22 stycznia 2019

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

22 stycznie 2019 r. godz. 18:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

18.01.2019 (piątek): 11:00 - 19:00
19.01.2019 (sobota): 12:00 - 15:00
21.01.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
22.01.2019 (wtorek): 11:00 - 18:00

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

13
Plakat "Muzeum Sztuki Złotniczej - Oddział Muzeum Kazimierza Dolnego", 1979 druk na czarnym tle, złotem i srebrem, karton; 67,5 x 48 cm;
sygn. /wdłuż prawego boku, drukiem/ "F. Starowiejski 1979". Rzadkie.

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

14
Stare spichlerze w Grudziądzu litografia barwna, karton; 26,5 x 37,5 cm;
sygn. na kamieniu l. d. "W. Taranczewski".

H. Georg TRAPP

15
Der Reigen litografia, karton; plansze 26 x 19 cm;
12 litografii w tece.

Wojciech GERSON (1831-1901)

16
Zachwycenie (Flisacy), 1864 litografia, karton; 52,5 x 40,5 cm;
sygn. i dat. na kamieniu p. d. "Wojciech Gerson 1864".

Tadeusz JACKOWSKI (ur. 1936)

17
Wnętrze I, 1982 mezzotinta, karton; 16 x 14,5 cm na arkuszu 42 x 35 cm;
odbitka 5 z 50.

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

18
Erotyk, 1993 piórko, papier czerpany; 21,5 x 30 cm;
sygn. i datowany p. d "Jan Dobkowski 1993".

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

19
Tadeusz Kantor olej, płótno; 22 x 35,5 cm;
sygn. p.d. monogramem "TK".

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

20
Trzy gracje, 1957 tusz, papier; 41 x 29,5 cm;
Ilustracja do opowiadania Ignacego Narbutta "Łabędzie gniazdo";

Piotr RYPSON (ur. 1956)

21
Nadzieja olej, płótno; 54,5 x 33,5 cm;
sygn. p. d. "prypson".

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

22
Szkice trzech aktów kobiecych ołówek, karton, tektura, 25,5 x 18 cm;
sygn. p.d. "H. Stażewski”.

Bogusław SZWACZ (1912-2009)

23
Kryształ Przestrzeni Artysty (Horme klasyczne nr 6, Ars-hormegram turkusowy, Ars-hormegram nr 1)", 1974 tempera, płótno; 33,3 x 27,4 cm;
sygn. u dołu "B. Szwacz 1974", na odwrocie napisy autorskie.

Rajmund ZIEMSKI (1930-2005)

24
Kompozycja, 1960 monotypia, papier; 21 x 21,5 cm;
sygnowana l.d. "Rajmund Ziemski".