Emil ZEGADŁOWICZ (1888-1941), Jędrzej Wawro (1864-1937)

1833
Ballada o świątkarzu Towarzystwo Bibljofilów, Poznań 1928. 30 x 25 cm, oprawa broszurowa,
8 drzeworytów autorstwa Jędrzeja Wawro. Nakład 165 egzemplarzy numerowanych, ten nr 149.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1834
Para amfor biały marmur, brąz złocony; wys. 46,5 cm, szer. 22 cm;
Europa Zachodnia, 3 tercja XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY

1835
Rzeźba gabinetowa „Narcyz” brąz patynowany, marmur; wys. 24,2 cm, szer. 14 cm;
Europa Zachodnia, lata 20-30. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

901
Stolik do gry w stylu secesyjnym fornir: jesion barwiony, 79,5 x 60 x 60 cm;
Europa Środkowa, ok. 1900.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

902
Para szafek nocnych w stylu art déco fornir: wzorzysty orzech, róża; 72 x 60 x 43,5 cm;
Polska, 1825-30.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

903
Szafka pomocnicza secesyjna fornir: orzech; 168,5 x 78 x 39 cm;
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 900 zł

904
Konsola w stylu Ludwika Filipa fornir: wzorzysty palisander z czernionymi elementami (obrzeżami, podporami);
81,6 x 89 x 43 cm; Europa Środkowa, ok. 1860-70;
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 600 zł

905
Komoda empirowa fornirowana brzozą falistą, 79,6 x 94 x 53,5 cm;
Niemcy, pocz. XIX w.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

906
Toaletka w formie nerki z owalnym lustrem, w stylu francuskiego rokoka fornirowana wzorzystą okleiną - klonem „pawie oko”;
128 x 97,5 x 52 cm; Francja (?), 1 ćw. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

907
Parawan orientalny drewno lakierowane na czarno, 183 x 40,5 x 8,5 cm;
Indochiny, pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 500 zł

1901
Komplet sześciu eklektycznych krzeseł konstrukcja: dąb; 103,7 x 41,5 x 45 cm;
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1902
Stolik do robótek w stylu Ludwika Filipa fornirowany czereśnią; 76,5 x 54 x 44 cm;
Polska, ok. 1860.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł