26 marca 2019

Szanowni Państwo!

Rozpoczynamy cykl nowego rodzaju aukcji – Sztuki Dostępnej

+48 22 826 44 08  wew. 104, 105

+48 669 222 259 – Pamela Skrzypczak sztuka dawna

+48 605 325 918 – Mariusz Szewczyk sztuka współczesna

W licytacji można brać również udział za pośrednictwem:

- portalu internetowego onebid – możliwość licytacji w czasie rzeczywistym

za pośrednictwem portalu internetowego  www.artinfo.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

RICHARD ANUSZKIEWICZ (UR. 1930)

413
Kompozycja, 1983 technika własna (akryl, płyta); 16 x 13,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: ANUSZKIEWICZ 1983.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

WŁODZIMIERZ ZAKRZEWSKI (1916-1992)

414
Cicha uliczka, 1963 olej, płótno; 61,5 x 45,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: W.ZAKRZEWSKI 1963
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

ZYGMUNT DOBRZYCKI (1896-1970)

415
Wzburzone morze olej, płótno; 66 x 82,5 cm;
sygn. l. d.: Z. Dobrzycki
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

JULIUSZ NARZYŃSKI (UR. 1934)

416
Upadek Ikara, 2009 olej, płótno; 73 x 89 cm;
sygn. i dat. p. d.: JulNarzyński 09
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

HELENA CYGAŃSKA-WALICKA (1913-1989)

418
Wnętrze amonitu, 1968 olej, płótno;
92 x 73 cm;
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

WALDEMAR SMOLAREK (1937-2010)

419
Bez tytułu olej, płótno;
91 x 152 cm;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Iwan KULIK (ur. 1959)

420
Napoleon, 2009 gwasz, papier; 72 x 64,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Iwan Kulik/ 2009
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

RZEŹBIARZ NIEOKREŚLONY POLSKI, XX W.

501
Głowa rzeźba, bazalt,
wys. 22,5 cm
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

601
Waza wschodnia, dwuuszna, Satsuma porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 60 cm;
Chiny, XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

602
Waza dalekowschodnia z jaszczurkami porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 45 cm, szer. 32,5 cm;
Chiny, XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

MODEL: KARL BAYREUTHER (1891-1953)

603
Zespół naczyń z serwisu obiadowego Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal & Co.,
model z lat 30. XX w.; 1938 r.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

604
Wazon dekoracyjny w stylu Satsuma Chiny, wyrób w stylu japońskiej ceramiki Satsuma,
XIX/XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

605
Wazon dekoracyjny z pokrywą Chiny, wyrób w stylistyce japońskiej
ceramiki Satsuma, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

606
Siedem kieliszków do czerwonego wina szkło kryształowe, bezbarwne, przeźroczyste;
wys. 18,5 cm. XX w.
estymacja: 700 - 900 zł

PROJ. EDMUND RUSZCZYŃSKI (1929-1997) z 1957 Roku

607
Serwis obiadowy Julita z dekoracją porcelana, farby naszkliwne; Polska, Wałbrzych,
Zakłady Porcelany Stołowej ”Wawel”, lata 50./60. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

608
Wazonik szkło barwne z pudrami szklanymi
w tonacji zielono-granatowej, trawione;
Francja, Daum, ok. 1930
estymacja: 2 300 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

609
Patera neorokokowa z puttem Niemcy - Saksonia, Drezno - Sachsische
Porzellanfabrik C.G. Carla Theme, pocz. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 500 zł

701
Taca prostokątna plater; wys. 3,5 cm, szer. 65 cm;
Pforzheim, Gebrüder Hepp, 2 ćw. XX w.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

702
Misa toaletowa plater cechowany; Warszawa,
fabryka sreber i Platerów J. Fraget, ok. 1905
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

703
Kandelabr trójramienny, czteroświecowy srebro próby 925 dociążone, plater (ramiona); wys. 54,5 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

704
Kabaret do przypraw plater cechowany, szkło kryształowe;
Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych
i Platerowanych J. Fraget, 1896-1915
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

705
Cukiernica art deco srebro próby 800 cechowane; waga 668 g.
Berlin, Emil Harnisch (1862-1935) dla Gebr. Friedlander,
lata 20.-30. XX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

706
Wazon ze szkła kryształowego szkło kryształowe, srebro próby 3; wys. 22,5 cm, szer. 9 cm, głęb. 9 cm
Polska ?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

707
Para świeczników jednoświecowych plater (prawie całkowicie przetarte srebrzenia);
Warszawa, Icek Ehrlich, 1 cw. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

801
Plakieta jubileuszowa z okazji 25-lecia żeliwo (pokryte wtórnie pozłotą); 29,5 x 24 cm.
Polska, 1900
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

802
Dzwon okrętowy spiż, odlew; plecionka z liny; wys. 21 cm, waga 7 kg.
Niemcy; wyspa Helgoland; dzwon ze szkunera rybackiego “Willy”; XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

803
Mapa sztabowa Warszawy druk barwny, papier; 45 x 38 (w świetle oprawy);
pierwsze wydanie, 1941 r.
estymacja: 3 200 - 4 000 zł

804
Tarcza dekoracyjna drewno, blacha miedziana, srebro; 50 x 47 cm;
Polska, lata 20. - 30. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY (XVII W.)

805
Ostatnia wieczerza olej, płótno naklejone na deskę; 125 x 90 cm (zamknięte łukiem);
w oryginalnej ramie
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

806
Ikona - “Matka Boska Kazańska” Rosja, Moskwa, złotnik Aleksiej Stiepanow (czynny 1883-2895);
probierz Lew Fiedorowicz Oleks czynny 1890-1896); 1892.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

807
Ikona – Matka Boska z Dzieciątkiem olej na desce; 70 x 40 cm.
Polska, rejon podkarpacki? pocz. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

808
Kandelabr 6-świecowy, zelektryfikowany brąz, odlew cyzelowany, giloszowany,
złocony ogniowo; wys. całk. 92 cm,
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

LAMPTIQUE - BERLINER LAMPENMANUFAKTUR

809
Żyrandol 2-świecowy, elektryczny mosiądz, szkło matowione, malowane farbami emaliowymi;
wys. 85 cm, szer. 72 cm;
Niemcy, Berlin, XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

810
Kufer podróżny drewno, sklejka, mosiądz; farby olejne; tafelka lustrzana;
wys. 42 cm, szer. 74 cm, głęb. 37,5 cm. Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

901
Para stolików - postumentów w stylu klasycystycznym, o trójkątnej formie, mahoniowych, ozdobionych;
72 x 50 x 50 cm, gł. 41,5 cm; Europa Zachodnia, Niemcy (?), I tercja XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł