Józef BRANDT (1841-1915)

143
Potyczka, ok. 1908 Inne tytuły: Bitwa; Napad tatarski; Podjazd tatarski; Utarczka; Utarczka z Tatarami
olej, płótno, 119,5 x 200,5 cm;
sygn. l.d.: Józef Brandt / z Warszawy /
estymacja: 1 300 000 - 1 600 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

145
Ułan z koniem żołnierskiego kompana, 1938 olej, tektura; 76 x 58 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wojciech Kossak / 1938;
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

148
Zachód słońca olej, tektura, 16 x 31 cm;
sygn. p. d.: S. Bieszczad
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Mela MUTER (1876-1967)

150
Martwa natura z dzbanem i wiśniami olej, sklejka naklejona na deskę;
51 x 61,5 cm.
estymacja: 120 000 - 160 000 zł
Cena oferowana 95 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

151
Młody Hucuł, 1930 olej, płótno naklejone na tekturę; 90 x 65 cm;
sygn. i dat. u dołu po środku: FPautsch 30;
estymacja: 40 000 - 60 000 zł

Jan Zdzisław KONOPACKI (1856-1894)

153
Powrót żniwiarzy, 1880 olej, płótno; 49,5 x 87 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: J Konopacki Paris 80;
estymacja: 70 000 - 100 000 zł

Franciszek STREITT (1839-1890)

156
W altanie olej, płótno; 120,5 x 80 cm;
na odwrocie stempel sklepu dla plastyków, składu płócien.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

157
Portret aktora olej, płótno; 62,5 x 68,5 cm;
obraz po konserwacji
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Cornelis de BRYER (ok. 1620-1688)

159
Martwa natura z ptakiem i truskawkami olej, deska; 34,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: C… (zatarta);
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Artysta nieokreślony, XVII w. z kręgu Melchio

161
Ptactwo domowe olej, płótno dublowane, 95 x 144,5 cm;
obraz po konserwacji
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

201
Postacie dwóch mężczyzn drewno dębowe, polichromowane; wys. 78,5 cm, szer. 33,5 cm;
Europa Zachodnia, w tradycji gotyckiej, XVI w.
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

Piotr WALIGÓRA (1909-1968)

202
Narciarz - zwycięzca drewno jesionowe?; wys. 34,5 cm, szer. 15 cm;
Polska, Zakopane, 1952
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł