24. kwietnia 2019, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 13 kwietnia 2019 do: 24 kwietnia 2019

Franciszek ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

26
Warszawska dorożka olej, płótno; 28,5 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: F. Zygmuntowicz.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza 5 000 zł

Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852-1916)

27
Jeździec z luzakiem, 1911 olej, płótno; 40,5 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz / 1911.
estymacja: 36 000 - 48 000 zł
Cena wywoławcza 32 000 zł

Władysław JAHL (1886-1953)

28
Batalia - scena historyczna olej, płótno; 51,5 x 72 cm;
sygn. p. d.: Jahl.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza 6 500 zł

Jules van JUNDJOOT? (XIX w.)

29
Utarczka, 1812 olej, deska; 18,5 x 31 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jedes Van Jundjook (?) 1812.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza 4 500 zł

Antoni PIOTROWSKI (1853-1924)

30
Scena przed polowaniem olej, płótno dublowane; 65 x 100 cm;
sygn. l. d.: A. PIOTROWSKI.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Cena wywoławcza 25 000 zł

Walter SPITZER (ur. 1927 Cieszyn)

31
Wesele olej, płótno; 50 x 100 cm;
sygn. l. d.: W Spitzer.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena wywoławcza 8 000 zł

Adolf (Abraham) BEHRMANN (1876-1943)

32
Wojownik, 1933 pastel, papier; 83 x 66 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat., opisany p. d.: Behrmann / Marrakesz 33.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Cena wywoławcza 6 500 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

33
na odwrocie naklejona kartka z numerem: 19.
estymacja: 42 000 - 55 000 zł
Cena wywoławcza 30 000 zł

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

34
Scena historyczna - Zabieranie Polaka na 25 lat służby w armii carskiej olej, płótno; 71 x 100 cm;
estymacja: 90 000 - 120 000 zł
Cena wywoławcza 70 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

35
Główka dziewczynki ołówek, papier naklejony na karton; 30,5 x 22 cm;
sygn. p. d.: T. Makowski.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza 5 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1826)

36
Femme Alanguie, 1903 ołówek, kredka kolorowa, papier; 21,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Eug Zak (faksymile), p. d.: sj VI 03 (ołówkiem).
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena wywoławcza 3 200 zł

Leopold GOTTLIEB (1883-1934)

37
Posiłek, ok. 1927 gwasz, akwarela, papier; 35,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy):
sygn. l. d.: l. Gottlieb.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena wywoławcza 22 000 zł