Stanisław PIENIĄŻEK (1888-1953)

1124
Łodzie nad jeziorem olej, tektura; 26,3 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Pieniążek;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Roman BREITENWALD (1911-1985)

1125
Myśliwy olej, tektura; 43 x 22,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R Breitenwald (przy krawędzi).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Maria NIEDZIELSKA (1976-1947)

1126
Wisła w okolicach Tyńca, 1932 olej, tektura; 17 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: M. NIEDZIELSKA / 1932.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Józef ROJKOWSKI, XX w.

1127
Martwa natura z chryzantemami i owocami, 1949 olej, płyta; 59 x 69 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Rojkowski Józef / Kraków 49;
estymacja: 3 200 - 4 300 zł

Jerzy LUBAŃSKI (1925-2005)

1128
Zielone jabłka olej, płótno, 65,5 x 81,5 cm;
sygn. l.d.: Lubański
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

1129
Portret we wnętrzu gwasz, olej, tektura; 32 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Rudzka C.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

201
Postacie dwóch mężczyzn drewno dębowe, polichromowane; wys. 78,5 cm, szer. 33,5 cm;
Europa Zachodnia, w tradycji gotyckiej, XVI w.
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

Piotr WALIGÓRA (1909-1968)

202
Narciarz - zwycięzca drewno jesionowe?; wys. 34,5 cm, szer. 15 cm;
Polska, Zakopane, 1952
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

George VAN DER STRAETEN (1856-1928)

203
Popiersie kobiety z kokiem brąz patynowany, malowany; wys. 37,5 cm; Francja, Paryż,
SOCIÉTÉ DES BRONZES DE PARIS (odlewnia czynna 1875-1930), k. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Leon BUREAU (1866-1906)

204
Bażant brąz patynowany, malowany, pozłacany; wys. 29 cm; Francja, Paryż,
SOCIÉTÉ DES BRONZES DE PARIS (odlewnia czynna 1875-1930), ok. 1900.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

G. FORZELLI

205
Michał Anioł przy pracy marmur biały, karraryjski; wys. 72 cm, szer. ca 40 cm;
Włochy, Florencja, XIX w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

Paul MENGIN (1853-1937)

206
Popiersie dziewczęcia biały marmur; wys. 46,5 cm, szer. 29 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł