811
Zawieszka z koralowym popiersiem złoto 18 K, koral; wys. 4,3 cm, szer. 1,8 cm, głęb. 0,4 cm.
Europa Środkowa, 1 poł. XVIII w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

812
Sztućce do owoców - komplet na 6 osób - z herbem familii von Kleist, w etui (wtórnym) miedź złocona, srebro złocone pr. 12-łutowe;
Rosja, Petersburg?; złotnik Jegor, pocz. XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

813
Teka na dokumenty z herbem pomorskiej rodziny von Kleist czarna lakierowana skóra, czarna, jedwabna mora;
haft nićmi miedzianymi, złoconymi, aplikacje; 44 x 30 x 1 cm. Niemcy, 1860
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY

814
Lichtarzyk w formie lampki oliwnej brąz, odlew cyzelowany, złocony; wys. 9 cm, szer. 9 cm, głęb. 11,5 cm.
Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

815
Para świeczników 3-ramiennych brąz złocony, porcelana; wys. ca 30 cm;
Europa Środkowa, k. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Józef KLUKOWSKI (1894-1944)

816
Medal nagrodowy w Konkursie Skoków Konnych brąz, odlew patynowany, średnica 9,6 cm; głęb. 0,9 cm;
Polska, Warszawa, lata 30.XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Joseph Maria OLBRICH (1867-1908) - projekt

817
Świecznik dwuramienny, secesyjny stop cynowy „Edelzinn”; wys. 36,3 cm; Niemcy, Lu¨denscheid,
Westwalia, Metallwaren Fabrik EDOUARD HUECK (zał. 1864), po 1900.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

818
Ikona - tondo: Matka Boska - Krzew gorejący (Neopalimaja kupina) tempera na desce sosnowej, z jedną pionową szpongą; złocenia;
średnica 55 cm, głęb. 4,5 cm. Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

819
Ikona - Matka Boska w okładzie srebrnym i kiocie Rosja, Moskwa, 1795; probierz Andriej Titow czynny 1786-1798;
złotnik monogramista „AOP” (czynny 1775-1807)
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

820
Wędrowny handlarz z chłopczykiem kość słoniowa; wys. 18,2 cm, szer. 8,3 cm, głęb. 6,5 cm.
Japonia, k. XIX - pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

821
Madonna z Dzieciątkiem kość słoniowa, bursztyn; wys. 28 cm, szer. 9,5 cm, głęb. 8 cm.
Europa Środkowo-Północna, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

822
Widoki Wilna - 8 fotografii odbitki autorskie w oprawie introligatorskiej; wymiary ca 11 x 16,5 cm;
Wilno, przed 1944
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 4 000 zł

823
Ciupaga - laska huculska drewno bukowe, mosiądz, koraliki szklane, tworzywo sztuczne; wys. 83,7 cm;
Huculszczyzna, Żabie, lata 20. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

824
Szabla francuska, wzorowana na broni wschodniej typu szamszir stal, róg; dł. głowni 72,8 cm, dł. całk. 87 cm;
Francja, XVIII/XIX w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

825
Szabla polska oficera piechoty, z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej, w pochwie stal, mosiądz, heban, skóra; dł. głowni 74,7 cm, dł. całk. 87,7 cm;
Polska, k. XVIII w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

826
Lampa - latarnia wisząca, witrażowa żelazo kute ręcznie, szkło kolorowe, cyna ołowiowa; wys. 70 cm;
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Wanda KOSSECKA (1887-1955) - projekt, Maria GRZYBEK - wykonanie

827
Kilim dekoracyjny „Kwiaty” wełna zgrzebna, osnowa lniana, tkanina grzebyczkowa; 266 x 195 cm.
Polska, ok. 1950
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

URSULA BACH-WILD, METALLKUNST WERKSTÄTTEN

828
Lampa podłogowa, elektryczna, art déco drewno, mosiądz matowany, szkło mleczne; wys. 120 cm (bez klosza);
Niemcy, Muenster, 2. tercja XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

829
Lustro klasycystyczne tafla lustrzana, plecy sosnowe, drewno złocone, gipsatura, snycerka;
wys. ca 93 cm, szer. 52,5 cm, głęb. 9 cm. Polska, XVIII/XIX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

1801
Szpilka do krawata z koroną szlachecką 3 szt pereł oraz 2 szt szafirów naturalnych;
złoto pr.0.750, masa całkowita 2.110 g. Francja, 1838-47
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1802
Kolczyki z ametystami 2 szt ametystów o masie ok.0.75 ct,
złoto pr. 0.585, masa całkowita 1.700 g., Francja, 1910-20.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 000 zł

1803
Pierścionek w stylu art-deco kompozycja z okrągłym, zielonym cyrkonem, złoto pr.0.585,
masa całkowita 8.500 g. okres międzywojenny XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

