24. kwietnia 2019, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 13 kwietnia 2019 do: 24 kwietnia 2019

Julian FAŁAT (1853-1929)

13
Przy ognisku - Nieśwież, ok. 1917 olej, sklejka, 28 x 77 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany l. d.: jFałat / Nieśwież.
estymacja: 80 000 - 100 000 zł
Cena wywoławcza 70 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

14
Ogród kwiatowy w Pustowarni olej, tektura; 32 x 50 cm;
na odwrocie nalepka wystawowa TPSP we Lwowie z 1933 roku
estymacja: 180 000 - 220 000 zł
Cena wywoławcza 160 000 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

15
Morze i niebo, 1896 olej, płótno naklejone na tekturę; 22,5 x 31,5 cm;
na odwrocie naklejka z TPSP w Krakowie, z grudnia 1937 r.
estymacja: 45 000 - 55 000 zł
Cena wywoławcza 40 000 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)

16
Mokradła, 1913 olej, płótno; 154,5 x 150 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI 913
estymacja: 50 000 - 65 000 zł
Cena wywoławcza 45 000 zł

Wojciech Otton FLECK (1903-1972)

17
W ogrodzie, przed 1950 olej, płyta; 33,5 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: Woj.Fleck
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
Cena wywoławcza 3 800 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

19
Pejzaż, ok. 1920 olej, płótno; 74,5 x 93 cm;
sygn. l. d.: Kamocki.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
Cena wywoławcza 35 000 zł

Jan STYKA (1858-1925)

20
Scena biblijna, 1884 olej, płótno naklejone na płytę; 62,5 x 46 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Styka 1884.
estymacja: 18 000 - 23 000 zł
Cena wywoławcza 15 000 zł

Teofil KWIATKOWSKI (1809-1891)

21
Pejzaż śródziemnomorski z ruinami średniowiecznego zamku olej, płótno; 32 x 43 cm.
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza 9 000 zł

Stefan POPOWSKI (1870-1937)

22
Zachód słońca olej, płótno; 71 x 71 cm;
sygn. śr. d.: STEF. POPOWSKI.
estymacja: 45 000 - 60 000 zł
Cena wywoławcza 40 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

23
Wiatraki o zachodzie słońca olej, tektura; 36,5 x 42 cm;
sygn. l. d.: I.Trusz.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena wywoławcza 9 600 zł

24
Sygnaturka kościoła w Wiszniewie, 1904 olej, płótno; 24 x 35 cm;
na odwrocie, na blejtramie napis: I-132
estymacja: 60 000 - 70 000 zł
Cena wywoławcza 50 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

25
Czwórka w zimowym pejzażu, 1927? olej, płótno dublowane na wosk; 75 x 95 cm;
sygn. p. d.: Cz Wasilewski 1927 (? - ostatnia cyfra nieczytelna)
estymacja: 9 500 - 12 000 zł
Cena wywoławcza 8 500 zł