Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

1020
Impresja miejska z Kazimierza drzeworyt, papier; 17,5 x 14 cm (wymiar kompozycji),
18 x 15 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

1021
Pejzaż wiejski akwaforta, sucha igła, papier; 13 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Pankiewicz 1899 (? - zatarte).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

1022
Widok w Henfleur akwaforta, sucha igła, papier;
19 x 27 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout).
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

1023
Akt litografia, papier;
18 x 32 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Władysław BIELECKI (1896-1943)

1024
Zestaw 3 drzeworytów z motywami Krakowa 1. Tyniec - Opatówka
2. Tyniec - wnętrze główne wejścia
3. Wawel
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Max KLINGER (1857-1920)

1025
Niedźwiedź i elf (Bar und Elfe) z cyklu: Intermezzi, opus VI, wydanie I, 1881
akwaforta, akwatinta, papier; 42 x 29 cm (odcisk płyty)
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Max KLINGER (1857-1920)

1026
Osuwisko (Bergsturz) z cyklu: Intermezzi, opus VI, wydanie I, 1881
akwaforta, akwatinta, papier; 42,7 x 29,7 cm (odcisk płyty)
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Max KLINGER (1857-1920)

1027
Światło księżyca (Mundnacht) z cyklu: Intermezzi, opus VI, wydanie I, 1881
akwaforta, akwatinta, papier; 41,5 x 29,5 cm (odcisk płyty)
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Francisco GOYA Y LUCIENTES (1746-1828)

1028
Podarunek dla mistrza, Obsequnio a el Maestro; z cyklu: Caprichos 1799, wydanie III
akwaforta, akwatinta, papier; 21,3 x 14,8 cm (odcisk płyty)
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

1029
Wszyscy kiedyś upadną, Todos Caeran z cyklu Caprichos 1799, wydanie IV
akwaforta, akwatinta, papier; 21,7 x 14,5 cm (odcisk płyty)
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Antoni WASILEWSKI (1905-1975)

1030
Para rysunków 1. Lew Obori
2. Pianistka
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Józef CITAK (1921-2001)

101
Nikifor Krynicki drewno lipowe, polichromowane;
wys. 29,2 cm, szer. 10 cm; Krynica, lata 60. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł