19 marca 2019

19 marca, godz. 18.00

Przyjmujemy zlecenia:

Mariusz Szewczyk

m.szewczyk@rempex.pl

tel.: 605 325 918

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

301
Para, 1987 olej, płótno; 89 x 116 cm;
sygn. i dat. l. g.: DUDA GRACZ 1987;
estymacja: 110 000 - 140 000 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

302
Rozczłonkowanie, 1970 technika mieszana, collage, sklejka; 57,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: Lenica; opisany na odwrocie: ALenica / WARSZAWA / 1970 / ROZCZŁONKOWANIE.
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
Cena sprzedaży 23 000 zł

Tadeusz BRZOZOWSKI (1918-1987)

303
Powrót, 1945 olej, sklejka; 65 x 49 cm;
na odwrocie: t. Brzozowski.
estymacja: 55 000 - 65 000 zł
Cena sprzedaży 47 000 zł

Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)

304
Szczelina - czerwień w szarościach - forma przestrzenna, 1971 technika własna, relief, olej, płyta; 45 x 36 cm;
w załączniku oryginał potwierdzenia autentyczności podpisany przez Marię Kobzdej z 2007 r.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

305
Płaszczyzny i rytm, 1963 olej, płótno; 120 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: MARIAN BOGUSZ /
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)

306
Aleja - Lato; z cyklu: „IV Pory Roku”, 1989 tempera, akryl, płótno; 140 x 160 cm;
sygn. i dat. l. d.: TP 89 (monogramem wiązanym),
estymacja: 130 000 - 150 000 zł
Cena oferowana 110 000 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

307
Kaloryfer, lata 60. XX w. (?) olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. p. d.: T.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

308
Dies Irae Pendereckiego, 1967 linoryt barwny, płótno; 76,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

309
Pejzaż, l. 80. XX w. akryl, płótno; 100 x 120 cm;
sygn. l. d.: Dominik.
estymacja: 55 000 - 65 000 zł
Cena oferowana 50 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

310
sygn., dat. i opis na odwrocie: Jan Dobkowski / "TANIEC ŻYCIA" 1994 ROK
estymacja: 120 000 - 140 000 zł

Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)

311
Zuzanna i starcy, 2002 olej, płótno; 100 x 100 cm;
Dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności przez autora.
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

312
Pejzaż, 2010 olej, płótno; 73 x 92 cm;
estymacja: 45 000 - 55 000 zł
Cena sprzedaży 38 000 zł

Bogusław SZWACZ (1912-2009)

313
Arshormegram - Klejnoty Bałtyku, 1969 tempera, olej, technika mieszana, płótno; 112 x 185 cm;
sygn. i dat. p. d.: *SZWACZ* 1969*;
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

314
Mława, 1990 olej, płótno; 147 x 114 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1990. / E. DWURNIK; napis p. d.: MŁAWA;
estymacja: 40 000 - 45 000 zł
Cena sprzedaży 41 000 zł

Urszula BROLL-URBANOWICZ (ur. 1930)

315
Bez tytułu olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. na odwrocie: URSZULA / BROLL.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Tomasz JAŚKIEWICZ (1932-1991)

316
Kompozycja z zielenią, ok. 1964 gwasz, tempera, płótno; sklejka; 62 x 62,5 cm;
na odwrocie nalepka z maszynowo wypisana informacją
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Władysław JACKIEWICZ (1924-2016)

317
Obraz IV, 2003 olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. p. d.: Jackiewicz;
estymacja: 18 000 - 20 000 zł

Radosław SOWIAK (ur. 1950)

318
Warcaby, 2019 relief, technika własna, autografia, płyta; 80 x 80 cm;
na odwrocie napis autorski: R. SOWIAK / 2019 / "WARCABY" / AUTOGRAFIA / ODBITKA / AUTORSKA.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Henryk STAŻEWSKI (1984-1988)

319
Kompozycja geometryczna - tryptyk, 1984 serigrafia, papier; 15 x 14 cm (wymiar każdej kompozycji);
każda z prac sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski 1984 (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Andrzej GIERAGA (ur. 1934)

320
Kompozycja z kwadratem, 2017 akryl, tektura; płyta; 30 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ANDRZEJ GIERAGA / KOMPOZYCJA Z KWADRATEM
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Tamara BERDOWSKA (ur. 1962)

321
Obiekt, 2017 rysunek na folii, płyta; 52 x 42 x 22 cm;
opisany na odwrocie: Tamara Berdowska / 2017.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

322
Postacie fantasmagoryczne, 1962 pióro, tusz, akwarela, collage, papier;
20 x 21 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

323
Kompozycja, 1971 kredka, tusz, papier; 25,5 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Lebenstein 71.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Rajmund ZIEMSKI (1930-2005)

324
Kompozycja 9 - IX - 65, 1965 gwasz, tusz, papier, 61,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opis l. d: 9-IX-65/ RAJMUND ZIEMSKI.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

325
dat. i opisany p. d.: 14.4.56 (?) JL (?);
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

326
Portret Ireny Surdyk, 1943 ołówek, papier; 33 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d.: Stażewski / 1943 (ołówkiem).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925)

327
Kompozycja ołówek, papier; 29 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gierowski (długopisem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

328
Akt męski litografia, papier kremowy; 66 x 51 cm;
sygn. i opisana p. d.: Mitor / 38/50 (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

329
Kompozycja, 1957-1958 monotypia, papier; 30 x 42 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)

330
Szkic 2 gwasz, olej, papier; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: E. Mark;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Jadwiga SAWICKA (ur. 1959)

331
Akt tusz lawowany, tempera, karton; 100 x 70 cm;
sygn. l. d.: SAWICKA;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

332
Głowa, 1996 pastel, papier żeberkowy, brązowy; 51 x 67 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1996 / Stasys.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Zbigniew M. DOWGIAŁŁO (ur. 1961)

333
Solidarność, 1981 olej, płótno; 137 x 160 cm; sygn. p. d.: DOWGIAŁŁO;
sygn. i dat. na odwrocie: 1981/ Z. M. DOWGIAŁŁO.
estymacja: 22 000 - 24 000 zł

Stanisław BAJ (ur. 1953)

334
Rzeka Bug - Lato, 2013 olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. l. d: S. Baj;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

335
Świt, 1960 olej, płótno; 49 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: Jan Świderski;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Bettina BEREŚ (ur. 1958)

336
Dwa termosy, 2004 olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: BB (monogram wiązany); data p. g.: 2004;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Juliusz JONIAK (ur. 1925)

337
Martwa natura z kociołkiem, 1991 olej, płótno; 73 x 65 cm;
sygn. i dat. p. g.: Joniak 91;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Karol WIECZOREK (ur. 1949)

338
Sen kierownika, 1980 olej, płótno; 53 x 84 cm;
sygn. i dat. p. g.: karolwieczorekkatowiceR.1980.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

339
Kompozycja figuralna, 1998 olej, płótno; 105 x 85 cm;
sygn. i dat. l. g.: SROKA 1998;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Iwan KULIK (ur. 1959)

340
Krawiec, 2006 olej, płótno;140 x 80 cm;
sygn. p. d.: I. Kulik;
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Jarosław KAWIORSKI (ur. 1955)

341
Trzy stojące postaci, 2002 olej, płótno; 149,5 x 199,5 cm;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Dariusz PALA (ur. 1967)

342
Two birds, 2008 akryl, deska; 80 x 200 cm (nieregularny kształt);
sygn. i dat. p. d.: PALA 08;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

343
Ocean, 1988 akryl, płyta; 35 x 47 cm;
na odwrocie opis autorski: Jan Dobkowski 88 / "OCEAN" / 35 x 47 cm.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Zdzisław STANEK (1925-1963)

344
Światłokwiaty, 1963 technika własna, płyta; 124 x 62,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ZDZISŁAW STANEK / ŚWIATŁOKWIATY, 1963.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Bolesław BIEGAS (1877-1954)

345
Sarkofag brąz, 53 x 27,5 x 11 cm;
sygn. dat. i numerowany z boku: Bolesław / Biegas / Paris / r. 1903; oraz: Blanchet Fondeur 4/8;
estymacja: 32 000 - 40 000 zł

Bolesław BIEGAS (1877-1954)

346
Pałac brąz, 39 x 34 x 9 cm;
sygn., dat. i numerowy z boku: B.Biegas / 5/8 2015; odlew współczesny.
estymacja: 32 000 - 40 000 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

347
Twarz zawoalowana, 1977 metal (brąz?) srebrzony, podstawa kamienna; wys. całkowita: 15 cm;
sygn. u dołu: IGOR MITORAJ;
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 4 400 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

348
Sowa brąz, wys. 36 cm;
sygn. na spodzie: B. CHROMY.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł