178 x śr. 69 cm; Warszawa, 30. XX w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

907
Fotel typu uszak w stylu biedermeierowskim wyściełany, z jesionową konstrukcją; 113 x 64 x 88 cm;
Europa Środkowa, 2 pol. XIX wieku.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

908
Stół w stylu biedermeierowskim ze składanymi klapami blatu, orzechowy, wys. ok. 78 x 101 x 65cm;
Europa Środkowa, XIX/XX wieku.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł