Rudolf KAESBACH (1873-1955)

207
Wojownik antyczny brąz patynowany, granit polerowany; wys. 73,5 cm;
Niemcy, Giesserei BRÄUNLICH & LAGLOTZ, Berlin, 2 dekada XX w.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

209
Św. Jan Nepomucen drewno polichromowane; wys. 89 cm, szer. 47 cm, głęb. ca 28 cm.
Polska Południowa? Czechy?; XVIII w.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Jerzy JARNUSZKIEWICZ (1919-2005)

214
Mały Powstaniec gips patynowany, brązowiony; wys. 30 cm, szer. 11,5 cm;
Warszawa, proj. 1946 /odlew autorski lata 50/60. XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA Piotr WALIGÓRA (?) (1909-1

216
Narciarz drewno jesionowe, polerowane; wys. 52 cm, szer. 17,5 cm;
Polska, Zakopane, 1940
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Andrzej Bolesław Schiffers & Co (czynna 1888-

705
Patera na środek stołu plater cechowany; wys. 79 cm, szer. 84,5 cm,
Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

717
Para lichtarzy srebrnych srebro cechowane, waga 1360 g.
Paryż, 1744
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Claude Doutre Roussel (czynny od 1895-1911?)

718
Lustro toaletowe neorokokowe srebro próby 1 (950) cechowane (głowa Minerwy z próbą, znak złotnika), szkło;
wys. 56,5 cm, szer. 45 cm; Paryż, koniec XIX w.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

808
Pierścionek z brylantami 13 szt brylantów oraz 16 szt rozet diamentowych;
białe złoto pr. 0.585, masa całkowita 9.000 g.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

COUTTERET a LYON SAMUEL MARTI & Cie

837
Zegar ścienny typu kartel brąz złocony, emalia, stal, mosiądz, szkło; wys. 66 cm; Francja,
Lyon - Place du Change; Paryż - Rue Orléans-Marais; obudowa XVIII/XIX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Manufaktura GERASIMA MIRONOWA

841
Pas rosyjski - Kuszak jedwab; szer. 45 cm, dł. 264 cm
Rosja, Pokrowsk, XVIII/XIX w.
estymacja: 100 000 - 150 000 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990) - projekt

906
Szafka pomocnicza - barek w stylu klasycystycznym fornirowany i intarsjowany orzechem i brzozą oraz innymi gatunkami;
178 x śr. 69 cm; Warszawa, 30. XX w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Bernard II van RISENBURGH - przypisywany

910
Komoda rokokowa o konstrukcji orzechowej, fornirowana palisandrem, mahoniem, ozdobiona złoconymi brązami;
86,8 x 110,5 x 58,5 cm; Paryż, ok. 1740.
estymacja: 180 000 - 240 000 zł