1804
Pierścionek ze szmaragdem naturalnym szmaragd w otoczeniu 10 szt rautów diamentowych;
oprawa kamieni srebro pr.ok.0.900, złoto pr.ok.0.450, masa całkowita 2.600 g.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1805
Wisior złoty 4 szt. pereł naturalnych o śr. 1.3 mm oraz 1 szt o śr. 3.3 mm,
złoto wisior pr.ok.0.500, łańcuszek - pr.0.585, masa całkowita 10.410 g.
Wiedeń, XIX / XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

1806
Pierścionek z szafirem szafir w szlifie kaboszon oraz 18 szt rozet diamentowych;
złoto pr.0.585, masa całkowita 6.600 g.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

1807
Pierścionek z diamentami 3 szt diamentów w starym szlifie europejskim oraz 4 szt trójkątnych,
fasetowanych szafirów naturalnych, złoto pr.0.585, masa całkowita 2.800 g.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

1808
Naszyjnik z pereł sznur 67 szt pereł słodkowonych o śr. 6.5 - 7.3 mm,
zapięcie złoto pr.0.585, masa całkowita 27.430 g.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

1812
Tłok pieczętny do laku, z herbem Radwan mosiądz, drewno toczone, barwione; pole 1,9 x 1,5 cm;
Polska, XVIII w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

1813
Sygnet z herbem Godziemba złoto pr. 3 (750), karneol; oczko 1,2 x 1,1 cm; średnica 1,9 cm
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1814
Pierścionek patriotyczny z Orłem złoto pr. 585, agat dwuwarstwowy; oczko 0,7 x 0,6 cm, średnica 2,2 cm.
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1815
Pierścień patriotyczny z Orłem i Pogonią pod koroną królewską złoto, srebro, emalia; oczko 1,2 x 1 cm, średnica 1,8 cm.
Polska, po 1830
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

1816
Tłok pieczętny do laku z herbem Jastrzębiec żelazo; pole pieczęci 2,2 x 2 cm, wys. z uchwytem 2,3 cm.
Polska, XVIII w.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

1817
Spinki do mankietów, z koroną hrabiowską, w etui (wtórnym) kość rzeźbiona; średnica 2,7 cm, wys. 1 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1818
Guzy kontuszowe srebro - filigran, granulacje; średnica 2,5 cm.
Polska, XVIII w. (lub później)
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1819
Broszka patriotyczna z Orłem Białym srebro; wys. 1,6 cm, szer. 3,3 cm, głęb. 0,6 cm.
Polska, 1894
estymacja: 1 700 - 2 200 zł

1820
Pierścień - sygnet wojskowego, z datą Powstania Listopadowego stal, żeliwo, złoto; pole 1,4 x 1,1 cm, średnica 2,2 cm;
Prusy, Polska, po 1830
estymacja: 2 900 - 3 300 zł

1821
Sygnet z herbem Ślepowron srebro złocone, karneol; oczko 1 x 0,7 cm, średnica 2,4 cm.
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 1 900 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

1822
Pierścień patriotyczny z Orłem i Syrenką złoto, bursztyn (karneol?); oczko 1,5 x 1 cm, średnica 2,3 cm.
Polska, XIX / XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

1823
Brelok patriotyczny z Orłem brąz złocony, emalia czerwona, srebro; wys. ca 5,8 cm, szer. 1,6 cm;
Wiedeń?; pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

1824
Kałamarz myśliwski szkło, mosiądz, kość; wys. 11,3 cm, szer. 15,8 cm, głęb. 13,5 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1825
Szkatułka na biżuterię w formie sekretarzyka drewno intarsjowane, inkrustowane kością; wys. 29 cm, szer. 20,8 cm;
Bliski Wschód, XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1826
Ikona - Matka Boska „Nieoczekiwana Radość”, tzw. „Więzienna” tempera na desce, 2 szpongi w sztorcach; 31 x 26,3 x 2,5 cm.
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

1827
Ikona z wyobrażeniem Św. Siergieja Radoneżskiego tempera na desce, 17,7 x 14,2 x 2 cm.
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1828
Ikona - Wskrzeszenie Łazarza tempera na desce z ażurową, rzeźbioną ramką, gipsatura, ślady złocenia;
32,2 x 69,7 x 3,5 cm; Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 800 zł

1829
Matka Boża Bolesna tempera (?) na desce sosnowej; 85,5 x 48,8 x 3,5 cm.
Europa Środkowa, Niemcy?; XVIII/XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

1830
Ikona - Matka Boska Kazańska, w srebrnym okładzie tempera na desce, srebro pr. 84, plusz; 19,3 x 15,5 x 4 cm.
Rosja, Petersburg, 1840
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

1831
Ikona - Matka Boska „Pokrow” tempera na desce, złocenia; 71 x 52,7 x 6 cm.
Rosja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Emil ZEGADŁOWICZ (1888-1941), Zbigniew PRONASZKO (1855-1958)

1832
Dziesięć ballad o powsinogach beskidzkich Z drzeworytami barwnemi Zbigniewa Pronaszki. Poznań 1929.
Towarzystwo Bibljofilów Polskich, 28 x 21 cm, oprawa broszurowa
estymacja: 1 500 - 1 900 zł