25. kwietnia 2019, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 11 kwietnia 2019 do: 25 kwietnia 2019

25 kwietnia, godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna:

13 - 25 kwietnia

pon. - pt.: 11 - 19

sob.: 12 - 15

Przyjmujemy zlecenia:

Mariusz Szewczyk

m.szewczyk@rempex.pl

tel.: 605 325 918

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

301
Sauterelle, 1970 olej, technika mieszana, płótno; 55 x 45,4 cm (owal);
sygn. i dat. wzdłuż dolnej krawędzi: Lebenstein 70;
estymacja: 80 000 - 100 000 zł
Cena wywoławcza 65 000 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

302
Bezsens zwierzęcej huci!, 2006 pastel, papier ciemnobrązowy; 76 x 109,5 cm;
sygn. i dat. l. g.:17 FS [inicjał wiązany] 06 / R oraz po środku u góry tytuł: bezsens zwierzęcej HUCI! [sic!]
estymacja: 12 000 - 18 000 zł
Cena wywoławcza 9 000 zł

Władysław HASIOR (1928-1999)

303
Gwiazda telewizyjna, 1986 asamblaż; 74 x 57 cm;
na odwrocie nalepka z pismem maszynowym:
estymacja: 32 000 - 42 000 zł
Cena wywoławcza 28 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

304
Ciemniej, 1990 technika własna (gwasz, tusz), papier; 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. l. d.: J. Tchórzewski 90.
na odwrocie opis: JTchórzewski (długopisem)
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Cena wywoławcza 16 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

305
Kogut i kwiaty, 1954 gwasz, papier; 35 x 49 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. l. d.: J. Tchórzewski 54.
na odwrocie nalepka z opisem obrazu:
estymacja: 36 000 - 48 000 zł
Cena wywoławcza 32 000 zł

Janusz ORBITOWSKI (1940-2017)

306
Z cyklu: Ślady, 15/97, 1997 akryl, płótno; 110 x 80 cm;
opis autorski na odwrocie: Janusz ORBITOWSKI 1997 / 15/97 / 110 x 80 oraz stempel wywozowy wraz z numerem.
estymacja: 42 000 - 56 000 zł
Cena wywoławcza 37 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

307
Październik, 1965 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe; na odwrocie opis autorski: JANINA KRAUPE / "PAŹDZIERNIK" / OLEJ 1964-05.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
Cena wywoławcza 13 000 zł

Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)

308
sygn. p. d.: Kobzdej / 1958
estymacja: 25 000 - 65 000 zł
Cena wywoławcza 20 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

309
Martwa natura z cytrynami, 1953 akwarela, papier; 24,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: T. Dominik / W -wa 1953.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza 6 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

310
Kompozycja - Pejzaż, lata 70. XX w. olej, płótno; 48 x 78,5 cm;
sygn. l. d.: Dominik.
estymacja: 28 000 - 38 000 zł
Cena wywoławcza 26 000 zł

Ewa KURYLUK (ur. 1946)

311
Czarny trójkąt, 1968/1969 akryl, płyta pilśniowa (sklejka); 61 x 61 cm;
na odwrocie nalepka z opisem: EWA KURYLUK / 2. Czarny Trójkąt / akryl na sklejce / 1968 / 61 x 61 cm
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
Cena wywoławcza 20 000 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

312
Sylweta, 1961 gwasz, karton; 62,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Konarski / r. 61.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena wywoławcza 4 000 zł