Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

133
Agnieszka ze swoją patronką, 1929 olej, tektura; 38 x 47 cm;
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman / 1929.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 24 000 zł

Mieczysław RAKOWSKI (1882-1947)

134
Pejzaż nadwodny z miastem w tle olej, płótno; 70,5 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: M. Rakowski.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

135
Lisi Jar olej, tektura; 28,7 x 38,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Żurawski;
estymacja: 2 800 - 3 300 zł

Alfred ABERDAM (1894-1963)

137
Na Lazurowym Wybrzeżu - Nokturn olej, płyta; 46 x 38 cm;
sygn. l. d.: Aberdam.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 4 700 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

138
Wenecja - Plac św. Marka olej, płótno; 62 x 76 cm;
sygn. i dat. p. d.: K.K / 54 w kwadracie, na odwrocie nalepka z nr 206.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

139
Wędrowcy, 1923 olej, płótno; 147,5 x 127,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman 1923
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

140
Kwiaty i figurki olej, tektura; 48 x 31 cm;
sygn. l. d.: WWeiss.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

141
Akt kobiety we wnętrzu olej, płótno; 46 x 36 cm;
sygn. l. d.: J. ZUCKER.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

142
Półakt [Modelka] olej, płótno; 65 x 50,5 cm;
sygn. p. g.: WWeiss;
estymacja: 28 000 - 36 000 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

143
Potyczka, ok. 1908 Inne tytuły: Bitwa; Napad tatarski; Podjazd tatarski; Utarczka; Utarczka z Tatarami
olej, płótno, 119,5 x 200,5 cm;
sygn. l.d.: Józef Brandt / z Warszawy /
estymacja: 1 300 000 - 1 600 000 zł

Izydor JABŁOŃSKI (1835-1905)

144
Scena historyczna orientalna olej, płótno dublowane; 71 x 95 cm;
sygn. i opisany p. d.: I. Jabłoński / w / Krakowie
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

145
Ułan z koniem żołnierskiego kompana, 1938 olej, tektura; 76 x 58 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wojciech Kossak / 1938;
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

146
Pejzaż zimowy, ok. 1970 olej, płótno; 61,5 x 91,5 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1906-1988)

147
Motyw z mostem o zmierzchu olej, tektura; 24 x 31 cm;
sygn. l. g.: Borysowski.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Mela MUTER (1876-1967)

150
Martwa natura z dzbanem i wiśniami olej, sklejka naklejona na deskę;
51 x 61,5 cm.
estymacja: 120 000 - 160 000 zł
Cena oferowana 95 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

151
sygn. i dat. u dołu po środku: FPautsch 30;
estymacja: 40 000 - 60 000 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)

152
Sobotni promyk olej, płótno; 71,5 x 100 cm;
sygn. l. d.: P. STACHIEWICZ (zatarta).
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Jan Zdzisław KONOPACKI (1856-1894)

153
Powrót żniwiarzy, 1880 olej, płótno; 49,5 x 87 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: J Konopacki Paris 80;
estymacja: 70 000 - 100 000 zł

Leon LEWKOWICZ (1888 lub 1890-1950)

155
Stary skrzypek olej, płótno; 70 x 65 cm;
sygn. p. g.: Leon Lewkowiecz.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Franciszek STREITT (1839-1890)

156
W altanie olej, płótno; 120,5 x 80 cm;
na odwrocie stempel sklepu dla plastyków, składu płócien.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

157
Portret aktora olej, płótno; 62,5 x 68,5 cm;
obraz po konserwacji
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX w.

158
Portret kobiety olej, płótno; 88,5 x 67,5 cm (wymiar owalnego płótna).
Autorstwo obrazu przypisywane jest Franzowi Xaveremu Winterhalterowi (1805-1873).
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Cornelis de BRYER (ok. 1620-1688)

159
Martwa natura z ptakiem i truskawkami olej, deska; 34,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: C… (zatarta);
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Malarz nieokreślony, 2 poł. XVIII w.

160
Sceny alegoryczne z puttami - para obrazów Alegoria Nadziei oraz Wiary
olej, płótno dublowane; 89 x 89 cm (każdy)
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Artysta nieokreślony, XVII w. z kręgu Melchiora D'Hondecoetera (1636-1695)

161
Ptactwo domowe olej, płótno dublowane, 95 x 144,5 cm;
obraz po konserwacji
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Autor nieokreślony, XIX/XX w.

1101
Miniatura z wizerunkiem Gertrudy Potockiej gwasz, kość; wymiar w okrągłej mosiężnej, ażurowej oprawie średn.: 8 cm.
odwrocie wyłożone gazetą (w języku angielskim).
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

1102
Wenecja o zmierzchu, 1929 pastel, gwasz; tektura; 33 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SJaxa / 1929.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Stanisław HOROWICZ (1892-1927)

1103
Akt stojącej kobiety, 1913 pastel, papier żeberkowy; 59 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: St. Horowicz: / Paris 1913.;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Maria RITTER (1899-1976)

1104
Cyganeczka olej, płótno; 64,5 x 49,5 cm;
na odwrocie napis: MRitter oraz pieczątka (nieczytelna).
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Stanisław KOŚCIUCH, XX w.

1105
Lenin mówi olej, płótno; 138 x 124 cm;
sygn. p. d.: StKościuch.
estymacja: 4 800 - 6 200 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

1106
Bukiet z irysami w wazonie olej, płótno; 45,5 x 33,5 cm;
sygn. p. g.: Rzepiński.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Ludwik MISKY (1884-1938)

1107
Zima olej, tektura; 18,5 x 25,5 cm;
sygn. l. d.: Misky (częściowo zatarta).
estymacja: 2 800 - 3 600 zł

1108
Motyw zimowy z mostem, 1931 olej, tektura; 26 x 32 cm;
sygn. i dat. p. d.: Borysowski / 1931 r.;
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

1109
Pejzaż z kościółkiem - Nokturn, 1931 olej, tektura; 24,5 x 32 cm;
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Władysław RUDLICKI (1876-1949)

1110
Powstanie warszawskie olej, sklejka; 38 x 41 cm;
sygn. l. d.: W. Rudlicki.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł

Marian NOWICKI (1904- po 1939)

1111
Rycerz z wojen polsko-krzyżackich olej, tektura; 36 x 50 cm;
sygn. p. d.: Marian Nowicki.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

AMENT MAJER, XX w.

1112
Tułacz olej, tektura; 49,5 x 35 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: … (ryta, nieczytelna).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

1113
Portret chłopaka w czerwonej czapce olej, płótno; 35,5 x 31 cm;
sygn. p. d.: J. Zucker.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

1114
Portret dziewczynki olej, płótno; 36 x 27 cm;
sygn. l. d.: J. ZUCKER.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 3 100 zł

Malarz nieokreślony (XX w.)

1115
Modlący się Żyd olej, tektura; 29 x 24 cm;
sygn. przy prawej krawędzi na dole (słaboczytelnie)
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1116
Spokojne morze olej, płótno; 30 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1117
Pomarańcze i cytryna olej, płótno; 16,5 x 28 cm.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Olga POMYKALSKA-WÓJCIK (1909- ok. 1998)

1118
W kawiarni olej, płyta, 30 x 39 cm;
sygn. p. d.: O WÓJCIK.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Józef CHLEBUS (1893-1945)

1119
Zakole rzeki olej, tektura; 34 x 47 cm;
sygn. p. d.: Chlebus.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Irena ARKUSZYŃSKA?

1120
Pejzaż olej, płótno; 65 x 54 cm;
na odwrocie nalepka z informacją o autorze (?)
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

W. KRILL, XX w.

1121
Wierzby wiosną, 1937 olej, tektura; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. Krill / 1937.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Malarz nieokreślony, krakowski, XX w.

1122
Zima w lesie olej, tektura; 40 x 46,5 cm;
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

J. KŁAPUS (?)

1123
Pejzaż ze snopami olej, płótno, 48,5 x 61 cm; sygn. l. d.: J. Kłapus (?)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł