Krupski i Matulewicz

1708
Pudełko z herbem Berszten srebro próby 3 cechowane, złoto, emalia; waga 115 g.
Warszawa, ok. 1940
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

1709
Ozdoba (fragment pasa?, naszyjnik?) srebro próby 84 (eksportowe cechy chińskie), dł. 34 cm; waga 181 g.
Chiny, k. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1710
Zestaw sztućców na 6 osób z herbem Sulima srebro próby 12 i 13 z cechami kilku złotników; waga (bez noży) 950 g.
Warszawa ( Jan Popiel), Wilno ( Wojciech Jastrzębski), Niemcy (Koch); 1 poł. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Piotr Łątkowski

1711
3 sztućce środka stołu srebro próby 84 cechowane, metal złocony?; waga 228 g.
Warszawa, 1908-1915
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Karol Rotkiel

1712
Trzy widelce obiadowe srebro próby 12 cechowane; dł. 21,5 cm; waga 201 g.
Lublin, 1833-ok.1846
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1713
Świecznik trójświecowy art deco srebro próby 3 cechowane; wys. 21,5 cm; waga 154 g.
Kraków, lata 30. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1714
Kieliszek z orłem polskim w koronie srebro próby 3 cechowane; wys. 4,5 cm, średnica 3,5 cm; waga 21 g.
Austro-Węgry, Lwów?, 1 ćw. XX w. (przed 1920)
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Gorham Mfg., Co.

1715
Koszyczek z pałąkiem srebro próby sterling cechowane; wys. 13 cm; waga 849 g.
USA, Providence, 1 ćw. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Iwan Zacharow

1716
Kubek srebro próby 84 cechowane, niello; wys. 7,5 cm; waga 70 g.
Moskwa, 1876
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1717
Tabakiera srebro próby 84 cechowane, niello; wys. 3 cm; waga 122 g.
Moskwa, 1878
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1718
Taca prostokątna srebro próby 800 cechowane, waga 3643 g.
Niemcy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

KOCH & BERGFELD (firma czynna od 1859)

1719
Żardiniera z wkładem ze szkła srebro próby 800 cechowane; waga 1105 g (bez wkładu)
Brema, sprzedawca - Gebr.Somme, koniec XIX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

WILHELM WEINRANCK (firma czynna od ok. 1890)

1720
Żardiniera srebro próby 800 cechowane; waga 1424 g.
Hanau, koniec XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

801
Wisiorek z rubinem złoto pr. 0.585, oprawa kamieni srebro, masa całkowita 4.900 g
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

802
Pierścionek z perłą w centrum kompozycji półperła naturalna oraz 12 szt brylantów;
złoto pr. ok. 0.585, szyna - metal, masa całkowita 3.540 g.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

803
Pierścionek art-deco złoto pr. 0.585, oprawa kamieni platyna pr. 0.950,
masa całkowita 3.150 g
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

804
Kolczyki ze szmaragdami 2 szt szmaragdów oraz 28 szt brylantów;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 3.400 g
estymacja: 8 000 - 9 500 zł

805
Bransoleta złota wewnątrz inskrypcja z datą 1856 r,
złoto pr. 0.750, masa całkowita 84.400 g.
Wyrób wykonany w Paryżu, w latach 1847-1919.
estymacja: 27 000 - 36 000 zł

806
Naszyjnik złoty 160 szt brylantów; złoto pr. 0.585, masa całkowita 62.880 g
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

807
Bransoleta platynowa 114 szt brylantów i diamentów o masie łącznej ok. 4.50 ct;
platyna pr. ok. 0.950, masa całkowita 19.410 g
estymacja: 33 000 - 40 000 zł

Firma PAUL BUHRE

808
Zegarek kieszonkowy, męski, wydany z okazji zjazdu „Trzech Czarnych Orłów” - trzech cesarzy - w Skierniewicach, 1884 złoto pr. 56, emalia czarna i niebieska; średnica 5 cm,
wys. z koronką 7,2 cm, waga 101 g. Rosja, Petersburg, 1884
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

809
Sygnet z herbem Sulima złoto pr. 3, agat dwuwarstwowy; średnica 2,3 cm, waga 8 g.
Polska, Kraków, złotnik monogramista „H.S” („S.H”) czynny 1922-1939
estymacja: 3 300 - 4 400 zł

810
Pierścionek patriotyczny z trójpolową tarczą srebro złocone; średnica 1,8 cm.
Polska, 1863
estymacja: 1 700 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Adam MICKIEWICZ (1798-1855)

811
Pan Tadeusz Czyli ostatni zajazd na Litwie. Wydanie Aleksandra Jełowieckiego
z popiersiem autora. Paryż 1834,
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

812
Portret Bernarda Ładysza - artysty operowego i aktora (ur. 1922 r.) fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 23,1 x 17,2 cm (wymiar odbitki)
na odwrocie stempel autorski Edwarda Hartwiga i opis fotografii.
estymacja: 900 - 1 200 zł

813
Tłok pieczętny do laku, z herbem Runo stal, mosiądz, drewno toczone, czernione; pole pieczętne 1,6 x 1,3 cm;
Polska, ok. połowy XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

815
Ramka filigranowa srebro złocone, filigran i granulacje; waga 84 g.
Europa Zachodnia, Francja? XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

816
Kartusz z herbem Radwan drewno lipowe, polichromia, złocenie; wys. 30,8 cm, szer. 50 cm;
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 2 600 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

FRANCISZEK (FRANÇOIS) BLACK (1881-1959)

817
Zestaw trzech medalionów portretowych: Ignacego Paderewskiego, Henryka Sienkiewicza i Władysława Sikorskiego jasna glinka terakotowa, wypalana; średnica ca 1,7 cm.
Francja, 1940-1950
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

818
Szabla kawaleryjska w oprawie z czasów Stanisława Augusta stal, heban, srebro; dł. głowni 88 cm, krzywizna 4 cm, dł. całk. 101,5 cm.
Polska, Hiszpania (Toledo?); k. XVIII w.
estymacja: 36 000 - 48 000 zł

HUTA „LUDWIKÓW”

819
Szabla polska, kawaleryjska, wz. 34, w pochwie stal, mosiądz, drewno bukowe; dł. głowni 82,5 cm;
Polska, Kielce, po 1934
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Manufaktura „Tulski Orużejny Zawod” (zał. 1712)

820
Para pistoletów skałkowych stal, drewno orzechowe, mosiądz, inkrustacje złote; dł. lufy 22,3 cm;
Rosja, Tuła, k. XVIII w.
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

821
Lampa elektryczna, gabinetowa porcelana, brąz złocony, mosiądz; abażur współczesny, z beżowej tkaniny; wys. ze stelażem
60,5 cm; Niemcy, wazon - Turyngia, 2 poł. XIX w.; oprawa pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY

822
Zestaw przyborów do papierosów brąz złocony, moletowany; szkło kobaltowe;
Polska, Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

823
Ikona - tryptyk z Archaniołem Michałem, Bazylim Wielkim i Mikołajem Cudotwórcą Rosja, Moskwa (?), złotnik monogramista „DIS”;
probierz Iwan Lebiedkin(?), 1899-1908.
estymacja: 16 000 - 21 000 zł

824
Patera z figurą Heraklesa brąz patynowany, marmur czarny; wys. 42 cm;
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Firmy zegarmistrzowskie: VINCENTI & CIE EDOUARD BARRARD & CIE

825
Zegar kominkowy z puttem na rydwanie z muszli kompozycja metali brązowiona, pozłacana, alabaster, mosiądz, szkło;
Francja, Paryż, 4. ćw. - k. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

826
Lampa elektryczna z figurką żurawia brąz złocony, szkło prasowane, bezbarwne, matowane; wys. 38 cm;
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

827
Para lamp elektrycznych z ptaszkami brąz patynowany, drewno lakierowane, mika, ołów; wys. 56 cm;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

1801
Wisiorek platynowy 3 szt brylantów o masie łącznej ok.0.80 ct (Si1-Si2/J),
platyna pr.0.950, złoto pr.0.750, masa całkowita 5.800 g.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

1802
Brosza z koralem złoto pr.0.585, oprawa kamieni platyna pr.0.950,
masa całkowita 11.000 g.
estymacja: 3 200 - 4 000 zł

1803
Bransoleta z brylantami 11 szt brylantów o masie łącznej ok.1.05 (Si-S1/F-I),
białe złoto pr.0.585, masa całkowita 16.940 g.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

1804
Sygnet męski z ametystem Wyrób został wykonany w latach międzywojennych XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

1805
Pierścionek art-deco diament w starym szlifie europejskim oraz 16 szt rautów diamentowych;
złoto pr.0.585, masa całkowita 2.690 g.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

1806
Kolczyki z szafirami 2 szt szafirów syntetycznych w otoczeniu 20 szt rozet kryształowych;
złoto pr. 0.583; wyrób pochodzi z lat 60-tych XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1807
Pierścionek z brylantami 3 szt brylantów o masie łącznej ok.0.16 ct (Si-P1/F-H),
białe złoto pr. 0.585, masa całkowita 3.690 g.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1808
Naszyjnik z perłą perła naturalna Akoya oraz 3 szt rozet diamentowych;
łańcuszek, białe złoto pr.0.585, masa całkowita 3.090 g.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

1809
Kolczyki z szafirami 2 szt szafirów naturalnych oraz 8 szt brylantów;
złoto pr.0.585, masa całkowita 2.910 g
estymacja: 2 500 - 3 500 zł