Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

1124
Rynek z katedrą gotycką w tle olej, płótno; 61 x 59 cm;
sygn. l. d.: K Mackiewicz (słabo czytelnie).
estymacja: 5 800 - 7 800 zł

J. KIRCHNER, XX w.

1125
Rzym, 1933 olej, płótno dublowane; 28 x 34,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Roma 1933 / JKirchner.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Joseph PRESSMANE (1904-1967)

1126
Postać stojąc w drzwiach olej, sklejka; 30 x 19 cm.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Franciszek PROCHASKA (1891-1972)

1127
Czuwająca matka olej, tektura; 52 x 67 cm;
sygn. l. d.: F. Prochazka (sic!).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

1128
Wieczór olej, płótno; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR / KORECKI.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Emil LINDEMAN (1864-ok. 1945)

1129
Nad stawem - Surówka olej, płótno; 29 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: Lindeman / Surówka;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Ludwik LISOWSKI (1907-1943)

1130
Młyn olej, tektura; 28 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: L. Lisowski.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

1131
Portret Heleny olej, płótno naklejone na tekturę; 23 x 17,5 cm;
sygn. p. d.: W. Wodzinowski;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Karol MILLER (1835-1920)

1132
Postać świętego, 1866 olej, płótno; 24,5 x 20,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn., dat. i opisany z prawej strony: K. Miller / Rzym / 66.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Alojzy SIWECKI (1912-1988)

1133
Pejzaż miejski olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: A. Siwecki (słabo czytelnie);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Józef FARA, XX w.

1134
Pejzaż, 1941 olej, tektura; 60 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Józef Fara / 1941.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Ludwik de LAVEAUX (1891-1969)

1135
Pejzaż górski, 1921 olej, tektura; 22 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: L. de LAVEAUX 1921 (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Zefir ĆWIKLIŃSKI (1871-1930)

1136
Pejzaż górski z chatami i owcami olej, tektura; 30 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. ĆWIKILIŃSKI / ... (słabo czytelnie).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

1137
Nowy Kraków - Planty, 1934 olej, płótno; 72,5 x 60,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: j. hrynkowski / 934.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Jan KSIĄŻEK (1900-1964)

1138
Pejzaż olej, płótno; 64 x 71,5 cm;
sygn. p. d.: J Książek;
estymacja: 5 400 - 7 200 zł

Janina SÜSSLE-MUSZKIETOWA (1903-1956)

1139
Żniwiarki olej, papier;45 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie poświadczenie autentyczności
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Tadeusz RYCHTER (1870-1943)

1140
Portret artystki Heleny Arkawin, 1908 olej, tektura; 33,5 x 26 cm;
sygn. i dat. p. d.: T Rychter 1908;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Marceli HARASIMOWICZ (1859-1935)

1141
Kapliczka przy drodze do Szczawnicy, 1919 olej, tektura; 22,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M Harasimowicz / 1919;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Henryk POLICHT (1888-1967)

1142
Pejzaż wiejski z kapliczką, 1923 olej, tektura; 33,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: HENRYK POLICHT / 1923.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)

1143
Jeździec, 1922 olej, tektura; 68 x 98 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. Józefczyk / 22.
estymacja: 5 400 - 7 200 zł

Bolesław BARBACKI (1891-1941)

1144
Popołudniowy odpoczynek, 1919 olej, płótno; 120 x 94 cm;
sygn. i dat. p. d.: Barbacki B. / 1919.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 400 zł

Artysta nieokreślony, XIX w.

1145
Pejzaż, 1885 olej, płótno; 68 x 106 cm;
sygn. i dat. p. d.: ... 1885 (sygnowane cyrylicą, nieczytelnie).
estymacja: 6 300 - 8 400 zł
Cena oferowana 5 600 zł

Józefa Maria JÓZEFOWICZ (1900-?)

1146
Starość i młodość olej, tektura; 24,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Józefowicz.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XVIII/XIX w.

1147
Wzburzone morze olej, płótno dublowane; 38 x 58,5 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 5 400 - 7 200 zł

Malarz nieokreślony, polski, XX w.

1148
Muzykanci olej, płótno; 66 x 51 cm;
na odwrocie kompozycja malarska przedstawiająca widok na Bielany w Krakowie.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX w.

1149
Portret kobiety w czepcu olej, płótno; 68 x 51,5 cm.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Autor nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX w.

1150
Portret duchownego olej, deska; 47x 35,5 cm (ośmiobok);
obraz przed konserwacją.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Jan BOHUSZEWICZ (1878-1935)

1151
Dzikie chmury, 1920 olej, tektura; 23 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: … BOHUSZEWICZ (przysłonięte rama);
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Jan BOHUSZEWICZ (1878-1935)

1152
Łupinka, 1926 olej, tektura; 31 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jan Bohuszewicz-926;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

1153
Portret kobiety w kapeluszu - miniatura miniatura na kości; 9 x 7 cm (owal);
ażurowa metalowa oprawa.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Leon KOWALSKI (1870-1937)

1154
Słoneczniki olej, tektura; 20,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LKowalski.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Tadeusz ROMAN (1906-1983)

1155
Na spacerze olej, płótno; 65 x 80,5 cm;
sygn. p. d.: TROMAN.
estymacja: 1 600 - 2 400 zł

1156
Ejże, ejże olej, tektura; 68 x 96 cm;
sygn. p. d.: WWodzinowski.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

STAROSOLSKI, XX w.

1157
Portret starszej kobiety olej, płótno; 40,5 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: Starosolski.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA (1886-1971)

1158
Kwiaty w dzbanku olej, tektura; 54,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: Zofia Albinowska.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena oferowana 3 800 zł

Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

1159
Pejzaż olej, płótno; 40,5 x 61,5 cm;
sygn. l. d.: Schreter.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Victor SZCZEBLEWSKI (XIX/XX w.)

201
Gwiżdżący chłopiec okrętowy brąz patynowany; wys. 41,5 cm, szer. 14 cm;
Francja, 1889, odlew i dedykacja ok. 1933.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

202
Para bóstw dalekowschodnich brąz, odlew patynowany; wys. ca 46 cm, podstawy 27 x 18 cm.
Chiny?; Tajlandia?; XIX/XX w.
estymacja: 5 800 - 6 800 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY

203
Stanisław Wyspiański brąz patynowany, podstawa drewniana; wys. 44 cm, szer. 24 cm;
Polska, 2 poł. XX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

MYRON - według

204
Dyskobol brąz patynowany; wys. 42,2 cm, szer. 16,5 cm;
Francja, odlew XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

René Charles de SAINT- MARCEAUX (1845-1915) Fonderie THIÉBAUT FRERES

205
Popiersie mężczyzny z brodą - Georgesa Bihourd brąz patynowany, marblit czarny, toczony; wys. 51 cm, szer. 28 cm;
Portugalia, Lizbona, 1891 -model; Francja, Paryż, k. XIX w. - odlew.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Jean LAMBERT-RUCKI (1888-1967)

206
Krucyfiks brąz patynowany, drewno;
wys. 34 cm, szer. 26,5 cm, głęb. 5,7 cm.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena sprzedaży 4 700 zł

Rudolf KAESBACH (1873-1955)

207
Wojownik antyczny brąz patynowany, granit polerowany; wys. 73,5 cm;
Niemcy, Giesserei BRÄUNLICH & LAGLOTZ, Berlin, 2 dekada XX w.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Ruth MILLES (1873 - 1941) Fonderie EUGENE BLOT

208
Pożegnanie brąz patynowany; wys. 48 cm, szer. 32 cm, głęb. 29 cm.
Francja, Paryż, pocz. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

209
Św. Jan Nepomucen drewno polichromowane; wys. 89 cm, szer. 47 cm, głęb. ca 28 cm.
Polska Południowa? Czechy?; XVIII w.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

210
Chrystus Ukrzyżowany drewno dębowe, czernione; wys. 161 cm, szer. 143 cm;
Europa Środkowa, XVII w.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

211
Figura anioła - Archanioł Michał ? drewno lipowe, polichromowane; wys. 56,7 cm, szer. 42,7 cm;
Polska, XVII/XVIII w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

212
Święty Jerzy ze smokiem drewno czernione; wys. 77 cm, szer. 26,5 cm;
Europa Zachodnia, kopia gotyckiej rzeźby, XIX/XX w.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł