Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

109
W pracowni malarza, 1942 ołówek, akwarela, gwasz, papier; 25 x 34,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: marzec 1942 FPautsch (ołówkiem).
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

110
Sanatorium w Ciechocinku - Młoda Gwardia, 1972 akwarela, papier; 21 x 31 cm;
sygn. p. d.: KKossak;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Stanisław FABIAŃSKI (1865-1947)

111
Kościół św. Wojciecha w Krakowie nocą akwarela, gwasz, papier; 35 x 26 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański;
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

112
Dziewczyna i maska, ok. 1915 pastel, papier naklejony na tekturę; 62 x 47 cm;
sygn. z prawej: T. Axentowicz (ołówkiem);
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Cena oferowana 25 000 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

113
Widok na morze, 1927 gwasz, papier; 19,7 x 27,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S. Jaxa / 1927.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Jerzy RUPNIEWSKI (1888-1950)

114
Kwitnące kasztanowce, 1936 gwasz, papier; 48 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: J. RUPIEWSKI 36.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

115
Łódź przy przystani, 1959 akwarela, papier naklejony na tekturę; 30 x 42 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: W Serafin / 1959 / Darłowo (ołówkiem);
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

116
Lato w Osieku akwarela, gwasz, tektura; 30,5 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: jFałat / Osiek.
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

Józef CZAJKOWSKI (1872-1947)

117
Motyw zimowy z kościołem olej, tektura; 36 x 58 cm;
sygn. l. d.: JÓZEF CZAJKOWSKI.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

118
Drewniany kościółek z kapliczką olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. l. d.: St. Żurawski.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Józef GURANOWSKI (1852-1922)

119
Powrót z miasta, 1906 olej, płótno; 79 x 127 cm;
sygn. i dat. l. d.: J.Guranowski / 1906.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Karl SCHAETTE (1884-1951)

120
Pejzaż górski olej, płótno; 80,5 x 80,5 cm;
sygn. l. d.: C. SCHAETTE / MCHN [Munchen].
estymacja: 12 000 - 15 000 zł