Janina SÜSSLE-MUSZKIETOWA (1903-1956)

150
Ploteczki olej, papier;
30,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

151
Martwa natura z kwiatami, 1958 olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. p. g.: j. hrynkowski / 958.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Edward MATUSZCZAK (1906-1965)

152
Martwa natura z bananem, 1939 olej, płótno; 40 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: Matuszczak / 1939.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

153
Wieś o zachodzie [Wieś nocą], 1897 olej, płótno na tekturze; 34 x 27,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie naklejka z TPSP w Krakowie, z grudnia 1937 r. z Wystawy Pośmiertnej F. Ruszczyca
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

154
Zimny poranek, ok. 1915 olej, płótno dublowane; 73,5 x 103 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski;
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

155
Para portretów 1. Friedrich KEIL (1813-1975) Portret mężczyzny, 1868
2. Monogramista HP (XIX w.) Portret kobiety, 1870
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Tadeusz POPIEL (1863-1913)

156
Chłopiec stajenny, 1883 olej, płótno; 84,5 x 68,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: T. Popiel .883. / Kraków;
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Marek SZWARC (1892-1958)

157
Święta Weronika ocierająca twarz Jezusowi relief na blasze; 66 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MAREK / SZWARC / PARIS XXVIII.
estymacja: 40 000 157 - 50 000 zł

Antoni GRAMATYKA (1841-1922)

158
Procesja olej, płótno; 45 x 104,5 cm;
sygn. l. d.: A. Gramatyka.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Juliusz ZUBER (1861-1910)

159
W huculskiej chacie, 1891 olej, płótno; 78 x 56,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1891. MCHN. JULIUSZ ZUBER.
estymacja: 45 000 - 60 000 zł

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

160
Scena historyczna - Zabieranie Polaka na 25 lat służby w armii carskiej olej, płótno; 71 x 100 cm;
sygn. l. d.: AKozakiewicz (inicjał wiązany pierwszych liter).
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Malarz nieokreślony, włoski, zapewne 1 poł. XVIII w.

161
Sąd Parysa olej, płótno dublowane; 93 x 115,5 cm (wymiar owalu w świetle oprawy)
95 x 116,5 cm (wymiar prostokątnego krosna);
estymacja: 23 000 - 30 000 zł