Maria HISZPAŃSKA-NEUMANN (1917-1980)

1008
Nad wodą, 1957 drzeworyt, bibuła; 46,5 x 26,5 cm;
opisany u dołu, na odwrocie
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

1009
Sad ukraiński litografia barwna, papier; 13 x 20 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: JS (na kamieniu);
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1010
Śpiąca - Akt, 1940 drzeworyt, papier, 21,5 x 27,5 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: WWeiss (ołówkiem);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Stanisław BOHUSZ-SIESTRZEŃCEWICZ (1869-1927)

1011
Wyjazd do miasta piórko, tusz, papier naklejony na tekturę; 31 x 45 cm.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Leon SZACSZNAJDER (1881-1972)

1012
Wyjście z Warszawy 1945 ołówek, akwarela, papier naklejony na tekturę; 23,5 x 20,5 cm;
sygn. i dat. p. d. : L. Szacsznajder / 1945;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

1013
Sosna pastel, papier; 45 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin 19… (data nieczytelna).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

1014
Motyw z Nesebyru akwarela, papier; 32,5 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XVII / XVIII w.

1015
U wodopoju gwasz, papier; 35,5 x 44 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

1016
Plaża, 1922 gwasz, papier fakturowany; 33 x 47 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1922.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Christian Gotthard HIRSCH (1889-1977)

1017
Pejzaż letni z górami, 1935 gwasz, papier; 50 x 65,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Chr. Gotth. Hirsch A935.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Adolf INATOWICZ-ŁUBIAŃSKI (1892-1971)

1018
Kwiaty i owoce akwarela, papier; 67 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A.Inatowicz-Łubiański (długopisem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jankel ADLER (1895-1949)

1019
Akt leżącej kobiety tusz czarny i sepia lawowane, pędzel, papier; 34,5 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jankiel Adler C.A. (faksymile podpisu);
estymacja: 3 600 - 4 800 zł