02 kwietnia 2019

Ponad 280 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

2 kwietnia 2019 r. godz., 18:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

28.03.2019 (czwartek): 11:00 - 19:00

29.03.2019 (piątek): 11:00 - 19:00

30.03.2019 (sobota): 12:00 - 15:00

01.04.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00

02.04.2019 (wtorek): 11:00 - 18:00

Walerią Matelską: tel. 663 111 161

e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

regulamin aukcji wyprzedażowej

Fryderyk Antoni HAYDER (1905-1990)

1
Mazowiecka zagroda, 1939 olej, płótno naklejone na sklejkę; 42 x 56 cm;
sygn. l. d.: F. Hayder;

Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)

2
Pejzaż tusz, akwarela, gwasz, papier;
49 x 64 cm (w świetle passe-partout);

Georg OEDER (1846-1931)

3
Pejzaż jesienny ze strumieniem olej, płótno; 68 x 96 cm;
sygn. p.d.: G. Oeder.

Alois ARNEGGER (1879-1963)

4
Pejzaż górski olej, płótno; 52 x 79 cm;
sygn. p.d.: A. Arnegger.

Helena ZAREMBA-CYBISOWA (1911-1986)

5
Martwa natura z tulipanami olej, płótno, 54 x 64 cm;
sygn. p.d.: h. Z. Cybisowa 76 r.

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

6
Zimowa panorama miejska, 1925 olej, tektura; 64,5 x 87,5cm;
sygn. i dat. l. g.: FPautsch 25;

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

7
Pejzaż akwarela, gwasz, papier, 45 x 29,5 cm w świetle passe partout;
sygn. p.d.: Kaź. Pochwalski

Alfred LENICA (1899-1977)

9
Kompozycja akwarela, kredka, papier;
28,5 x 41 cm (w świetle oprawy);

Stanisław BĄKOWSKI (1929-2003)

10
Projekt scenografii do Spartakusa gwasz, tempera, papier; 49 x 69 cm;
opisane na odwrocie;

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

11
Kościół św. Katarzyny, 1911 autolitografia barwna, papier; 29 x 39 cm w świetle passe partout;
sygn. p.d.: KRAKÓW CZAJKOWSKI STANISŁAW 1911.

Józef KIDOŃ (1890 Rudzica-1968 Warszawa)

12
Portret Aurelii pastel, tektura; 67 x 48 cm;
sygn. u dołu: JKidoń.

13
Wazon i popielniczka EXBOR szkło przezroczyste, wielobarwne; wazon o wys. 22,5 cm; popielniczka o wys. 6,3 cm;
sygn. na spodzie: EXBOR / CZECHOSLOVAKIA.

14
Wazon szklany CZECHOSLOWACIA? szkło przezroczyste, wielobarwne; wys. 31 cm.
Odprysk przy podstawie.

15
6 filiżanek do kawy ze spodeczkami ROSENTHAL porcelana, kalka, złocenia; filiżanki: wys. 5,5 cm, spodeczki: wys. 1,5 cm, średn. 12 cm;

16
Waza do zupy z nakrywką ROSENTHAL porcelana kremowa, złocenia, kalka; wys. całk. 13 cm, dług. 27 cm, szer. 22 cm;
oznaczenia na spodzie;

17
Chochla do zupy CHRISTOFLE plater sygnowany, czerpak złocony; dług. 35,5 cm;
na trzonie oznaczenia: 73; CHRISTOFLE;

18
Zestaw sześciu kieliszków do likieru plater złocony; wys. 10,5 cm, średn. 6 cm;
na stopie monogram G.F.; korona hrabiowska dziewięcio-perłowa;

19
Para naczyń platerowych-DOBIERANYCH mała paterka na słodycze ze szklanym wkładem o falbaniastym wykończeniu (dobranym); patera secesyjna NORBLIN ze szklanym wkładem;

20
Tacka klasycystyczna brąz złocony, srebro; 20 x 12 cm;
Niemcy?, lata 20. XIX w.

BRACIA ŁOPIEŃSCY-w typie

21
Para świeczników BRACIA ŁOPIEŃSCY-w typie brąz; wys. 19,7 cm;
niesygn.

22
Zestaw naczyń-DOBIERANY w składzie:
mały moździerz z tłuczkiem, duży moździerz z tłuczkiem, młynek do kawy, taca owalna.

23
Para lamp elektrycznych prostopadłościenne, korpus ze szkła i masy plastycznej przypominającej bursztyn, trzon z metalu (różne), abażury cylindryczne brązowe,współczesne, wys. 70,5 cm;

24
Lustro ścienne w stylu Ludwika XVI tafla lustrzana, drewno polichromowane, złocone; 125 x 90,7 x 5 cm.
Europa Środkowa, I poł. XIX w.

101
Stanisław Potocki drzeworyt, papier; 33 x 19 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Starosta Halicki, poległy w bitwie pod Wiedniem, w narożniku herb Pilawa;

Gerson WOJCIECH (1831-1901)

102
Portret hetmana Romana Sanguszko H. ASCHENBRENNER - rytownik
litografia, papier; 22, 7 x 17,4 cm (wymiar kompozycji);

Antoine Charles Horace VERNET zw. CARLE - według

103
Zabiegi kosmetyczne Greczynki Antoine Charles Horace VERNET zw. CARLE (1758-1836) - według
Jane DAULLÉ (1703-1763) - rytownik;

John Frederick I HERRING (1795-1865) - według

104
Polowanie na lisa J. R. MACKRELL (XIX w.) - rytownik
mezzotinta, akwatinta, papier; 62,5 x 82 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);

Rytował - J. R. MACKRELL XIX w.

105
Arystokrata w powozie mezzotinta barwna, papier; 48 x 61,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
poniżej grafiki drukowane opisy l. d.: Painted by W. J. Shayer;

Saturnin ŚWIERZYŃSKI (1820-1883)

106
Na przechadzce, 1883 akwarela, ołówek, papier; 32 x 21 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d.: Świerzyński /1883.

Zygmunt WALISZEWSKI (1897-1936) ?

107
Św. Sebastian, ok. 1917 ? tusz lawowany, papier; 17,5 x 21,5 cm;
na odwrocie [rys. tuszem] postać kobiety klęczącej przed obnażonym mężczyzną.

PFEIFER FR.

108
Florencja - L'Arno akwaforta, karton; 15,5 x 22 cm;
sygn. na płycie: Fr. Pfeifer.

Stanisław RACZYŃSKI (1903-1990)

109
Ratusz Staromiejski w Toruniu drzeworyt, karton; 22 x 16 cm, na arkuszu 29,3 x 21,5 cm;
sygn. pod klockiem, ołówkiem: St. Raczyński;

110
Katedra w Gdańsku drzeworyt, karton; 29,5 x 22,3 cm, na arkuszu 29,3 x 21,5 cm;

111
Ratusz we Wrocławiu drzeworyt, karton; 22 x 16 cm, na arkuszu 29,3 x 21,5 cm;

112
Średniowieczna baszta w Łowiczu drzeworyt, karton; 23 x 15,5 cm, na arkuszu 29,3 x 21,5 cm;

113
Katedra w Pelplinie drzeworyt, karton; 22 x 16 cm, na arkuszu 29,3 x 21,5 cm;

Franciszek SEIFERT (1896-1960)

114
Projekt świecznika i przyborów na biurko, przed 1939 r. ołówek, bibułka; 35 x 33,5 cm;
nie sygn; na ochronnej bibułce napis: Projekty Franciszka Seiferta.

Stefano DELLA BELLA (1610-1667)

115
Wozy wojskowe, 1641 akwaforta, karton; 9,2 x 14,3 cm;
płyta pierwsza z sześciu składających się na całość dzieła pt.: Varii Capricii Militarii;

Helena KWIATKOWSKA (1915-1991)

116
Akt w/g Edgara Degasa ołówek, węgiel, karton; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: H. Kwiatkowska; tamże tytuł rysunku i technika.

117
Dziedziniec Collegium Maius w Krakowie drzeworyt, karton 23,8 x 18 cm;
sygn. p. d. ołówkiem pod klockiem: St. Raczyński.

Wacław WĄSOWICZ (1891-1942)

118
Kobieta w chuście,1938 kredka, akwarela, papier naklejonym na tekturę; 33 x 23 cm;
sygn. i dat. p .d. monogramem: W.W 1938.

Francesco BARTOLOZZI (1728-1815)

119
Flora [Trzy gracje], 1782 wg Angeliki KAUFFMANN (1741 - 1807)
miedzioryt punktowy z akwafortą, karton; odcisk płyty: 36,5 x 31 cm; rycina - 30 x 25,5 cm (owal);

Jan WRONIECKI (1890-1948)

120
Pomnik Higjei w Poznaniu litografia barwna, karton; 39,5 x 28 cm;
z teki: „Uczestnikom XIV Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich”; Poznań 1933, okładka;

Jan WRONIECKI (1890-1948)

121
Górny Śląsk. Huty i kopalnie pod Świętochłowicami litografia barwna, karton; 26,5 x 37,5 cm;
z teki: „Uczestnikom XIV Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich; Poznań 1933”, tabl. IX;

W. BASSLER - litografia

122
Pomnik Klementyny z Tańskich Hoffmanowej (1798-1845), na cmentarzu Pere Lachaise w Paryżu, ok. 1850 litografia, karton; 45 x 27 cm w świetle passe-partout;
sygn. l. d. "D. v. Braunsdorf" p. d. "W. Bassler Lith.";

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

123
Zamiana ról tusz, akwarela, karton; 6 x 7,5 cm na arkuszu 21,5 x 14 cm;
sygn. p. d.: monogram AU.

124
Dla ochłody, 1947 piórko, tusz lawowany, karton; 15 x 15 cm, na arkuszu 21 x 17 cm.
Rysunek pochodzi ze zbiorów wybitnego warszawskiego wydawcy i kolekcjonera W. ZAWADZKIEGO;

125
Odpoczynek przy studni, 1947 piórko, tusz lawowany, papier [z nadrukiem Der Chef Kanzlei des Generalgouverneurs /Krakau...]; 21 x 29,5 cm;