Chaim GOLDBERG (1917-2004)

8
Ślub żydowski, 1965 piórko, tusz, papier; 70 x 102 cm;
sygn. l. d.: Goldberg Ch dwukrotnie w różnych językach oraz data 1965
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

108
Bukiet kwiatów w wazonie akwarela, gwasz, papier; 58,5 x 42,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Menkes.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

116
Lato w Osieku akwarela, gwasz, tektura; 30,5 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: jFałat / Osiek.
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

124
Kwitnące drzewo olej, tektura; 13,5 x 17,5 cm;
sygn. p. d.: JAN STANISŁAWSKI.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

126
Róże żółte olej, tektura; 35 x 50,5 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: a.karpiński;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

127
Kwiaty - Astry w szklanym wazonie olej, papier naklejony na tekturę; 62 x 48 cm;
sygn. p. d.: WWeiss.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

139
Wędrowcy, 1923 olej, płótno; 147,5 x 127,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman 1923
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

140
Kwiaty i figurki olej, tektura; 48 x 31 cm;
sygn. l. d.: WWeiss.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

143
Potyczka, ok. 1908 Inne tytuły: Bitwa; Napad tatarski; Podjazd tatarski; Utarczka; Utarczka z Tatarami
olej, płótno, 119,5 x 200,5 cm;
sygn. l.d.: Józef Brandt / z Warszawy /
estymacja: 1 300 000 - 1 600 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

151
Młody Hucuł, 1930 olej, płótno naklejone na tekturę; 90 x 65 cm;
sygn. i dat. u dołu po środku: FPautsch 30;
estymacja: 40 000 - 60 000 zł

Jan Zdzisław KONOPACKI (1856-1894)

153
Powrót żniwiarzy, 1880 olej, płótno; 49,5 x 87 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: J Konopacki Paris 80;
estymacja: 70 000 - 100 000 zł

Franciszek STREITT (1839-1890)

156
W altanie olej, płótno; 120,5 x 80 cm;
na odwrocie stempel sklepu dla plastyków, składu płócien.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł