Józef MEHOFFER (1869-1946)

157
Portret aktora olej, płótno; 62,5 x 68,5 cm;
obraz po konserwacji
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Cornelis de BRYER (ok. 1620-1688)

159
Martwa natura z ptakiem i truskawkami olej, deska; 34,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: C… (zatarta);
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Artysta nieokreślony, XVII w. z kręgu Melchio

161
Ptactwo domowe olej, płótno dublowane, 95 x 144,5 cm;
obraz po konserwacji
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

201
Postacie dwóch mężczyzn drewno dębowe, polichromowane; wys. 78,5 cm, szer. 33,5 cm;
Europa Zachodnia, w tradycji gotyckiej, XVI w.
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

G. FORZELLI

205
Michał Anioł przy pracy marmur biały, karraryjski; wys. 72 cm, szer. ca 40 cm;
Włochy, Florencja, XIX w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

207
Bodhisattwa marmur biały, z zielonawymi żyłkami; wys. 92,5 cm;
Chiny, XVII w. (w tradycji okresu dynastii Tang).
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

Edme (i Emile) Samson w Paryżu (wytwórnia zał

608
Para wazonów z puttami, dekoracją kwiatową i miniaturami z ptakami Francja, Paryż, wytwórnia Samsonów
(Edme i syna Emila- od ok. 1860), kon. XIX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Tétard Freres (założona w 1880 roku)

705
Komplet do kawy i herbaty art déco składający się z dzbanka do kawy, imbryka do herbaty, mlecznika i cukiernicy srebro próby 1 (950/1000) cechowane; waga 2378 g.
Paryż, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

806
Pierścionek z brylantami brylant oraz 6 szt brylantów o masie łącznej ok.0.85 ct;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 5.900 g.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

817
Akwamanile brąz, inkrustacja złotem; wys. 19 cm, szer. 9 cm, głęb. 10 cm.
Niemcy, XVI/XVII w.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

821
Makata buczacka jedwab, nić metalowa złocona; 129,5 x 133 cm; wymiar krajki 7 x 4 cm.
Buczacz, pracownia Oskara Potockiego, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

822
Wakizashi - krótki miecz japoński, sygn. BIZEN OSAFUNE SUKESADA w pochwie stal dziwerowana, stop miedzi i złota SHAKUDO, złocenie; srebro złocone; skóra rekina, oplot jedwabny (?);
drewno, laka, róg; Japonia, XVII - XVIII w.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł