Stanisław WYSPIAŃSKI (1867-1907)

1004
Dzieła malarskie Bydgoszcz 1925; tekst: Stanisław Przybyszewski, Tadeusz Żuk-Skarszewski,
nakład 2500 egz.; 36 x 29 cm; oprawa: pełna skóra
estymacja: 2 800 - 3 600 zł

Napoleon ORDA WG.

1005
Zestaw 26 Albumów Albumy Widoków Historycznych Polski Poświęcony Rodakom.
Zrysowany z natury przez Napoleona Ordę; 26 poszytów
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Stanisław HOROWICZ (1892-1927)

1006
Album - szkicownik szkice artysty wklejone do albumu, szkice w ołówku, węglu,
1 akwarela i kompozycje barwne, format różny
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Stanisław JANOWSKI (1866-1942)

1007
Motyw z Krzemieńca, 1938 ołówek, papier; 16,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: STJanowski / Motyw z Krzemieńca / 12 XI 1938 (ołówkiem).
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

101
Trzy wizerunki świętych we wspólnej oprawie akwarela, papier;
1. 10,5 9 cm; 2. 11 x 9,5 cm; 3. 11 x 9,5 cm;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

102
Trzy popiersia duchownych we wspólnej oprawie akwarela, papier; 1. 6,5 x 7 cm;
2. 8,5 x 6,5 cm; 3. ok. 8,5 x 7,5 cm;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

103
Krynica akwarela, papier; 26 x 18 cm;
u dołu napis: 500 zł / KRYNICAWSIWILLAITCA;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

104
Targ na Kresach, ok. 1930 gwasz, tektura; 21,3 x 30 cm;
sygn. p. d.: FPautsch
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Jan PERDZYŃSKI (1869-1902)

105
Wspomnienie powstańca, 1890 akwarela, papier; 19,4 x 26,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. pośrodku u dołu: Jan Perdzyński / 1890 r.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 2 900 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

106
Przed wiejskim kościółkiem akwarela, papier; 33 x 48 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: S. Gibiński;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

107
Morze gwasz, karton; 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Jaxa (zatarta);
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

108
Bukiet kwiatów w wazonie akwarela, gwasz, papier; 58,5 x 42,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Menkes.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł