24. kwietnia 2019, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 13 kwietnia 2019 do: 24 kwietnia 2019

Leonello SPADA (1576-1622)

51
Salome z głową Jana Chrzciciela olej, płótno; 120 x 163 cm.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena wywoławcza 32 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

52
Madonna z Dzieciątkiem olej, płótno; 99 x 78 cm;
Obraz po konserwacji.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena wywoławcza 18 000 zł

Malarz nieokreślony polski, XVIII w.

53
Sarmata - Portret epitafijny olej, blacha miedziana; 32 x 29 cm (owal).
Wysokiej klasy artystycznej portret, rzadkość antykwaryczna.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Cena wywoławcza 16 000 zł

Malarz nieokreślony, polski (?), XIX w.

54
Portret dziecka jako kupidyna olej, płótno dublowane;
61 x 47 cm (wymiar w świetle owalnej oprawy),
estymacja: 80 000 - 100 000 zł
Cena wywoławcza 60 000 zł

1001
Kot spoglądający na ogród, l. 30. XX w. węgiel, papier; 21,5 x 18 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 600 zł

Ignacy ŁOPIEŃSKI (1865-1944), według Juliana FAŁATA (1853-1929)

1002
Cesarz Wilhelm II na polowaniu akwaforta, papier; 11,5 x 27,5 cm (wymiar kompozycji),
opisany na płycie l. d.: JULIAN FAŁAT PXT
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena wywoławcza 800 zł

Autor nieokreślony, XX w.

1003
Portret mężczyzny ołówek, papier; 38,5 x 28 cm.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena wywoławcza 1 300 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

1004
Autoportret, ok. 1920 olej, tektura; 40 x 31 cm;
poniżej opis: FEDKOWICZ - autoportret ok. 1920 ... (ołówkiem),
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena wywoławcza 2 800 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

1005
Portret matki - Anny Lubańskiej, 1918 akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę;
29 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Z. Stryjeńska / 1918 (ołówkiem).
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena wywoławcza 7 500 zł

Monogramista TS, XIX w.

1006
Hetman Stefan Czarniecki, 1898 olej, deska; 16 x 14 cm;
sygn. i dat.: 18 TS [monogram] 98;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena wywoławcza 2 000 zł

Geza ROZMUS (1898-1989)

1007
Ostatkiem sił olej, płótno; 73,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: - Geza Rozmus -;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena wywoławcza 7 000 zł

Zefiryn ĆWIKLIŃSKI (1871-1930)

1008
Krowy na hali, 1923 olej, tektura; 43,5 x 63,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Z. ĆWIKLIŃSKI / 923.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena wywoławcza 2 200 zł