Firma L. GOSZCZ / BRĄZ

1822
Para kandelabrów 3-świecowych, kościelnych brąz patynowany; wys. 46 cm, szer. 34,5 cm;
Warszawa, lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1823
Zegar kominkowy czarny marblit, biały marmur, mosiądz, szkło bezbarwne i czarne; stal; wys. 35,5 cm;
Belgia, Antwerpia (Anvers), 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1824
Lampa elektryczna w formie wazonu alabaster; wys. 34 cm;
Belgia, Bruksela; XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

DANUTA THOMAS-JAWORSKA (ur. 1920), Spółdzielnia Artystów Plastyków ŁAD

1825
Orzeł z Sali Tronowej Zamku Królewskiego w Warszawie wełna na osnowie lnianej; 68 x 27,5 cm.
Polska, Warszawa, 1975
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

901
Barek art déco fornir: orzech, mahoń i róża; 66,5 x 60 x 40 cm;
Polska, ok. 1925.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

902
Biurko art déco masywne, o dużej powierzchni blatu, fornir: orzech, róża;
77,7 x 160 x 80 cm; Polska, ok. 1935.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

903
Barek w formie walca stal mosiądzowana, szkło; wys. 81 cm, śr. 56 cm; Vallauris,
Francja, 50/60. XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

904
Szafka - pomocnicza w stylu eklektycznym wysoka, fornir: mahoń; 134 x 98,5 x 48,3 cm;
Polska, ok. 1880.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

905
Szafa ubraniowa w stylu klasycystycznym fornir: orzech, intarsja: śliwa; 208 x 136 x 62 cm;
Europa Środkowa, XVIII/XIX w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

906
Lampa stojąca z przeszkloną szafką w stylu art déco orzech; 152,5 x 71,5 x 41 cm;
Polska, 40./50. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

THONET

907
Komplet mebli giętych buczyna; złożony ze stolika, tapicerowanej kanapy i pary foteli;
Europa Środkowa, firma Thonet, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

908
Stół pomocniczy w stylu późnego biedermeieru z odkładanym blatem, intarsjowany na obrzeżu we wzory floralne,
mahoń; 81,5 x śr. 106 cm; Europa Środkowa, ok. poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł