19 marca 2019

19 marca, godz. 18.00

Przyjmujemy zlecenia:

Mariusz Szewczyk

m.szewczyk@rempex.pl

tel.: 605 325 918

Paweł Franciszek JASKUŁA (ur. 1993)

407
Supermass III, 2019 technika własna, płótno; 15 x 15 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Anna SZPRYNGER (ur. 1982)

408
Bez tytułu, 2018 akryl, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2018.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Krzysztof MUSIAŁ (ur. 1972)

409
Fragmenty - most, 2009 akryl, płótno; 120 x 120 cm;
na odwrocie opis autorski: FRAGMENTY-MOST / 120 X 120 / 2009 / Musiał.
estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Tomasz MUSIAŁ (ur. 1974)

410
Orzeł biały VI, 2014/2015 akryl, płótno; 150 x 150 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: TOMASZ MUSIAŁ / ORZEŁ
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

The KRASNALS (rok założenia: 2008)

411
Niebezpieczna Metoda / A Dangerous Method, Sabina Spielrein, Keira Knightley, z cyklu: Jews, 2016 olej, papier; 50 x 50 cm;
sygn., dat. i opisane na odwrocie: Jews / "Sabina Spielrein / Keira Knightley /
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Michał [SEPE] WRĘGA (ur. 1982)

412
Mamona Liza, 2018 akryl, sprej, olej, płyta; 61 x 46 cm;
sygn. p. d.: S E P E.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Piotr AMBROZIAK (ur. 1971)

413
Bez tytułu, 2017 akryl, żywica, płótno; 98 x 135 cm (nieregularny kształt);
sygn. i dat. na odwrocie, na płótna: BEZ TYTUŁU / 2017 / PIOTR AMBROZIAK.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Sławomir [ZBIOK] CZAJKOWSKI (ur. 1982)

414
Crooklin Kids, 2010 akryl, płótno; 140 x 150 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: CROOKLYN / KIDS / ZBIOK / * / 010.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Wojciech PIEKARSKI (ur. 1980)

415
Pejzaż z przydrożnymi mimozami, 2018 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. Piekarski 2018.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Wojciech PIEKARSKI (ur. 1980)

416
Martwa natura z koszem owoców, 2018 olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. i dat. l. g.: W. Piekarski 2018.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Rafał BORCZ (ur. 1973)

417
Bez tytułu, 2003 olej, płótno; 179 x 200 cm;
sygn. p. d.: R BORCZ;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Piotr KOTLICKI (ur. 1972)

418
Mężczyzna z zajętymi rękami, 2019 olej, płótno; 30 x 20,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: PIOTR / KOTLICKI / 2019 oraz okrągła pieczątka autorska.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Agnieszka SANDOMIERZ (ur. 1978)

419
Bez tytułu, 2005 tempera, płótno; 85 x 110 cm;
na odwrocie opis autorski: Agnieszka Sandomierz / 2005.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Karol KOMOROWSKI (ur. 1994)

420
Punta Prosciutto, 2017-2019 plexiglass, druk pigmentowy na winylu, papier, stal ocynkowana;
61,3 x 42,5 x 6 cm;
estymacja: 2 500 - 4 500 zł

Sara HUPAS (ur. 1987)

421
Wyciszenie, z cyklu: Wyłanianie, 2016 żeliwo; 26 x 18 x 4 cm;
na odwrocie pracy nalepka autorska; na odwrocie płyty, do której przymocowana jest praca opis
estymacja: 1 200 - 1 800 zł

Sara HUPAS (ur. 1987)

422
Ślad, z cyklu: Wyłanianie, 2016 aluminium; 26 x 18 x 3,5 cm;
na odwrocie pracy nalepka autorska; na odwrocie płyty do której przymocowana jest praca opis
estymacja: 1 200 - 1 800 zł

Sara HUPAS (ur. 1987)

423
Determinacja, z cyklu: Wyłanianie, 2016 aluminium; 26 x 18 x 4,5 cm;
estymacja: 1 200 - 1 800 zł
Cena oferowana 850 zł

Kalina HOROŃ (ur. 1992)

424
Happy little clouds, 2016 olej w sztyfcie, marker, płótno; 100 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: Kalina Horoń / Viena 2016 / 100 x 100 cm.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Marcin KOWALIK (ur. 1981)

425
Podziemna komnata, 2008 akryl, płótno; 90 x 140 cm;
opis autorski na odwrocie: Marcin Kowalik / 2008 "PODZIEMNA / KOMNATA".
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Paweł TKACZYK (ur. 1979)

426
Bez tytułu - 6 kompozycji, 2010 akwarela, papier; 29,7 x 42 cm;
sygn. i dat. na odwrocie pracy oraz na odwrocie oprawy: P. TKACZYK / 2010.
estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Magdalena STARSKA (ur. 1980)

427
Bez tytułu - Bezwład ciał, 2007 ołówek, papier; 41 x 60 cm.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

428
Figura parkowo-geometryczna, 2013 olej, płótno; 130 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Tobis / 2013.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002) - projektant, Huta Szkła Tarnowiec

501
Para wazonów, l. 80. XX w. szkło mleczne z dekoracją hialitową, ręcznie formowane;
wys. 19 cm i 16 cm.
estymacja: 500 - 600 zł

Ludwik FIEDOROWICZ (ur. 1948) - projektant, Huty Szkła Artystycznego Staszic

502
Dzban czerwony, l. 80. XX w. szkło czerwono-pomarańczowe; wys. 33,5 cm.
Huty Szkła Artystycznego Staszic w Dąbrowie Górnicze, filia Huty Szkła Gospodarczego Ząbkowice.
estymacja: 300 - 400 zł

Zbigniew HORBOWY (ur. 1935) - projektant, Huta Szkła Sudety w Szczytnej Śląskiej

503
Wazon żółty, l. 80. XX w. (?) szkło sodowe, żółto-zielone; wys. 34 cm.
estymacja: 400 - 500 zł
Cena sprzedaży 650 zł

Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów w Ćmielowie

504
Wazon kręcony, l. 60. XX w. porcelana biała, szkliwiona, malowana (przetarcia);
wys. 28,5 cm;
estymacja: 400 - 500 zł

Zofia PRZYBYSZEWSKA (1901-1966) - projektantka, Fabryka Porcelitu, Pruszków

505
Wazonik skręcony, l. 60. XX w. porcelit, szkliwo zbiegające; wys. 21 cm;
sygn. na sodzie: PRUSZKÓW / MADE / IN POLAND.
projekt ok. 1958
estymacja: 700 - 800 zł

Leszek NOWOSIELSKI (1918-1999) - projektant dekoracji

506
Talerz dekoracyjny, l. 70. XX w. porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana;
średnica: 24,5 cm;
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Mirosław KOCIŃSKI (ur. 1958)

507
Mozaika, 2013 porcelana, sklejka, 70 x 90 x 4 cm;
na odwrocie opis autorski: 01/11/2013 / MIROSŁAW KOCIŃSKI.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

P. GRABOWSKI, XX w.

508
Kaplica wełna; 105 x 138 cm;
sygn. p. d.; GP.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Leszek NOWOSIELSKI (1918-1999)

509
Biesiada polska, 1988 8 części - każda składająca się z 3 kafli ceramicznych;
ceramika szkliwiona, konstrukcja drewniana; 120 x 32 cm (wymiar każdej z 8 części);
estymacja: 60 000 - 90 000 zł

Sebastian PIETKIEWICZ

510
Lampa Second Life szkło kryształowe, bezbarwne, stal;
wys. całkowita ok. 160 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Bartłomiej PNIEWSKI i Tomasz RUTKIEWICZ - projektanci

511
Lampa biurkowa, lata 80. XX w. metal lakierowany w kolorze czarnym; wys. całkowita około 46 cm;
projekt sygn. ART PNIEWSKI RUTKIEWICZ.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

512
Para foteli klubowych nowoczesnych tapicerowanych o buczynowej konstrukcji; 76,5 x 68 x 58 cm, Polska; ok. poł. 60. XX w.
Para foteli o zaokrąglonych formach niskich oparć i siedzeń, miękko tapi
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

513
Barek w stylu art déco z serii tzw. mebli kolorowych, buczyna; 71,2 x 65 x 40,5 cm;
Warszawa, ok. 1930.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

514
Ława modernistyczna ze szklanym blatem na metalowej podstawie imitującej kwiatostan; 41,8 x 120 x 75 cm;
Europa Zachodnia, 2 poł. 70. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

515
Stół art déco okrągły, rozsuwany; palisander;
77 x śr. 120 cm; Francja ok. 1930.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002) - projektant

1501
Dzbanek i wazonik szkło bordowe, przeźroczyste; wys. dzbanka: 18 cm, wys. wazonika: 17 cm.
Huta Szkła Tarnowiec.
estymacja: 300 - 400 zł

1503
Figurka szermierza porcelit; 21 x 19 x 7 cm.
Pruszków (?)
estymacja: 500 - 600 zł

ZAKŁADY PORCELANY STOŁOWEJ W ĆMIELOWIE

1504
Serwis dla lalek, lata 60. XX w. w składzie: taca 20,3 x 12,3 cm; 4 filiżanki wys. 2,5 cm, dzbanek z pokrywką wys. 8 cm;
cukiernica wys. z pokrywką 5,3 cm; mlecznik wys. 4,5 cm;
estymacja: 700 - 800 zł

Wiesława GOŁAJEWSKA (1928-2015) - projektant

1505
Ikebana, lata 60. XX w. porcelit, szkliwo zbiegające; wys. 9 cm;
sygn. na sodzie: PRUSZKÓW / MADE / IN POLAND;
estymacja: 700 - 800 zł

ZAKŁADY PORCELITU STOŁOWEGO W PRUSZKOWIE

1506
Wazonik, l. 60. XX w. porcelit, szkliwo zbiegające; wys. 17 cm;
estymacja: 500 - 600 zł

1507
Ikebana - Zakłady Porcelitu Stołowego w Pruszkowie, lata 60. XX w. porcelit, szkliwo zbiegające; wys. 13,5 cm;
estymacja: 550 - 650 zł

Ludwik FIEDOROWICZ (ur. 1948) - projektant

1508
Koszyk, lata 70. XX w. szkło w kolorze rubinowym, wys. 26 cm.
estymacja: 300 - 400 zł

1509
Lampka podstawa kulista, ceramiczna, czarna; klosz ze szkła mlecznego;
wys. całkowita: 24 cm.
estymacja: 400 - 500 zł

1510
Lampka elektryczna tworzywo sztuczne, metal; 14 x 18 x 10 cm.
estymacja: 500 - 600 zł

1511
Gabriela CIEŚLIKOWSKA Syrena w kwiatach, 1976
gobelin; 118 x 80 cm;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

1512
Fotel klubowy nowoczesny konstrukcja: buczyna; 71,5 x 63,5 x 73 cm;
Polska, ok. poł. 60. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 100 zł