12 lutego 2019

12 lutego 2019 r., godz. 18.00

Dział Sprzedaży

Mariusz Szewczyk

m.szewczyk@rempex.pl

tel.: 605 325 918

Wojciech FANGOR (1922-2015)

301
Projekt Plakatu na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości wydruk komputerowy, pianka; 100 x 70 cm;
sygn. p. g. w druku: Fangor; sygn. i dat. p. d.: Fangor13.
estymacja: 50 000 - 70 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

302
Tadeusz Kantor w pracowni ASP w Krakowie, 1968/2003 fotografia w technice gumy dwuchromianowej, papier Fabriano;
74 x 49 cm (odcisk płyty), 80 x 60 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 800 - 3 500 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

303
Modelka w pracowni T. Kantora, 1968/2003 fotografia w technice gumy dwuchromianowej, papier Fabriano;
54,5 x 60 cm (odcisk płyty), 60 x 80 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 800 - 3 500 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

304
Piękny prawdomówny, 1973 linoryt, papier; 35 x 27 cm (wymiar kompozycji); 52,5 x 42 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: S. Fijałkowski 73 (ołówkiem)
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Jonasz STERN (1904-1988)

305
Zestaw 5 grafik z cyklu: Semperit. 21 Marzec 1936 drzeworyt, papier; 5,5 x 19 cm, 35 x 24,5 cm, 26 x 20,5 cm, 27 x 16 cm,
12,2 x 26,3 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

306
Ona inkografia, papier; 100 x 70 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

307
Tulipany inkografia, papier; 100 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. w kompozycji p. d.: Olbiński (druk), sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

308
Gołąbki inkografia, papier; 70 x 100 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

309
Łódź, 2002 grafika artystyczna barwna, papier;
34,5 x 44,5 cm (wymiar kompozycji),
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

310
Katowice, 2002 grafika artystyczna barwna, papier;
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

311
Niech żyje wojna!, ok. 1991 sucha igła, papier; 64 x 49,7 cm (odcisk płyty);
75 x 55,5 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

312
Bez tytułu serigrafia barwna, papier ciemnoniebieski; 91 x 75 cm;
sygn. i nakład u dołu: Vasarely FV 40/85 (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

313
Kompozycja geometryczna serigrafia barwna, papier; 75 x 66 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i nakład u dołu: Vasarely 192/250 (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925)

314
Kompozycja, 1960 suchy tłok, papier; 16,8 x 17 cm;
sygn. i dat. p. d.: SG 60 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

315
Kompozycja geometryczna serigrafia, papier; 15 x 14,5 cm;
sygn. p. d.: H. Stażewski (ołówkiem), nakład l. d.: 10/999 (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

316
Ero, 2007 linoryt, monotypia, papier; 60 x 46 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: "Ero" 1/1 linoryt + monotypia 2007. (A P.) Henryk Płóciennik (ołówkiem).
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

317
Dla Przyjaciół w roku 2433(8), 2003 linoryt, karton; 64 x 49,5 cm (wymiar odbitki),
71 x 56,5 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Zygmunt CZYŻ (1904-2003)

318
Otwarte okno I, 1974 linoryt barwny, papier; 60 x 89,5 cm (wymiar odbitki),
69,5 x 90,5 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Krzysztof SKÓRCZEWSKI (ur. 1947)

319
Czarna wieża miedzioryt, papier; 29,3 x 33 cm (odcisk płyty);
44 x 55,5 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Leszek RÓZGA (1924-2015)

320
Głowa Holofernesa, 1987 suchoryt, papier; 38,5 x 29,8 cm (wymiar odbitki),
66 x 48,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

321
Z cyklu: Carnet Incomplet, 1966 litografia, papier; 35,5 x 24 cm (wymiar odbitki),
39 x 27 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

322
Para rysunków, 1990 ołówek, długopis, papier; 16,5 x 15 cm (nieregularne krawędzie papieru);
jedna z prac sygn. i dat. E. DWURNIK 90.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur. 1948)

323
Gorzów Wielkopolski, 2000 tusz, papier czerpany; 24 x 15 cm;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

324
Akt kredka, papier; 25,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Tymon (ołówkiem).
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

325
Ukojenie węgiel, papier żeberkowy szary; 33 x 27 cm;
sygn. p. d.: S. ŻECH 79 ? - data słabo czytelna.
estymacja: 6 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

401
091207-14, 2007 pastel, papier; 22,5 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: A. Nowacki 2007 (ołówkiem), l. d.: 091207-14 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Jan NALIWAJKO (ur. 1938)

402
Kompozycja owalna, 1963 olej, płyta; 27,7 x 18,7 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1963 / JNaliwajko.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

403
091207-8, 2007 pastel, papier; 22,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

404
Kompozycja, 1971 gwasz, papier; 57 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: JAN / BER / DYSZ / AK (ołówkiem), dat. p. d.: 19/71 (ołówkiem).
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

405
Erotyk - Jola, 1978 pastel, papier; 20,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: SZ 78.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Artur TURALSKI (ur. 1949)

406
Skarby Królowej Saby pastel; papier; 67x97 cm (w świetle oprawy);
sygn. po prawej stronie, przy krawędzi: ART.TURAL.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Waldemar ŚWIERZY (1931-2013)

407
Żołnierki tempera, papier; 50,5 x 40 cm;
sygn. l. d.: ŚWIERZY.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)

408
Diabeł gwasz, papier; 43 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Markowski (ołówkiem pod passe-partout);
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

409
Kompozycja geometryczna, lata 70. XX w. tempera, papier czerpany, 75 x 79 cm;
na odwrocie napis: Bracka 16 Sala konferencyjna.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

410
Krajowa Loteria Pieniężna, l. 70. XX w. tempera, ołówek, brystol; 81 x 55 (w świetle passe-partout).
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 121.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

411
Festiwal Polskiej Muzyki Ludowej, 1949 tempera, ołówek, brystol; 84 x 60 cm (w świetle passe-partout);
opisany p. d.: GODŁO „AMPHITRION 48”;
estymacja: 2 400 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

412
Varsovie!, 1946 tempera, ołówek, brystol; 91 x 60 cm (w świetle passe-partout).
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 97
estymacja: 2 400 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

413
Wydawnictwo naukowe, l. 60-te XX w. tempera, ołówek, brystol;
65 x 45 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

414
PWN. Encyklopedie - Państwowe Wydawnictwo Naukowe, lata 60-te XX w.
tempera, ołówek, brystol; 70 x 50 cm; przed konserwacją.
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

415
Kompozycja "Biologiczna"-"Kamień" tempera, brystol; 100 x 70 cm;
na odwrocie napis autorski: KOMPOZYCJA "KAMIEŃ"
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

416
Bez tytułu gwasz, papier, 49 x 34 cm;
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Gabriel RECHOWICZ (1920-2010)

417
Projekt malarski dla placówki Orbis Lot w Budapeszcie technika własna, olej, papier; 29 x 56 cm;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

418
Nokturn C, 2000 akryl, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 2000 r.;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Zbigniew MAKOWSKI (ur. 1930)

419
Bez tytułu, 1962 olej, sklejka; 22,5 x 52,5 cm;
sygn., dat. wraz z dedykacją na odwrocie: ZBIGNIEW MAKOWSKI / Warszawa, 1962 / Józkowi W. /
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

420
Przemyśl, 2007 akryl, płótno; 100 x 73 cm;
sygn. dat. i opisany p. d.: 2007 / PRZEMYŚL E. DWURNIK;
estymacja: 26 000 - 36 000 zł

Henryk KRYCH (1905-1980)

421
Zimowy pejzaż olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p. d.: H. KRYCH;
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Paweł TARANCZEWSKI (ur. 1940)

422
Młode drzewko olej, płótno; 99 x 79 cm.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Tadeusz ŁAPIŃSKI (1928-2016)

424
Figura osiowa, ok. 1958 olej, płótno; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł