803
Pierścionek z diamentem diament w starym szlifie europejskim oraz 2 szt rozet diamentowych;
białe złoto pr. 0.585, masa całkowita 2.200 g.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

804
Kolczyki ze szmaragdami 2 szt. owalnych szmaragdów oraz 20 szt. brylantów;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 5.500 g.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

805
Kolczyki z brylantami 2 szt brylantów w oprawie o masie łącznej ok. 0.62 ct
(VS/F-G), białe złoto pr. 0.585, masa całkowita 1.400 g.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

806
Pierścionek z brylantami brylant oraz 6 szt brylantów o masie łącznej ok.0.85 ct;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 5.900 g.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Firma BREITLING (czynna od 1884)

807
Zegarek męski, AUTOMATIC, w firmowym etui stal, nikiel, szkło; koperta 5,3 x 4,2 cm; etui - imitacja żółtej
skóry, tektura, sztuczna ircha. Szwajcaria, 1995
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

808
Sygnet z herbem Plater, odmiana hrabiowska II złoto pr. 3, stal; oczko 1,3 x 1,1 cm; średnica 1,8 cm, wys. 2 cm.
Lwów, złotnik monogramista „EM”, lata 30. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

809
Sygnet z herbem Ostoja złoto pr. 3, agat dwuwarstwowy; oczko 1,3 x 0,9 cm, wys. 2,3 cm.
Wilno, lata 30. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

810
Tłok pieczętny z herbem Kościesza (odmiana) mosiądz złocony (ślady); pole 1,9 x 1,5 cm; wys. z uchwytem 3,5 cm.
Polska, k. XVIII w.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

811
Tłok pieczętny z herbem Junosza srebro złocone; średnica pola 1,6 cm; wys. z uchwytem 3,5 cm.
Polska, Galicja? k. XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

812
Tłok pieczętny z herbem Lubicz brąz złocony, kość słoniowa; pole 1,8 x 1,2 cm; wys. z uchwytem 8 cm.
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

813
Tłok pieczętny z herbem Trąby srebro; pole 2,2 x 1,7 cm, wys. z uchwytem 2,8 cm.
Polska, 3-4 ćw. XVIII w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

814
Kałamarz w manierze Ludwika XVI brąz złocony; wys. 10,7 cm, szer. 22,3 cm, głęb. 19,5 cm.
Francja, 3 tercja XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Frantisek PAZOUREK (1905-1997), Umelecka Krystallerie HENRY GŰNTHER SCHLEVOGT (1904-1984)

815
Wazon „Wielkie winobranie” szkło malachitowe, prasowane, fasetowane; wys. 21,5 cm;
Czechy, Jablonec; proj. 1932
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

816
Zestaw 2 krzyży typu enkolpion i małej ikony brąz, odlew; 1/9,5 x 5,6 x 0,8 cm; 2/7,7 x 4,2 x 0,5 cm; 3/6,2 x 3,8 x 0,4 cm.
Ruś Kijowska, XIII-XIV w. (wg przekazu oferenta - kolekcjonera)
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

817
Akwamanile brąz, inkrustacja złotem; wys. 19 cm, szer. 9 cm, głęb. 10 cm.
Niemcy, XVI/XVII w.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

818
Ikona - Ukrzyżowanie tempera na desce; dwie szpongi profilowane; mosiądz - odlew;
53 x 45,5 x 4,2 cm. Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

819
Ikona - tzw. „rodzinna” tempera na desce, z dwiema profilowanymi szpongami; mosiądz - odlew;
36 x 31 x 4 cm; plakieta - 14 x 12 cm. Rosja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

821
Makata buczacka jedwab, nić metalowa złocona; 129,5 x 133 cm; wymiar krajki 7 x 4 cm.
Buczacz, pracownia Oskara Potockiego, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

822
Wakizashi - krótki miecz japoński, sygn. BIZEN OSAFUNE SUKESADA w pochwie stal dziwerowana, stop miedzi i złota SHAKUDO, złocenie; srebro złocone; skóra rekina, oplot jedwabny (?);
drewno, laka, róg; Japonia, XVII - XVIII w.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Rusznikarz Hans STIFTER

823
Strzelba kołowa (Arkebuz), myśliwska stal, drewno, kość; długość 1090 mm.
Czechy, Praga, 1673.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

824
Piernacz - buzdygan honorowy, z dedykacją dla płk. Zygmunta Wendy na pamiątkę 20-lecia służby wojskowej drewno (mahoń), srebro pr. 2, dł. 45,5 cm, szer. ca 2,5 cm.
Polska, Wilno, 1934
estymacja: 45 000 - 50 000 zł

Firma JAPY FRERES & Cie

826
Zegar kominkowy brąz złocony, szkło, emalia, mosiądz, stal; wys. 39,5 cm, szer. 33,7 cm;
Francja, Paryż, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 200 zł

827
Para kandelabrów 4-ramiennych, w stylu II Cesarstwa cynkal, mosiądz, patyna, pozłota; wys. 66,5 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy?; 2 poł. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

828
Woły ciągnące wóz brąz złocony; wys. 5,7 cm, podstawa 12,9 x 7,4 cm.
Indie, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY

829
Patera z figurą sfinksa brąz złocony, szkło kryształowe; wys. ca 40 cm, średnica misy 18,3 cm;
Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Gustav BECKER (1819-1885) - firma czynna od 1847

830
Zegar podłogowy, art déco drewno, okleina orzechowa, szkło, mosiądz, stal; wys. 177,5 cm, szer. 63 cm;
Śląsk, Freiburg (obecnie Świebodzin), lata 30. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

831
Szafka ścienna - wisząca witrynka drewno dębowe, snycerka, szkło, tkanina; wys. 91 cm, szer. 62 cm;
Niemcy, koniec XIX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

832
Lustro ścienne, neorokokowe drewno sosnowe, lipowe, gipsatura, złocenie na pulment, biała polichromia; tafla lustrzana;
wys. 136 cm, szer. 72,5 cm, głęb. 15 cm. Europa Środkowa, 3 ćw. XIX
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

DUFA - DEUTSCHE UHRENFABRIK (czynna od 1920)

833
Zegar podłogowy, kwadransowy drewno dębowe, mosiądz, szkło fazowane, stal; wys. 201 cm, szer. 59,5 cm;
Niemcy, lata 30. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 700 zł

1801
Bransoleta złota 11 szt. okrągłych pereł naturalnych, złoto pr.0.750, masa całkowita 13.800 g.
Wyrób wykonany ręcznie, XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

1802
Pierścionek z korundem syntetycznym korund syntetyczny o barwie aleksandrytu, w szlifie gruszka + 6 szt. brylantów;
białe złoto pr.0.585, masa całkowita 7.600g.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

1803
Pierścionek z szafirem szafir naturalny + 23 szt brylantów;
białe złoto pr.0.585, masa całkowita 3.650 g.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

1804
Sygnet męski art-deco agat w oprawie, złoto pr. 0.333, masa całkowita 5.100 g.
Wyrób wykonany w okresie międzywojennym XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

1805
Pierścionek z diamentem białe złoto pr.0.750, masa całkowita 2.900g.
Wyrób wykonany ręcznie, w latach 1910 - 1915, we Francji
estymacja: 3 200 - 4 000 zł

1806
Naszyjnik z brylantami 16 szt. brylantów; łańcuszek, białe złoto pr.0.585, masa całkowita 1.710 g.
Wyrób wykonany ręcznie w okresie międzywojennym XX w.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

1807
Pierścionek z brylantem brylant w oprawie oraz 9 szt. rozet diamentowych;
białe złoto pr. 0.585, masa całkowita 4.300 g.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

1808
Herb - nakładka z oprawy albumu (?) brąz, odlew patynowany; 7,2 x 4,8 x 1,8 cm.
Polska?; XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1809
Kielich brąz, patyna; wys. 10,3 c,, średnica stopy 4,5 cm, wylewu 5,7 cm.
Niemcy, XIV w. (datowanie wg oferenta-kolekcjonera)
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1810
Zestaw toaletowy mosiądz, szkło, drewno, haft na tiulu, haft na jedwabiu, celuloid, nylon;
Europa Zachodnia? USA?; 2 tercja XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1811
Ikona - Św. Serafin z Sarowa tempera na desce, papier tłoczony; 22 x 17,5 x 2 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1812
Ikona - Matka Boska Orędowniczka - Pokrow i św. Roman Pieśniarz tempera na desce; 42 x 33 x 2,7 cm.
Rosja, 3 tercja XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

1813
Ikona - Św. Paraskiewa Rzymska, Męczennica tempera na desce z dwiema szpongami; 33,3 x 26,5 x 3 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1814
Wachlarz w pudle - gablotce do zawieszenia na ścianie kość słoniowa, jedwab, gwasz, złota farba, cekiny;
Europa Zachodnia, Francja?; 3 ćw. XIX w.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

1815
Zestaw kolekcjonerski 15 plakiet rajdowych - samochodowych, motocyklowych, szybowcowych mosiądz, aluminium, farby emaliowe, tworzywo sztuczne;
rozmaite kształty i wymiary; Polska, od 1933 - do 1969
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1816
Pistolet skałkowy stal, drewno, mosiądz, filigran srebrny, niello; dł. lufy 26 cm, dł. całk. 41,5 cm.
Bałkany? K. XVIII w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

1817
Panneau - „Spacer w świetle księżyca” drewno, laka, macica perłowa; 40,5 x 60,8 x 1,1 cm.
Chiny, ok. poł. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1818
Panneau z haftowanym Orłem - pamiątka historyczna tkanina adamaszkowa, nić lita srebrem; kolorowe szkiełka; 70,5 x 50 cm;
Polska, Wróblowice, 1914
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1819
Sztaluga malarska, trójnożna drewno rzeźbione; wys. 174 cm, szer. 60 cm, głęb. rozstawu ca 90 cm.
Polska, XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł