22 stycznia 2019

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

22 stycznia 2019 r. godz. 18:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

18.01.2019 (piątek): 11:00 - 19:00
19.01.2019 (sobota): 12:00 - 15:00
21.01.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
22.01.2019 (wtorek): 11:00 - 18:00

Walerią Matelską: tel. 22 828 14 72

Barbarą Łysio: tel. 605 591 315

e-mail: kolekcjoner@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Edward HARTWIG (1909-2003)

101
Z cyklu: Wierzby fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny; 49 x 42 cm.

Roman KOCHANOWSKI (1857-1945)

102
Wiosna, po 1865 fototypia, karton; 30 x 25,4 cm;
sygn. na płycie l. d. "R. Kochanowski / 1886" i p.d. "C. Angerer&Göschl" i pod płytą l. d. "Rysował Roman Kochanowski";

Władysław WALKIEWICZ (1833-1900)

103
Stanisław Moniuszko litografia dwubarwna, karton; 38 x 28,5 cm na arkuszu 61 x 41 cm;
wg portretu Tytusa Maleszewskiego z 1982 r.

Gustaw ROGALSKI jr (1887-1939)

104
Karykatura marszałka Józefa Piłsudskiego, 1927 odbitka offsetowa, karton; 34,6 x 27 cm;
sygn. p. g. "Rys. Gustaw Rogalski / 927".

Maksymilian FAJANS (1827-1890)

105
Adam Mickiewicz litografia, papier; 22 x 18 cm na arkuszu 33 x 25 cm;
sygn. na kamieniu "M: Fajans" i pod portretem: "litografia z Fotografii M. Fajans";

Władysław ROGUSKI (1890-1940)

106
Kościół Klarysek w Bydgoszczy litografia barwna, papier; 38 x 25 cm;
sygn. na kamieniu p. d. "WRoguski";

Aleksander SOŁTAN (1903-1994)

107
Plac Zamkowy w Warszawie autolitografia, papier; 41 x 32,5 cm (wymiary arkusza);
sygn. p. d. ołówkiem pod kamieniem "A. Sołtan";

Henryk REDLICH (1838-1884)

108
Juliusz Tarnowski , 1869 staloryt, karton; 17,5 x 13 cm w świetle w świetle passe-partout;
sygn. "Henryk Redlich ryt.[ował]";

Henryk REDLICH (1838-884)

109
Juliusz Małachowski , 1869 staloryt, karton; 17,5 x 11 cm w świetle passe-partout;
sygn. "Henryk Redlich ryt.[ował]" i monogramem wiązanym na płycie;

Charles WEST (czynny w latach 1750-1785)

110
A chaldean lady, 1782 miedzioryt punktowy, karton; 21,2 x 13,8 cm (owal);
sygn. na płycie "C. West sculpsit". Wydawca J. Boydell w Londynie.

Kazimierz Marian RUTKOWSKI (1899-1941)

111
Pejzaż, l. 30. XX w drzeworyt, bibułka; 8 x 12 cm;
sygn. p. d . "K M Rutkowski".

112
Żydowskie miasteczko, l. 30. XX w drzeworyt, bibułka; 8 x 12 cm;
sygn. p .d . "K M Rutkowski".

Kazimierz Marian RUTKOWSKI (1899-1949)

113
Kościół wśród topoli, l. 30. XX w drzeworyt, bibułka; 8 x 12 cm;
sygn. ołówkiem p .d . "K M Rutkowski";

Edwin SCHARFF (1887-1955)

114
Bracia Die brüder litografia, karton; 28 x 18 cm;
pochodzi z monachijskiego rocznika artystycznego "Genius", R. III: 1921;

Abdykacja Jana Kazimierza

115
wg Jana Zachariasza FREYA (rys.), 1831 miedzioryt, karton;10 x 16 cm;
sygn. "Frey dis. Corsi inc.";

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

116
Wieczór zimowy akwatinta, papier; 12 x 18 cm;
sygn. pod płytą l. d. "Zofia Stankiewicz", p. d.-"Wieczór zimowy";

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

117
(Znawcy) ma talent...ale farby ordynarne!, 1858 litografia, karton; 18 x 15 cm;
sygn. na kamieniu l. d. "F. K." i u dołu "w Lit. A. Pecq & Co w Warsz. 482";

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

118
Chata akwatinta, papier; 13,5 x 21,5 cm;
sygn. l. d. "Zofia Stankiewicz".

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1902-1992)

119
Deszcz, 1938 miedzioryt, karton; 21 x 12,5 cm, na arkuszu 27 x 18 cm;
sygn. l.d. "Deszcz (miedzioryt)", p. d. "Wł.Zakrzewski.";

Józef PIENIĄŻEK (1888-1953)

120
Kościół w Łukowicy, 1934 akwaforta z akwatintą, papier; 22,5 x 26,5 cm;
sygn. na płycie p. d. "J. PIENIĄŻEK", l. d. "ŁUKOWICA 1934";

Henryk ASCHENBRENNER (1857-1864)

121
Fryderyk August, Król Saski, Książe Warszawski, 1857-1860 litografia, karton; 23 x 18 cm (owal) na arkuszu 27 x 18 cm;
sygn. u dołu "Lit. H. Aschenbrenner"; tamże faksymile autografu króla;

Kazimierz WISZNIEWSKI (1894-1961)

122
Święty Hubert, 1935 drzeworyt, karton; 20 x 8 cm na arkuszu 27 x 14,5 cm;
odbitka autorska z 1956 r;

123
Kraków-baszta Sandomierska na Wawelu,1960 drzeworyt, karton; 26 x 14 cm na arkuszu 32 x 21 cm;
sygn. ołówkiem pod klockiem p. d. "KWiszniewski";

Karl SCHMIDT- ROTTLUFF (1884-1976)

124
Główa (kopf), 1915 drzeworyt, karton; 18 x 25 cm;
na odwrocie drukiem: "Karl Schmidt-Rottluff / Kopf. Original-Holzschnitt 1915.";

Jan Feliks PIWARSKI (1794-1859)

125
Dr Jan Siestrzyński Nauczyciel Instytutu. Założyciel Pierwszej Litografii w Warszawie /1818 roku", 1856 litografia, karton; 20,5 x 15,8 cm + tekst 12,5 x 15,8 cm, na arkuszu 35 x 50 cm;
sygn. u dołu "J. F. Piwarski" oraz suchym tłokiem z monogramem artysty;

Jean Pierre Marie JAZET (1788-1871)

126
Préparatifs d’une course (Przygotowania do wyścigu) mezzotinta, karton; 40 x 50 cm;
według rysunku Carle’a VERNETA (1758 Bordeaux-1836 Paryż);

127
Le départ (Start) mezzotinta, karton; 40 x 50 cm;

Aleksander SOŁTAN (1903-1994)

128
Powrót, 1946 z teki: Warszawa rok 1939-1944 autolitografia, karton; 61 x 43 cm (wymiary arkusza);
sygn. i datowana ołówkiem pod kamieniem: A. Sołtan 1946 r.;

Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)

129
Jak prawica przedstawia rządy Marszałka Piłsudskiego, 1935 litografia, papier; 37 x 28 cm;
13 plansza z teki "Piłsudski w 13 planszach", wydanej w Warszawie w 1935 r;

Władysław SKOCZYLAS (1883 -1934)

130
Święty boże, Święty mocny, 1916 drzeworyt, bibułka; 31 x 29 cm na arkuszu 46,5 x 39,5 cm;
niesygn.;

Zygmunt SZPINGIER (1901-1960)

131
Port w Gdyni. Widok ogólny z Kamiennej Góry litografia barwna, karton; 26,5 x 37,5 cm;
sygn. na kamieniu l. d. "Z. Szpingier";

Romuald BOGACZYK (1910-1980)

132
Zamek książąt Sułkowskich w Rydzynie litografia barwna, karton; 26,5 x 37,5 cm;
sygn. na kamieniu l. d. "Bogaczyk";

Wilhelm OSSECKI (WILK) (1892-1958)

133
Katedra w Gnieźnie litografia barwna, karton; 37,3 x 26,3 cm;
sygn. na kamieniu l. d. "Ossecki";

Hans LILLIG (1894-1977)

134
Kościół na wzgórzu litografia barwna, papier żeberkowy (z filigranami "R.K.&C°", "E SPARTO"); 47 x 37 cm;
sygn. na kamieniu po prawej "H. LILLIG";

135
Katedra w Kielcach, 1948 drzeworyt kolorowany akwarelą, karton; 16 x 11,2 cm [na arkuszu 22,5 x 14,5 cm;
sygn. l. d. ołówkiem pod klockiem: "KWiszniewski 1948 Kielce";

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

136
Teka: Polish Peasants Costumes, 1939 Stroje polskie z teki graficznej-Polish Peasants Costumes (nakład 400 egz.);

Piotr KRASNODĘBSKI (1876-1928)

137
Stańczyk, 1902 drzeworyt barwny, papier żeberkowy; 16 x 14,5 cm na ark. 30 x 24 cm;
sygn. po prawej "PK 1902";

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

138
Schwytana dziewczyna. Z cyklu Legenda o jednorożcu piórko, tusz, karton; ok. 29 x 20 cm;
sygn. p. d. monogramem artysty "AU";

Roman Kazimierz KOCHANOWSKI (1857-1945)

139
Zagajnik nad strumieniem węgiel, papier; 13 x 18 cm;
niesygn.;

140
Pejzaż z rzeką ołówek, papier; 13,5 x 22,5 cm;
niesygn.;

Irena (Réno) HASSENBERG (1884-1953)

141
Pejzaż południowego miasta sangwina, papier; 37,5 x 52,4 cm;
sygn. p .d. "Reno";

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

142
Akt podwójny-projekt plakatu, l. 60. XX w. ołówek, papier; 61,5 x 84 cm;
na odwrocie (ręką artysty): "Szkice ołówkowe", "Projekt plakatu dla MKiSz [Ministerstwa Kultury i Sztuki]";

Stefan FELSZTYŃSKI (1888-1966)

143
Bajka, 1910 kredka, papier; 69 x 93 cm w świetle ramy;
sygn. l. g. "Bajka/ SFelsztyński/1910";

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

144
Fragment z Krasiczyna ołówek, akwarela, papier; 37 x 50 cm;
sygn. p. d. "Leonard Pękalski", na odwrocie "89", "377", "51 akw";

Jan Marcin SZANCER (1902-1973)

145
Chłop Pawlicki-projekt stroju akwarela, tempera na podrysowaniu ołówkiem; papier; 35,2 x 24,7 cm;
liczne adnotacje kostiumologiczne ołówkiem;

146
Mazur-projekt kostiumu akwarela, tempera na podrysowaniu; ołówkiem, papier; 35 x 25,4 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: jms;

Jerzy KOŻUCHOWSKI (1893-1967)

147
Pejzaż nad rzeką gwasz, akwarela, papier; 30,5 x 22 cm w świetle passe-partout;
sygn. l. d. "JKożuchowski";

Aneri (WEISSOWA IRENA) (1888-1981)

148
Krajobraz z Ciechocinka, 1952 akwarela, papier; 25 x 35,5 cm;
sygn. p .d. "Aneri 1952", na odwrocie naklejka z wystawy w krakowskim Oddziale CBWA z informacjami na temat obiektu;