SIMONETTI (XIX w.)

1046
Pejzaż z Neapolu gwasz, papier; 40,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ... Simonetti
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1047
Portret kobiety z kwiatami olej, deska (paleta malarska); 68 x 50 cm.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Antoni MADEYSKI (1862-1939)

201
Medalion portretowy Jana Albina barona Goetza-Okocimskiego (1864-1931) brąz patynowany; średnica ca 40 cm, głęb. 3,5 cm.
Polska, Gumniska, 1932; odlew zapewne Kraków.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jean LAMBERT-RUCKI (1888-1967)

202
Krucyfiks drewno palisandrowe, brąz, odlew patynowany; 33 x 25 x 6 cm.
Francja, 2. tercja XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 2 800 zł

203
Tors męski - Święty Sebastian? kamień (piaskowiec?), wtórnie pokryty warstwą farby olejnej;
Śląsk?; 2. połowa XVIII w.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Jan SZCZEPKOWSKI (1878-1964)

204
Chrystus upadający pod krzyżem terakota; wys. 18 cm; Kraków, Dębniki,
Fabryka fajansów J. NIEDŹWIECKI i S-ka (czynna 1900-1910), ok. 1905
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Xawery DUNIKOWSKI (1875-1964)

205
Głowa kobiety terakota patynowana; wys. 28 cm, szer. 28 cm;
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

206
Św. Jan Nepomucen drewno polichromowane; wys. 89 cm, szer. 47 cm;
Polska Południowa? Czechy?; XVIII w.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

207
Krucyfiks drewno - mahoń, brąz patynowany; wys. 71 cm, szer. 52 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy? Francja?; lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

208
Krucyfiks oraz figurka Marii Magdaleny drewno polichromowane, gipsatura, resztki złoceń; wys. 107,2 cm;
Europa środkowa, XVIII/XIX w.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

209
Figura nieustalonej świętej drewno polichromowane, złocone; podstawa przydana, mazerowana;
wys. całkowita 98 cm; Europa Zachodnia, Niemcy?; XVI/XVII w.
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

1201
Figura Madonny - Immaculata drewno barwione; wys. 84,5 cm, szer. 39,5 cm;
Niemcy?; XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1202
Figurka nieustalonej Świętej drewno lipowe, barwione; podstawa (wtórna), dębowa;
28,5 x 13,5 x 10,6 cm. Europa Zachodnia, XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1203
Wenus z Milo biały marmur; wys. 80 cm, szer. 20,5 cm;
Włochy, XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

APOLINARY GŁOWIŃSKI (1884-1945)

1204
Tondo z głową dziewczynki gips, rama drewniana, mahoniowa, sklejka; średnica 28,5 cm;
Polska, lata 20. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Edward PIWOWARSKI (1910-1974)

1205
Macierzyństwo [Rodzina] gips brązowiony, wys. 32 cm, szer. 17 cm;.
Bielsko-Biała, 1946
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

RZEŹBIARZ NIEOKREŚLONY

1206
Głowa mężczyzny gips patynowany; wys. 52 cm, szer. 24,2 cm;
Polska, ok. poł. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

AUTOR NIEOKREŚLONY

1207
Popiersie Franciszka Liszta (1811-1886) gips pokryty złotą patyną; wys. 35,5 cm, szer. 30,8 cm;
Węgry, XX w.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

AUTOR NIEUSTALONY

1208
Muzykująca para brąz patynowany; wys. 26.7 cm i 25,7 cm;
Europa Zachodnia, Włochy?
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

TEOFILA (TOLA) CERTOWICZ (1862-1918)

1209
Medalion „Jan Matejko” brąz patynowany; średnica 12,7 cm;
Kraków, k. XIX w.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Wytwórnia DAUM, VERRERIE DE NANCY, Edgar BRANDT

601
Lampa podłogowa, elektryczna, art déco żelazo kute ręcznie, szkło bezbarwne, warstwowe, barwniki proszkowe;
wys. 178 cm, Francja, Nancy, ok. 1925 (?)
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

602
Karafka i 6 kieliszków do likieru, art déco szkło bezbarwne, przeźroczyste, lazura rubinowa; wys. z korkiem 24,8 cm;
kieliszki wys. 6 cm; Czechy, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Wytwórnia Františka Pexidera w Letovicach (Morawy)

603
Dwaj hokeiści (obrona bramki) fajans delikatny, szkliwo ołowiowo-boraksowe z krakelurą; wys. 23 cm;
Czechy (Morawy), Letovice, autor modelu nieznany (Binar Slavek?), okres międzywojenny.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

604
Sokół Polska?, praca autorska - Stanisław Chrzanowski ?,
środowisko krakowskie (lub lwowskie)?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Sitzendorfer Porzellanmanufaktur Alfred Voigt AG (zał. 1850)

605
Para lichtarzy 4-ramiennych, trzony z motywem kobiety z dzieckiem porcelana, kobalt podszkliwny, złocenia, wys. 47 cm,
Niemcy, Sitzendorf, kon. XIX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Rosenthal AG, Selb (Bawaria)

606
Sześć talerzy płytkich, z barwną dekoracją rybami i florą podwodną porcelana, druk barwny, złocenia, drobne przetarcia malatury i złoceń na krawędziach;
Niemcy, Selb (Bawaria), 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

607
Para monumentalnych wazonów ze scenami z życia Chińczyków porcelana ze szkliwem o niebieskawym odcieniu, kobalt podszkliwny,
dekoracja przez szablon (lub drukowana); wys. 184 cm; Chiny, XX w.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Huta „JÓZEFINA” (zał. w 1832)

1601
Pucharek szkło bezbarwne, szlifowane, otrawiane, lazurowane rubinowo; wys. 17,7 cm;
Śląsk, Schreiberhau (obecnie Szklarska Poręba), po poł. XIX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

František UPRKA (1868-1929), autor modelu

1602
Kałamarz z zasmuconą dziewczyną (Žehořici Žeňićka) fajans delikatny, szkliwo ołowiowo- boraksowe krakelurą; wys. 15,5 cm;
Czechy (Morawy), okres międzywojenny
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Porzellanfabrik Karl Ens

1603
Egzotyczny ptak (bażant?) porcelana, farby naszkliwne (częściowo z natrysku); wys. 25 cm;
Niemcy, Volkstedt - Rudolstadt (Turyngia), 2-3 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Ladislaw FALTEJSEK (1912-1989)

1604
Czeski taniec (Ceský tanec) jasna terrakota, częściowo zacierana, wys. 43,5 cm;
Czechy, 1943
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Porzellan- und Steingutfabrik Hertwig & Co. (zał. 1864)

1605
Charty porcelana ze szkliwem kremowym, farby naszkliwne z natrysku,
częściowo podmalowane, Niemcy, Katzhütte (Turyngia), okres międzywojenny.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Porzellan- Ofen- und Terrakotafabriken Bernhard Bloch

1606
Wazon secesyjny z rusałką porcelana, szkliwo półmatowe, zacierane beżowo, złocenia z imitacją patyny,
wys. 32,35 cm; Czechy, Eichwald (Dubi), pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Porzellan- Majolika- und Fayencefabrik Julius Dressler (zał. 1888)

1607
Patera ceramiczna majolika, farby podszkliwne, szkliwo ołowiowe, skręcana z trzonem na metalowy trzpień;
wys. 37 cm, Czechy, Biela /k Bodenbach, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

EPIAG (Erste Porzellan Industrie AG)

1608
Różowy serwis do herbaty art déco porcelana, szkliwo różowe, druk czarno -czerwony, złocenia;
Czechy, Loket (Elbogen), lata 1920-1938.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget (firma czynna 1824-1944)

701
Krater do chłodzenia wina plater cechowany, wys. 27, 7 cm;
Warszawa, 1915-1939
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Norblin i Ska (firma czynna 1819-1939)

702
Buliera na stelażu plater cechowany, wys. 28 cm;
Warszawa, k. XIX w. (przed 1896)
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

703
Rondel podwójny plater na mosiądzu cechowany, wys. 11,1 cm;
Warszawa, 1849
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

704
Kociołek na stelażu z podgrzewaczem plater cechowany, szkło, wys. 43 cm.
Warszawa lata 20.-30. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

705
Maszynka do parzenia kawy z palniczkiem plater cechowany, wys. 36,5 cm, średnica 6 cm.
Warszawa, 1846
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

706
Solniczka z herbem Lubicz srebro cechowane częściowo złocone, waga 74 g.
Wrocław, 1852
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Karl Friedrich KOROCK (czynny 1835-1858)

707
Solniczka srebro cechowane częściowo złocone, waga 122 g.
Wrocław, 1839-1849
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

Karol Filip MALCZ (czynny od 1828, firma do do 1939) i Emil RADKE (czynny 1830/32-1868)

708
Zestaw sztućców srebro próby 84 i 12 cechowane; waga 1707 g (bez noży).
Warszawa, 1866 ; widelce i noże do drugiego dania - lata 30.- 40. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

DELHEID FRERES (firma czynna od lat 30. XIX w. - do ok. 1980)

709
Komplet do kawy art déco srebro cechowane próby 800; waga 1100 g.
Bruksela, lata 30. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

August WOLKIEWICZ (czynny od lat 20. do 40. XIX w.)

710
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 12 cechowane, waga 568 g.
Warszawa, lata 20.- 30. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

711
Paterka filigranowa srebro próby 12 cechowane (12 i niezidentyfikowany znak miejski ?);
waga 395 g. Polska?, lata 20.-30. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

712
Szczypce do cukru srebro próby 84 cechowane, emalia; dł. 13,5 cm, szer. 2,3 cm; waga 44 g.
Moskwa, 1908-1917
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 600 zł

713
Para świeczników z herbem Lubicz srebro próby 12; waga 653 g.
Polska?, Niemcy?, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł