02 kwietnia 2019

Ponad 280 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

2 kwietnia 2019 r., godz. 18:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

29.03.2019 (piątek): 11:00 - 19:00
30.03.2019 (sobota): 12:00 - 15:00
01.04.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
02.04.2019 (wtorek): 11:00 - 18:00

Fryderyk Antoni HAYDER (1905-1990)

1
Mazowiecka zagroda, 1939 olej, płótno naklejone na sklejkę; 42 x 56 cm;
sygn. l. d.: F. Hayder;

Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)

2
Pejzaż tusz, akwarela, gwasz, papier;
49 x 64 cm (w świetle passe-partout);

Georg OEDER (1846-1931)

3
Pejzaż jesienny ze strumieniem olej, płótno; 68 x 96 cm;
sygn. p.d.: G. Oeder.

Alois ARNEGGER (1879-1963)

4
Pejzaż górski olej, płótno; 52 x 79 cm;
sygn. p.d.: A. Arnegger.

Helena ZAREMBA-CYBISOWA (1911-1986)

5
Martwa natura z tulipanami olej, płótno, 54 x 64 cm;
sygn. p.d.: h. Z. Cybisowa 76 r.

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

6
Zimowa panorama miejska, 1925 olej, tektura; 64,5 x 87,5cm;
sygn. i dat. l. g.: FPautsch 25;

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

7
Pejzaż akwarela, gwasz, papier, 45 x 29,5 cm w świetle passe partout;
sygn. p.d.: Kaź. Pochwalski

Alfred LENICA (1899-1977)

9
Kompozycja akwarela, kredka, papier;
28,5 x 41 cm (w świetle oprawy);

Stanisław BĄKOWSKI (1929-2003)

10
Projekt scenografii do Spartakusa gwasz, tempera, papier; 49 x 69 cm;
opisane na odwrocie;

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

11
Kościół św. Katarzyny, 1911 autolitografia barwna, papier; 29 x 39 cm w świetle passe partout;
sygn. p.d.: KRAKÓW CZAJKOWSKI STANISŁAW 1911.

Józef KIDOŃ (1890 Rudzica-1968 Warszawa)

12
Portret Aurelii pastel, tektura; 67 x 48 cm;
sygn. u dołu: JKidoń.

13
Wazon i popielniczka EXBOR szkło przezroczyste, wielobarwne; wazon o wys. 22,5 cm; popielniczka o wys. 6,3 cm;
sygn. na spodzie: EXBOR / CZECHOSLOVAKIA.

14
Wazon szklany CZECHOSLOWACIA? szkło przezroczyste, wielobarwne; wys. 31 cm.
Odprysk przy podstawie.

15
6 filiżanek do kawy ze spodeczkami ROSENTHAL porcelana, kalka, złocenia; filiżanki: wys. 5,5 cm, spodeczki: wys. 1,5 cm, średn. 12 cm;

16
Waza do zupy z nakrywką ROSENTHAL porcelana kremowa, złocenia, kalka; wys. całk. 13 cm, dług. 27 cm, szer. 22 cm;
oznaczenia na spodzie;

17
Chochla do zupy CHRISTOFLE plater sygnowany, czerpak złocony; dług. 35,5 cm;
na trzonie oznaczenia: 73; CHRISTOFLE;

18
Zestaw sześciu kieliszków do likieru plater złocony; wys. 10,5 cm, średn. 6 cm;
na stopie monogram G.F.; korona hrabiowska dziewięcio-perłowa;

19
Para naczyń platerowych-DOBIERANYCH mała paterka na słodycze ze szklanym wkładem o falbaniastym wykończeniu (dobranym); patera secesyjna NORBLIN ze szklanym wkładem;

20
Tacka klasycystyczna brąz złocony, srebro; 20 x 12 cm;
Niemcy?, lata 20. XIX w.

BRACIA ŁOPIEŃSCY-w typie

21
Para świeczników BRACIA ŁOPIEŃSCY-w typie brąz; wys. 19,7 cm;
niesygn.

22
Zestaw naczyń-DOBIERANY w składzie:
mały moździerz z tłuczkiem, duży moździerz z tłuczkiem, młynek do kawy, taca owalna.

23
Para lamp elektrycznych prostopadłościenne, korpus ze szkła i masy plastycznej przypominającej bursztyn, trzon z metalu (różne), abażury cylindryczne brązowe,współczesne, wys. 70,5 cm;

24
Lustro ścienne w stylu Ludwika XVI tafla lustrzana, drewno polichromowane, złocone; 125 x 90,7 x 5 cm.
Europa Środkowa, I poł. XIX w.