Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

49
Wiejscy muzykanci, ok. 1935 olej, sklejka; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

50
Procesja, 1927 olej, tektura; 48,5 x 67,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Erno Erb 927.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)

51
W cyrku olej, płótno; 29 x 19,5 cm;
sygn. p. d.: J.MONIUSZKO;
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877 - 1950)

52
Jarmark huculski olej, płyta pilśniowa, 46,5 x 74,5 cm;
sygn. p. d.: F.Pautsch
estymacja: 28 000 - 36 000 zł
Cena oferowana 25 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

53
Wizja Napoleona w odwrocie spod Moskwy, 1930 olej, tektura; 49 x 69,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1930;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

J. KONARSKI, XX w.

54
Para obrazów Jazda dwukółką - olej, tektura; 11 x 6 cm; sygn. l. d.: JKonarski;
Jazda saniami - olej, tektura; 11 x 6,5 cm; sygn. l. d.: JKonarski.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

55
Cowboy, 1927 olej, sklejka; 63 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1927;
estymacja: 21 000 - 27 000 zł

Malarz nieokreślony, włoski, k. XVII w.

56
Martwa natura z puttami olej, płótno dublowane; 65 x 166 cm.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 9 600 zł

Carl DUXA (1871-1937)

57
Martwa natura z czarną rzepą olej, deska; 23,8 x 31,8 cm;
sygn. p. g.: CDUXA.;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

58
Martwa natura z winogronami olej, płótno; 62,5 x 158 cm;
sygn. p. d.: Zygmuntowicz.
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Jules DIDIER (1831-1914)

59
Pejzaż z bydłem olej, płótno; 96 x 143 cm;
sygn. l. d.: Jules Didier.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Malarz nieokreślony, austriacki (?), 1 poł XIX w.

60
Pejzaż bukoliczny olej, deska; 43 x 39 cm.
Krąg Jacoba van Strij (1756-1815)?
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Malarz nieokreślony - krąg Davida II TENIERSA (1610-1690)

61
Na wiejskim podwórku olej, deska; 39,5 x 52,5 cm (owal).
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

62
Obraz w oryginalnej, rzeźbionej ramie z XVIII w.
estymacja: 36 000 - 48 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w. - naśladowca Pietera DE HOOCHA (1629-1684)

63
Scena we wnętrzu olej, płótno; 42 x 51 cm;
na odwrocie, na blejtramie nalepka z nr: 3287 / 454;
estymacja: 9 500 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki (?), 1 poł. XVII w.

64
Upadek pod krzyżem olej, deska parkietowana; 37 x 47 cm;
na odwrocie napis: Golzius.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

David II TENIERS (1610-1690)

65
Scena rodzajowa z grą w bule olej, deska; 43 x 59,5 cm.
estymacja: 220 000 - 280 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

1001
Na statku, 1887 litografia barwna, papier, 21,5 x 29 cm;
sygn. na płycie l.d.: JulFałat (...) 86
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena oferowana 900 zł

Jan MATEJKO (1838 - 1893)

1002
Pieśń, 1887 rytował Walenty Ciechomski w drzeworytni Bronisława Puca
drzeworyt, papier; 31 x 26 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

1003
Córka Ben Brahima, 1938 drzeworyt barwny, papier; 50,5 x 41,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opisany u dołu: A. Laszenko drzeworyt 1938 r. (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Maria HISZPAŃSKA-NEUMANN (1917-1980)

1004
Macierzyństwo, 1956 drzeworyt, bibuła; 30 x 24,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Honoré DAUMIER (1808-1879)

1005
Para litografii 1. La Pluie; litografia, papier; 23,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);
2. Toujours Jolie; litografia, papier; 23,5 x 17 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Honoré DAUMIER (1808-1879)

1006
Na ulicy litografia, papier; 36,7 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: H.D., p. d.: TeySSonnieres sculp.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1007
Para drzeworytów 1. Nawiedzenie, 1947, drzeworyt, papier; 12,5 x 9,5 cm;
2. Nowa Ruda, 1952, drzeworyt, papier; 13 x 18,5 cm;
estymacja: 900 - 1 200 zł

1008
Nad wodą, 1957 drzeworyt, bibuła; 46,5 x 26,5 cm;
opisany u dołu, na odwrocie
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

1009
Sad ukraiński litografia barwna, papier; 13 x 20 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: JS (na kamieniu);
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1010
Śpiąca - Akt, 1940 drzeworyt, papier, 21,5 x 27,5 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: WWeiss (ołówkiem);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Stanisław BOHUSZ-SIESTRZEŃCEWICZ (1869-1927)

1011
Wyjazd do miasta piórko, tusz, papier naklejony na tekturę; 31 x 45 cm.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Leon SZACSZNAJDER (1881-1972)

1012
Wyjście z Warszawy 1945 ołówek, akwarela, papier naklejony na tekturę; 23,5 x 20,5 cm;
sygn. i dat. p. d. : L. Szacsznajder / 1945;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

1013
Sosna pastel, papier; 45 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin 19… (data nieczytelna).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

1014
Motyw z Nesebyru akwarela, papier; 32,5 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XVII / XVIII w.

1015
U wodopoju gwasz, papier; 35,5 x 44 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

1016
Plaża, 1922 gwasz, papier fakturowany; 33 x 47 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1922.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Christian Gotthard HIRSCH (1889-1977)

1017
Pejzaż letni z górami, 1935 gwasz, papier; 50 x 65,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Chr. Gotth. Hirsch A935.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Adolf INATOWICZ-ŁUBIAŃSKI (1892-1971)

1018
Kwiaty i owoce akwarela, papier; 67 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A.Inatowicz-Łubiański (długopisem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jankel ADLER (1895-1949)

1019
Akt leżącej kobiety tusz czarny i sepia lawowane, pędzel, papier; 34,5 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jankiel Adler C.A. (faksymile podpisu);
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Autor nieokreślony, 2 poł. XVIII w.

1020
Św. Anna gwasz, papier; 32 x 23 cm;
rama drewniana, snycerowana.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Tadeusz KORPAL (1889-1977)

1021
Scena rodzajowa gwasz, papier; 50 x 35 cm;
sygn. l. d.: T. Korpal;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

1022
Widok na Tatry z Białki Tatrzańskiej akwarela, papier; 51 x 73 cm;
sygn. p. d.: Jabłoński;
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Alfred ABERDAM (1894-1963)

1023
Postacie gwasz, papier; 25,5 x 25 cm;
sygn. p. d.: Aberdam.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Jan BULAS (1878-1917)

1024
Słoneczniki przed chatą akwarela, gwasz, pastel, papier; 44 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Bulas.
estymacja: 4 800 - 6 400 zł
Cena oferowana 4 200 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

1025
Helenka pastel, papier; 48,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

1026
Warszawa - Stare Miasto akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 23,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

1027
Zabudowania pastel, papier; 28 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A MARKOWICZ.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

1028
Pejzaż pastel, papier; 41 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A MARKOWICZ.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1029
Huśtawki, l. 50. XX w. akwarela, papier; 15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 300 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

1030
Róże, 1908 olej, płótno; 53,5 x 63 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Filipkiewicz 1908;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Malarz nieokreślony niemiecki, 2 ćw. XIX w.

1031
Noc księżycowa - nokturn olej, płótno; 94,5 x 133 cm.
W typie malarstwa Caspara Davida Friedricha.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł