Edward HARTWIG (1909-2003)

1
Para fotografii portretowych 1. Portret Olgi Sawickiej
2. Portret Barbary Benio
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

2
Wielkie TRIO - zestaw 3 fotografii 1. Michał SIELEWICZ (ur. 1950)
2. Benedykt Jerzy DORYS (1901-1990)
3. Stanisław TERLECKI (1906-1997)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Hieronim WILDER (1876-1941)

3
Grafika drzeworyt - miedzioryt - litografia. Wskazówki dla
bibliotekarzy i miłośników sztuki. 37 ilustracyj (....) Lwów 1922; 29 x 22 cm,
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Józef Ignacy KRASZEWSKI, Elwiro ANDRIOLLI

4
Stara baśń Powieść z dziewiątego wieku. Ilustrował E.M. Andriolli.
Wydanie jubileuszowe z portretem autora.
Warszawa 1879 Nakład Gebethnera i Wolffa. 34 x 29 cm.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

5
Jacek Malczewski, 1912 autolitografia, papier żeberkowy;
57 x 46 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Sichul (na kamieniu);
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

6
Portret kobiety węgiel, papier; 65 x 51 cm;
sygn. p. d.: Józef Mehoffer;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Stanisław BOHUSZ-SIESTRZEŃCEWICZ (1869-1927)

7
Pędzący zaprzęg, 1903 tusz, piórko, papier; 19 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Siestrzeńcewicz 903.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Chaim GOLDBERG (1917-2004)

8
Ślub żydowski, 1965 piórko, tusz, papier; 70 x 102 cm;
sygn. l. d.: Goldberg Ch dwukrotnie w różnych językach oraz data 1965
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

9
Płaskorzeźba Jeana Goujona - rysunek ze szkicownika artysty ołówek, papier; 21,2 x 17 cm (wymiar arkusza),
20,5 x 16 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Benedykt Jerzy DORYS (1901-1990)

1001
Grupa 49 Trzyj wybitni kompozytorzy: Kazimierz Serocki, Tadeusz Baird, Jan Krenz, 1952
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny, 17,5 x 12,8 cm;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Stanisław OSTOJA-CHROSTOWSKI (1897-1947)

1002
Ku Czci Poległych Lotników Księga Pamiątkowa
Warszawa 1933; 34 x 25 cm, oprawa wydawnicza, płótno;
estymacja: 900 - 1 200 zł

1003
POLSKA na morzu Warszawa 1935 - Główna Księgarnia Wojskowa.
32 x 25 cm, oprawa wydawnicza wykonana przez Bolesława Zjawińskiego
estymacja: 900 - 1 200 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1867-1907)

1004
Dzieła malarskie Bydgoszcz 1925; tekst: Stanisław Przybyszewski, Tadeusz Żuk-Skarszewski,
nakład 2500 egz.; 36 x 29 cm; oprawa: pełna skóra
estymacja: 2 800 - 3 600 zł

Napoleon ORDA WG.

1005
Zestaw 26 Albumów Albumy Widoków Historycznych Polski Poświęcony Rodakom.
Zrysowany z natury przez Napoleona Ordę; 26 poszytów
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Stanisław HOROWICZ (1892-1927)

1006
Album - szkicownik szkice artysty wklejone do albumu, szkice w ołówku, węglu,
1 akwarela i kompozycje barwne, format różny
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Stanisław JANOWSKI (1866-1942)

1007
Motyw z Krzemieńca, 1938 ołówek, papier; 16,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: STJanowski / Motyw z Krzemieńca / 12 XI 1938 (ołówkiem).
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

101
Trzy wizerunki świętych we wspólnej oprawie akwarela, papier;
1. 10,5 9 cm; 2. 11 x 9,5 cm; 3. 11 x 9,5 cm;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

102
Trzy popiersia duchownych we wspólnej oprawie akwarela, papier; 1. 6,5 x 7 cm;
2. 8,5 x 6,5 cm; 3. ok. 8,5 x 7,5 cm;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

103
Krynica akwarela, papier; 26 x 18 cm;
u dołu napis: 500 zł / KRYNICAWSIWILLAITCA;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

104
Targ na Kresach, ok. 1930 gwasz, tektura; 21,3 x 30 cm;
sygn. p. d.: FPautsch
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Jan PERDZYŃSKI (1869-1902)

105
Wspomnienie powstańca, 1890 akwarela, papier; 19,4 x 26,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. pośrodku u dołu: Jan Perdzyński / 1890 r.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 2 900 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

106
Przed wiejskim kościółkiem akwarela, papier; 33 x 48 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: S. Gibiński;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

107
Morze gwasz, karton; 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Jaxa (zatarta);
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

108
sygn. p. d.: Menkes.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

109
W pracowni malarza, 1942 ołówek, akwarela, gwasz, papier; 25 x 34,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: marzec 1942 FPautsch (ołówkiem).
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

110
Sanatorium w Ciechocinku - Młoda Gwardia, 1972 akwarela, papier; 21 x 31 cm;
sygn. p. d.: KKossak;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Stanisław FABIAŃSKI (1865-1947)

111
Kościół św. Wojciecha w Krakowie nocą akwarela, gwasz, papier; 35 x 26 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański;
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

112
Dziewczyna i maska, ok. 1915 pastel, papier naklejony na tekturę; 62 x 47 cm;
sygn. z prawej: T. Axentowicz (ołówkiem);
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Cena oferowana 25 000 zł

113
Widok na morze, 1927 gwasz, papier; 19,7 x 27,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S. Jaxa / 1927.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Jerzy RUPNIEWSKI (1888-1950)

114
Kwitnące kasztanowce, 1936 gwasz, papier; 48 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: J. RUPIEWSKI 36.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

115
Łódź przy przystani, 1959 akwarela, papier naklejony na tekturę; 30 x 42 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: W Serafin / 1959 / Darłowo (ołówkiem);
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

116
Lato w Osieku akwarela, gwasz, tektura; 30,5 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: jFałat / Osiek.
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

Józef CZAJKOWSKI (1872-1947)

117
Motyw zimowy z kościołem olej, tektura; 36 x 58 cm;
sygn. l. d.: JÓZEF CZAJKOWSKI.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

118
Drewniany kościółek z kapliczką olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. l. d.: St. Żurawski.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Józef GURANOWSKI (1852-1922)

119
Powrót z miasta, 1906 olej, płótno; 79 x 127 cm;
sygn. i dat. l. d.: J.Guranowski / 1906.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Karl SCHAETTE (1884-1951)

120
Pejzaż górski olej, płótno; 80,5 x 80,5 cm;
sygn. l. d.: C. SCHAETTE / MCHN [Munchen].
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1906-1988)

121
Pejzaż z kościółkiem olej, tektura; 23 x 31 cm;
sygn. l. d.: Borysowski.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Tadeusz BARWECKI-SZEWCZYK (1912-1999)

122
Nokturn, 1939 olej, sklejka, 59 x 39,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: T. Szewczyk (?) 1939 (niebieską farbą, słabo czytelnie);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Kazimierz STABROWSKI (1869-1929)

123
Nenufary - Staw Jana Okunia olej, płótno; 37,5 x 43,5 cm;
sygn. l. d.: KStabrowski;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

124
Kwitnące drzewo olej, tektura; 13,5 x 17,5 cm;
sygn. p. d.: JAN STANISŁAWSKI.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Joachim WEINGART (1895-1942)

125
Martwa natura z kwiatami olej, płótno; 69 x 54 cm;
sygn. l. d.: Weingart;
estymacja: 30 000 - 45 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

126
Róże żółte olej, tektura; 35 x 50,5 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: a.karpiński;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

127
sygn. p. d.: WWeiss.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Adolf FEDER (1886-1943)

128
Wiosenne kwiaty olej, płótno; 72 x 55 cm;
sygn. l. d.: Feder.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

129
Martwa natura, lata 40. XX w. olej, płótno; 35,5 x 70 cm;
sygn. l. d.: Borysowski.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

130
Martwa natura z kwiatami i taboretem, 1927 olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. p. d.: menkes / 27 (? - słabo czytelne);
estymacja: 70 000 - 85 000 zł
Cena sprzedaży 70 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

131
Starzec i dziewczyna olej, sklejka; 24,3 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman;
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

132
Pani z kwiatami olej, płótno; 57 x 42 cm;
sygn. l. d.: J. ZUCKER.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł