25 kwietnia 2019

25 kwietnia, godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna:

13 - 25 kwietnia

pon. - pt.: 11 - 19

sob.: 12 - 15

Przyjmujemy zlecenia:

Mariusz Szewczyk

m.szewczyk@rempex.pl

tel.: 605 325 918

Jonasz STERN (1904-1988)

349
Życie monotypia, papier; 37,5 x 29,3 cm;
opisana poniżej kompozycji: J. Stern Życie 8 ó x 11 cm Monotypia (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

350
Zestaw trzech kompozycji, 1984 serigrafia, papier; 15 x 14 cm (wymiar każdej kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski 1984 (ołówkiem); nakład: 15/150 (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

351
Z cyklu: Folwark zwierzęcy - Georga Orwella, 1974 litografia, papier; 69,5 x 49,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 74 (ołówkiem), śr. d. numer odbitki: 66/100 (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

352
Bez tytułu, Z cyklu: Folwark zwierzęcy - Georga Orwella, 1974 litografia, papier; 69,5 x 49,5 cm (wymiar arkusza)
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 74 (ołówkiem), l. d. numer: 34/100 (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

353
Trzy kobiety litografia, papier; 69,5 x 50 cm (wymiar arkusza)
sygn. p. d.: Lebenstein (ołówkiem), l. d. numer: 7/75 (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 2 100 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

354
Pierścienie powinny zniknąć z naszych nosów, 1974 litografia, papier; 70 x 49,5 cm (wymiar arkusza)
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 74 (ołówkiem); l. d. numer: 14/100 (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 2 100 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

355
L'Eclosion d'une Etoile serigrafia, papier, 89,5 x 62,5 cm (arkusz);
sygn. p.d.: W. SIUDMAK (ołówkiem);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

356
L'Empereur du sixieme sens litografia barwna, papier, 80 x 60 cm (arkusz);
sygn. ołówkiem p.d.: W. SIUDMAK;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

357
Kuszenie Lykonii litografia, papier; 56 x 76,5 cm;
sygn. p. d.: W.Siudmak
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

358
Wstęga szczęścia, 2008 litografia, papier; 38 x 28 cm;
sygn. i opisana p. d.: W.Siudmak / Paris 08 (ołówkiem); nakład: 157/300.
estymacja: 2 000 - 2 700 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

359
Europa litografia, papier; 60,5 x 48,2 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Yerka, l. d. numer: 285/450.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Alfred ŻMUDA (1897-1966)

360
Zaczątki racjonalizatorstwa [Racjonalizatorzy], 1950 olej, płótno; 102 x 83 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: ALFRED ŻMUDA 950
estymacja: 9 000 - 13 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Zdzisław STANEK (1925-1996)

361
Włodzimierz Lenin technika własna; 80 x 100 cm;
na odwrocie nalepka z wystawy artystycznej w Katowicach z odręcznie wypisanym nr 4077
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Marian GOŁOGÓRSKI (ur. 1948)

362
Anioł mężczyzna, 2010 brąz patynowany, marmur, wysokość całkowita: 30,5 cm;
sygn. na tylnym prawym skrzydle gmerkiem MG [M wpisane w G] i dat. 2010, unikat.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Stanisław WYSOCKI (ur. 1949)

363
Wiatr, 2001 brąz, wys.: 28 cm;
sygn., dat oraz numer odlewu z tyłu: Stan Wys 15/50 2001.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

364
Smok brąz, wys.: 42 cm.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 300 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

365
Pieśń Oceanu brąz, wys.: 60 cm.
estymacja: 7 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

366
Kolarze brąz patynowany, 90 x 50 x 25 cm;
sygn. z boku, na krawędzi podstawy: B CHROMY.
estymacja: 23 000 - 32 000 zł

Iwan KULIK (ur. 1959)

1301
Grajek, 2003 olej, płótno; 81x65 cm;
sygn. l. d.: I. Kulik;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Janusz ANTOSZCZYK

1302
Bez tytułu olej, płótno; 140 x 110 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JANUSZ ANTOSZCZYK / BEZ TYTUŁU / OIL ON CANVAS / 110 / 140 CM (pod spodem drugi opis).
estymacja: 8 000 - 10 700 zł

Roman ŁACIAK (ur. 1951)

1303
Martwa natura olej, płótno; 80 x 90 cm;
sygn. p. d.: Łaciak;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

1304
Noc w pracowni, 1984 akryl, płótno; 73 x 92 cm;
sygn. i dat. p. g.: Ćwiertniewicz 1984.
estymacja: 2 300 - 3 100 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

1305
Rabin czytający zwoje, 2006 olej, płyta; 30 x 45 cm;
sygn. l. d.: Z.Lachur;
estymacja: 3 100 - 4 100 zł

Stanisław KRZYSZTAŁOWSKI (1903-1990)

1306
Hiob - Jerzy Nowak w roli Hioba wg „Księgi Hioba”, 1982 olej, płótno; 120 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Krzyształowski / 982;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Andrzej DUDEK-DÜRER (ur. 1471)

1307
Andrzej Dudek-Dürer żywa rzeźba technika mieszana (fotografia, gniecenie, rysunek, laserografia), papier, płótno;
64 x 49,5cm, sygn. i dat. przy prawej krawędzi: AD (inicjał artysty) 2013;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

1308
Kompozycja z rękę, 1965 fotografia bromowa, papier fotograficzny matowy, 39 x 29 cm;
sygn. i dat. p. d.: AM '65 (monogramem wiązanym, ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

1309
Paleta, 1998 akryl, papier; 28,5 x 21 cm; sygn. i dat. u dołu: 1998 Stasys oraz pieczątka artysty;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jerzy TRUSZKOWSKI [MAX HEXER] (ur. 1961)

1310
Bez tytułu, 2008 olej, płótno; 200 x 150 cm;
sygn. i dat. u dołu: Max Hexer 2008.
estymacja: 3 000 - 4 500 zł

Hanna BAKUŁA (ur. 1950)

1311
Maskarada, 1999 piórko, tusz, akwarela, papier; 39,5 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: BAKUŁA 99.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Patryk LUTOMSKI (ur. 1973)

1312
Kiedy byłem mały łowiłem ryby, 2004 olej, płótno; 92 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: P. Lutomski 04 r;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jacek JARCZEWSKI (ur. 1962)

1313
Struktury niebieskie 5 technika własna (haptyczna), płótno; 100 x 80 cm;
sygn., dat. i opisane na odwrocie.
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

Bartłomiej MICHALSKI (ur. 1985)

1314
Z cyklu: Siatki - Nr 2, 2016 olej, płótno; 68 x 46 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: nr 2 / cykl SIATKI / B.Michalski 2016.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Borys MICHALIK (1969-2018)

1315
Pejzaż z chmurami, 1991 pastel. papier; 26 x 36,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Michalik '91.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Adi CARDRO ?, XX w.

1316
Bez tytułu, 1998 olej, płótno; 138,5x79 cm;
sygn. i dat. p. d.: Adi Cardro / … 98.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Adi CARDRO ?, XX w.

1317
Bez tytułu, 1998 olej, płótno; 178,5x79 cm;
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

1318
190503-25, 2003 pastel, papier; 31 x 24 cm (wymiar arkusza), 17 x 18 cm (wymiar w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: A.Nowacki 2003 (ołówkiem),
estymacja: 1 100 - 1 500 zł

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

1319
190503-3, 2003 pastel, papier; 31 x 24 cm (wymiar arkusza), 16 x 16 cm (wymiar w świetle passe-partout);
estymacja: 1 100 - 1 500 zł

Magdalena GINTOWT-JUCHNIEWICZ (ur. 1976)

1320
Japoński, 2005 cyjanotypia, papier; 42 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana u dołu: "Japoński" E. A. I M. Gintowt-Juchniewicz 2005 r. (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 200 zł

1321
Japoński, 2005 cyjanotypia, papier; 41 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana u dołu: "Japoński" 1/3 M. Gintowt-Juchniewicz 2005 r. (ołówkiem).
estymacja: 2 005 900 - 1 200 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

1322
Kompozycja, 1992-1999 grafika komputerowa, bibuła; 21,5 x 16,5 cm (wymiar kompozycji), 34 x 27 cm (wymiar bibuły);
sygn. p. d.: S. Fijałkowski (ołówkiem); nr odbitki l. d.: 1/10
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Tadeusz JACKOWSKI (ur. 1936)

1323
Prostokąt okna, 1977 mezzotinta barwna, papier; 55 x 45,5 cm (wymiar arkusza); 32,5 x 29 cm (wymiar odbitki);
opisany, sygn. i dat. u dołu: Prostokąt okna 8/50 T. Jackowski 1977.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

1324
Próba portretu Józefa Gielniaka VII,1963 drzeworyt, papier; 42,3 x 32 cm (w świetle passe-partout));
opisany, sygn. i dat. u dołu pracy: Ep. D’aertiste III. Próba portretu Józefa Gielniaka VII.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Bożena WAHL (ur. 1932)

1325
Postacie, 1987 ołówek, kredka, papier; 57,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: B. Wahl 1987.
estymacja: 1 000 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 800 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

1326
Kobiety i obelisk, 1985 litografia barwna, papier; 50 x 32 cm (wymiar kompozycji),
70 x 50 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

1327
Gołąbki inkografia, papier; 70 x 100 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Andrzej PILICHOWSKI-RAGNO (ur. 1967)

401
Bez tytułu, 2017 fotografia kolorowa, wydruk na papierze archiwalnym; 30 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: PILICHOWSKI-RAGNO 2017 (ołówkiem), nakład: 1/9.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

402
Bez tytułu, 2001 fotografia kolorowa, wydruk na papierze archiwalnym; 30 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: PILICHOWSKI-RAGNO 2001 (ołówkiem), nakład: 3/9.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Agnieszka SANDOMIERZ (ur. 1978)

403
Bez tytułu, 2005 tempera jajowa, płótno; 40 x 50,3 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Agnieszka Sandomierz / 2005.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł