Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

13
Matka Boża z Dzieciątkiem, 1932 olej, sklejka; 99 x 63 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. STRYJEŃSKA 1932;
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena sprzedaży 38 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

14
Lwów z budynkiem Opery pastel, papier jasnobrązowy, żeberkowy naklejony na tekturę;
46,5 x 64,5 cm; sygn. l. d.: E Erb.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

15
Nadmorskie miasteczko tusz, akwarela, papier naklejony na sklejkę; 20 x 25 cm;
sygn. p. d. l. gottlieb.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

16
Matka z dzieckiem ołówek, węgiel, akwarela, papier; 19,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Tade / Makowski.
estymacja: 70 000 - 90 000 zł
Cena sprzedaży 77 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

17
Strzelec konny prowadzi wierzchowca, 1940 olej, tektura; 38 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak. / 1940.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 8 700 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

18
Przybyli ułani, 1935 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1935.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

19
Szkic do obrazu „Czarniecki pod Koldyngą” [Nokturn - pochód Kozaków], ok. 1869 olej, płótno; 12,5 x 20,5 cm; sygn. p. d.: JB;
na odwrocie faksymile podpisu artysty Józef Brandt / z Warszawy;
estymacja: 70 000 - 90 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

20
Studia głów młodzieńca i dziewczynki - Typy krakowskie akwarela, ołówek, papier; 29,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Fałat.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

21
W buduarze, 1959 akwarela, piórko, tusz, papier; 56 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 19 AU 59.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

22
Portret sędziwego mężczyzny w fotelu, 1906 olej, płótno; 84 x 68 cm;
sygn. i dat. p. g.: T.Axentowicz / 1906;
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

23
Pejzaż z Bogówki olej, tektura, 33 x 39 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofmann / Zakopane Bogówka 1925
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

24
Budowanie domu, 1916 olej, tektura, 33 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofmann / 1916
estymacja: 7 000 - 8 000 zł