25 kwietnia 2019

25 kwietnia, godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna:

13 - 25 kwietnia

pon. - pt.: 11 - 19

sob.: 12 - 15

Przyjmujemy zlecenia:

Mariusz Szewczyk

m.szewczyk@rempex.pl

tel.: 605 325 918

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

301
Sauterelle, 1970 olej, technika mieszana, płótno; 55 x 45,4 cm (owal);
sygn. i dat. wzdłuż dolnej krawędzi: Lebenstein 70;
estymacja: 80 000 - 100 000 zł
Cena sprzedaży 70 000 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

302
Bezsens zwierzęcej huci!, 2006 pastel, papier ciemnobrązowy; 76 x 109,5 cm;
sygn. i dat. l. g.:17 FS [inicjał wiązany] 06 / R oraz po środku u góry tytuł: bezsens zwierzęcej HUCI! [sic!]
estymacja: 12 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Władysław HASIOR (1928-1999)

303
Gwiazda telewizyjna, 1986 asamblaż; 74 x 57 cm;
na odwrocie nalepka z pismem maszynowym:
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

304
Ciemniej, 1990 technika własna (gwasz, tusz), papier; 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. l. d.: J. Tchórzewski 90.
na odwrocie opis: JTchórzewski (długopisem)
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

305
Kogut i kwiaty, 1954 gwasz, papier; 35 x 49 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. l. d.: J. Tchórzewski 54.
na odwrocie nalepka z opisem obrazu:
estymacja: 36 000 - 48 000 zł

Janusz ORBITOWSKI (1940-2017)

306
Z cyklu: Ślady, 15/97, 1997 akryl, płótno; 110 x 80 cm;
opis autorski na odwrocie: Janusz ORBITOWSKI 1997 / 15/97 / 110 x 80 oraz stempel wywozowy wraz z numerem.
estymacja: 42 000 - 56 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

307
Październik, 1965 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe; na odwrocie opis autorski: JANINA KRAUPE / "PAŹDZIERNIK" / OLEJ 1964-05.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)

308
sygn. p. d.: Kobzdej / 1958
estymacja: 25 000 - 65 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

309
Martwa natura z cytrynami, 1953 akwarela, papier; 24,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: T. Dominik / W -wa 1953.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

310
Kompozycja - Pejzaż, lata 70. XX w. olej, płótno; 48 x 78,5 cm;
sygn. l. d.: Dominik.
estymacja: 28 000 - 38 000 zł
Cena oferowana 27 000 zł

Ewa KURYLUK (ur. 1946)

311
Czarny trójkąt, 1968/1969 akryl, płyta pilśniowa (sklejka); 61 x 61 cm;
na odwrocie nalepka z opisem: EWA KURYLUK / 2. Czarny Trójkąt / akryl na sklejce / 1968 / 61 x 61 cm
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

312
Sylweta, 1961 gwasz, karton; 62,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Konarski / r. 61.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

313
Taniec, 1962 gwasz, karton; 62,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: M Konarski III 62.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Rajmund ZIEMSKI (1930-2005)

314
Kompozycja, 1957 olej, płótno; 46 x 56 cm;
na odwrocie opis: ZIEMSKI / 57;
estymacja: 5 400 - 7 200 zł

Rajmund ZIEMSKI (1930-2005)

315
Kompozycja 31-III-63, 1963 gwasz, tusz, papier, 65,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: RAJMUND ZIEMSKI p. d: 31-III-63
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Urszula BROLL-URBANOWICZ (ur. 1930)

316
Bez tytułu olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: URSZULA BROLL.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914-2015)

317
Z cyklu: Reminiscencje II, 1981 technika własna, olej, płyta; 56 x 48 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: [w kółku] 2 /Rem. II /z cyklu:/ 'REMINISCENCJE"/ 1981/
estymacja: 6 000 - 9 000 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

318
Bez tytułu, 1958 olej, płótno; 82 x 64,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Krystyn Zieliński 1958.
estymacja: 6 000 - 9 000 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

319
Abstrakcja, 1951 olej, płyta; 48 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: LKunka 51;
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Barbara SZUBIŃSKA (ur. 1934)

320
Ukrzyżowanie, 1986 olej, płótno; 120 x 90 cm;
sygn. i dat. p. g.: SZUBIŃSKA 68;
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Paweł PIERŚCIŃSKI (1938-2017)

321
Ramiona, z cyklu: Puszcza Jodłowa fotografia czarno-biała, brom, płótno; 135 x 110 cm;
na odwrocie, na krośnie pieczątka autorska Pawła Pierścińskiego oraz opis autorski:
estymacja: 8 500 - 12 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

322
Kompozycja, 1985 technika własna, deska; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Rosenstein 85.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

323
Kompozycja, 1978 tusz, papier; 30 x 19,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: E.Rosenstein 1978;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

324
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 7 000 - 10 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

325
Przedstawiciele władzy - projekt do spektaklu flamastry barwne, pastel, papier; 17 x 25,7 cm (papier o nieregularnym kształcie);
sygn. na podkładzie: t kantor (długopisem);
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

326
Najważniejsze, 2006 akryl, płótno; 33 x 41 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski/"Najważniejsze"/Czerwiec 2006 rok/ acryl/
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

327
Bez tytułu, 1984/2000 serigrafia, papier; 36 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: L.Tarasewicz 1984/2000 (ołówkiem), nakład: 15/30.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Jan Dobkowski (ur. 1942)

328
Nokturn XXV, 1998 akryl, płótno; 89 x 116 cm;
opisany na odwrociu: Jan Dobkowski / "NOKTURN XXV" 1998 ROK / ACRYL / 89 cm x 116 cm
estymacja: 18 000 - 25 000 zł
Cena sprzedaży 21 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

329
Wadowice, 2013 akryl, płótno; 40 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: 2013 / E. DWURNIK / WADOWICE;
estymacja: 14 000 - 19 000 zł

Artur PRZEBINDOWSKI (ur. 1967)

330
Wnętrze miasta, ok. 2010 olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. l. d.: ARTUR PRZEBINDOWSKI;
estymacja: 3 500 - 5 000 zł

Stanisław BAJ (ur. 1953)

331
Rzeka Bug, 2013 olej, płótno; 60 x 120 cm;
sygn. p. d.: S. Baj;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Roman MODZELEWSKI (1912-1997)

332
Martwa natura, 1989 olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: ROMAN MODZELEWSKI 1989
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

333
Pejzaż z Płocka I olej, płótno; 82 x 100 cm;
sygn. p. d. … (częściowo zatarta).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)

334
Scena rodzajowa przy stole olej, płótno; 100 x 100 cm.
estymacja: 24 000 - 32 000 zł

Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur. 1948)

335
W cztery oczy, 2018 akwarela, papier; 37,5 x 29 cm;
l. g.: tytuł: W cztery oczy, sygn. i dat. l. d.: 2018 / Franciszek Maśluszczak.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Eugeniusz TUKAN-WOLSKI (1928-2014)

336
Oto dama technika własna; tektura; 89 x 48 cm;
sygn. i opisany p. d.: XI/Tukan.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

337
Kraków - Rozmowy, 2007 rysunek, papier; 29,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g. wzdłuż krawędzi: DWURNIK ' 7 oraz okrągła pieczęć p. d. z napisem w otoku:
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

338
Słowianie, 1986 akwaforta, sucha igła, papier; 73,5 x 58,5 cm (wymiar arkusza); 63,5 x 49,5 cm (wymiar odbitki);
opisana, sygn. i dat. u dołu: akwaforta, sucha igła, 6/10,
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Lubomir TOMASZEWSKI (1923-2018)

339
Na zawsze razem, 2012 dym, ogień, technika własna, papier; 27 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: LTomaszewski.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 8 500 zł

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

340
Kwiaty według Van Gogha, 2007 tusz, papier; 32 x 23 cm;
sygn. i opisany l. d.: WŁODZIMIERZ PAWLAK / RYSUNEK TUSZEM / KWIATY V.V. GOGHA /
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Alfred ABERDAM (1894-1963)

341
Tańczące postacie, 1959 olej, płótno, 46 x 61 cm; sygn. na odwrocie: Aberdam / Paris / (1959);
nalepki z Christian Action Exibition z 1961 oraz z Molton Gallery, Londyn.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Józef ROBAKOWSKI (ur. 1939)

342
Z cyklu Termogramy. Gorące obrazy, 1998 technika własna, 61,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
opisany na odwrocie: z cyklu "Gorące obrazy" 1998/ J. Robakowski/ technika własna.
estymacja: 7 000 - 11 000 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

343
Kompozycja, 1961 litografia, papier; 32 x 24,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: St. Fijałkowski-30 I. 61.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Andrzej ŁOBODZIŃSKI (ur. 1931)

344
Kompozycja z linią litografia, papier; 19,5 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: A Łobodz.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Tadeusz Gustaw WIKTOR (ur. 1946)

345
Transkrypcja, 1998 serigrafia, goffrage, papier; 35 x 25 cm (wymiar arkusza);
14 x 20 cm (wymiar odbitki);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

346
Kula (Sfera), 1972 litografia barwna, papier; 76 x 53,5 cm;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

347
Akt we wnętrzu, 1974 litografia barwna, papier; 73 x 44 cm (wymiar odbitki),
81 x 51,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)

348
Postać, 1987 tusz lawowany, pędzel, papier; 30 x 42 cm;
sygn. i dat. l. d.: TP 87.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł